Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ototo... Przez palnik to ja już chyba ze swoją się że trzy razy rozchodziłem Ale teraz, jak ma suszarnie w piwnicy, to nie narzeka.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie tylko oszczędności się liczą. Przecież gdyby tak było to żaden z nas nie założyłby palnika pelletowego, czy też nie kupiłby kotła pelletowego. Komfort też się liczy. Ja już miałem dosyć górnictwa i całego tego syfu z węglem związanego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Wyjście z jaskini kosztuje, hihi. Nawiasem mówiąc, ceny węgla w Lublinie ponoć ok. 1000 zł za tonę. Jak miałbym za tysiaka fedrować węgiel, to chyba bym zwątpił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z rodziny górników, a dałem sobie spokój z węglem i nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
18 minut temu, papen76 napisał:

Ototo... Przez palnik to ja już chyba ze swoją się że trzy razy rozchodziłem emoji23.png Ale teraz, jak ma suszarnie w piwnicy, to nie narzeka.

 

 

Z  tego trzeba sie leczyc  :) A ja wam powiem, ze w pellet pchnela mnie wlasnie moja Frau. Palnik w Klimoszu juz nadawal sie do wymiany. Juz prawie byla decyzja o kupieniu dobrago podajnikowca z zeliwnym podajnikiem. Taki wlasnie kupil sobie szwagier. To sobie pomyslalem ze zobaczymy jeden sezon jak sie sprawuje. No i co do czego w kotlowni stoi Biawar. I tak jak piszecie nie zaluje ani przez chwile, ze pozbylem sie syfu. A ze Plum ma fajny interfejs netowy to rozwod przez milosc do kotla mi nie grozi :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w górnika to bawiłem się ze dwadzieścia lat więc cóż mam powiedzieć ? to już historia i mam nadzieję ze się już nie wróci , trochu się  zbulwersowałem  jak mój producent podniósł cene na 550 zł ale jak popytałem na składzie po ile węgle to mi przeszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jak długo taka cena będzie, na szczęście kupiliśmy takie palniki, że taki pellet trawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc dziś wstałem rano temp. Kotła spadła do 30 ustawione 73. I cały czas na kotle jest postój , histeria jest Ustawiona na 15 stopni zmieniałem na 1 i bez zmian. Termostat podpięty pod mieszacz. Oczywiście daje sygnał do sterownika żeby grzać ale nadal brak reakcji i cały czas postój. Próbowałem zmienić żeby wymusić rozpalenie i zmieniłem z trybu pellet na ruszt i za chwilę znów tryb pellet stoję i czekam jest rozpalanie ale w momencie gdy powinien przejść w tryb pracy wychodzi wygaszanie i później znów postój.! 

Próbowałem tak kilka razy i ciągle to samo zmieniałem tryb pracy na termostat i też to samo. Może ktoś ma jakieś pomysły co może być powodem? 

Za kilka godz będę w domu więc może będę mógł coś zmienić /naprawić. 

Dodam że palę już końcówki tamtego sezonu i od początku tego i wszystko było ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik pogodowy masz podpięty być może coś tam koliduje masz tryb lato a jest zima.

Jak nie to zapamiętaj swoje podstawowe ustawienia i przywróć ustawienia fabryczne.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagańcem dla palnika może też być włączony harmonogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź mam czujnik pogodowy i sprawdzałem i jest tryb zima. Harmonogram nie mam włączony sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale masz wystarczająco pelletu? A może stanął w rurze spiro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papen76 to w takim przypadku po nieudanej trzeciej próbie rozpalenia włączyłby się alarm.A u kolegi na wyświetlaczu widnieje napis postój co by wskazywało na jakiś kaganiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, racja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet mam rozpala się i zaczyna się palić ale gdy ma przejść z trybu Rozpalania na pracy, przechodzi w tryb wygaszanie. Jak długo musi być dołączony od sieci bo ok 1 min go dołączyłem i to samo. Jedynie co przychodzi mi na myśl to chciałem ustawić harmonogram na noc żeby nie uruchamia się tak jak teraz jest wiarę ciepło i temperatura nie spada szybko ale po wejściu w harmonogram nie dokonca wiedziałem jak to zrobić i zrezygnowałem. Ale sprawdzałem dziś i było wyłączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie może nic nie dać.Trzeba by wejść  w ustawienia serwisowe i przywrócić ustawienia domyślne.Tyle,że jest ponowna zabawa z ustawieniami parametrów bo możliwe,że na fabrycznych palnik nie spali obecnego pelletu.

Może zrób test podajnika i sprawdź jak wyszła waga.Czy pokrywa się z wbitą w sterownik.

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik widzi w ogóle płomień? Może trzeba poczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo padł któryś czujnik, bo jak wchodzi w tryb postój to czeka na spadek temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień widzi dochodzi nawet do 90 paru procent. Termostat daje znać że wymaga grzania, nawet ustawiłem bo jest możliwość żeby dawał sygnał ciągłej pracy i też to samo. 

Temperatura nawet przy histerezie 1 stopnia a różnica między zadano a obecność jest ponad 40 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bo to się stało przez noc i nikt nie schodził do pieca przez ten czas. Czy przy uszkodzonym czujniki stb coś się wyświetla lub można to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest zamontowany i jak? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.