Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jak zadzwonisz do Pluma. Nie znalazłem nigdzie dokumentacji odnośnie ecoNETu. U mnie wpisuje się tak jak u Ciebie  SSID i klucz, tylko jaki jest protokół zabezpieczeń trudno powiedzieć WPA2? a szyfrowanie AES?. Ostatecznie możesz kupić najtańszy routerek TPlinka za 50zł, podłączyć go jako APClient a ecoNET spiąć ethernetem.
No i dziś zaskoczenie econet działa i żeby było ciekawiej nie przez Wi-Fi i nie przez kabel a za pośrednictwem livepluga po sieci elektrycznej

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wczesna jednak była moja radość, muszę jednak podłączyć modem z routerem kablem tylko że nie mam jak. Pozostaje mi chyba tylko puścić kabel na około domu na zewnątrz, czy długość kabla ma jakieś znaczenie? Bo tak na oko to byłoby ze 30 m.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100m spokojnie. Na zewnątrz przydała by się żelowana skrętka. Taką zwykłą w parę lat atmosfera zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie bo za  mówiłem Econeta  i zaczynam się bać , a ja nie jestem w tym temacie za bardzo ogarnięty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam od niecałego roku do tej pory było ok. W lato nie korzystalem bo pięć jest wyłączony. Od kilku dni zaczęło zrywać połączenie, korzystalem z Wi-Fi a ostatnio dokupilem wzmacniacz sygnału, myślałem że sygnał będzie lepszy i połączenie bardziej pewne a tu okazało się inaczej, wzmacniacz ok działa. Wczoraj żeby sprawdzić econet podpialem kablem pod router i ok połączenie jest to i Moduł działa. No ale połączenia w kotłowni nadal nie ma, myślałem że już będzie ok pisalem parę postów wyżej. Czyli najpewniejszym połączeniem jest to przez kabel, zresztą kilku kolegów z forum też jest tego zdania, tylko że u mnie sytuacja nieco skomplikowana bo nie mam za bardzo jak.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Darbatt napisał:

za pośrednictwem livepluga po sieci elektrycznej

Ten Twój liveplug / PLC ma tylko opcję wifi? Nie ma złącza ethernet?

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym tak zrobił ale nie mam możliwości pociągnąć kabla do kotłowni przez Mieszkanie, gdybym mógł to od razu podlaczylbym kablem econet z routerem

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Darbatt napisał:

Liveplug ma tylko złącze ethernet, przynajmniej ten co ja mam

No to jakaś podstawowa wersja. Poszedłem skrótem myślowym, sądziłem że wifi podajesz do ecoNeta przez PLC, bo bezpośrednio z routera nie działa ;)

8 godzin temu, Darbatt napisał:

działa nie przez Wi-Fi i nie przez kabel a za pośrednictwem livepluga po sieci elektrycznej

Mniejsza z tym.

Ale skoro zrywa przez ethernet po PLC, to podejrzewam, że jak puścisz bezpośrednio z routera to może nie pomóc. Przecież to jest właśnie "przedłużacz" w przypadku problemów z podaniem sygnału po klasycznym kabelku.

Tak na marginesie dziś ecoNet ma ograniczenia u niektórych, a wcześniej był nawet niedostępny.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darbatt w ogole masz zasięg WiFi w tej kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten repeater to jaki kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam https://www.asus.com/pl/Networking/RTN12Plus/ do tej pory był tylko problem z FanBox-em od Orange trzeba było trzy razy rozłączyć zasilane zanim zezwolił na powielanie.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster, Darbatt ma "przedłużacz" internetowy po sieci 230V (powerline), a nie wzmacniacz siły sygnału wifi. Po wifi ecoNet szwankował, po kablu ethernet za pośrednictwem PLC również, więc bezpośrednie połączenie skrętką wcale nie musi być złotym środkiem, pomimo że kolega to sprawdzał i niby zadzialało, pytanie jak długo to kontrolował. 

Zawsze problematyczne są usterki tego typu raz działa, raz nie działa.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, może podłączył między fazami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu o wifi i routerach, a jeszcze trzy lata temu krzesalem ogień, żeby rozpalić wungel od góry w moim miałowcu. A kotłownia była czarna jak jaskinia na wiosnę 44644c0fc730232b527d2727588299f7.jpga6bcf4274ae9ccbdde32908c0ed361b7.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłaczoną , tylko jedno urządzenie ma na innej fazie niż drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=60072]Dragster[/mention], Darbatt ma "przedłużacz" internetowy po sieci 230V (powerline), a nie wzmacniacz siły sygnału wifi. Po wifi ecoNet szwankował, po kablu ethernet za pośrednictwem PLC również, więc bezpośrednie połączenie skrętką wcale nie musi być złotym środkiem, pomimo że kolega to sprawdzał i niby zadzialało, pytanie jak długo to kontrolował. 
Zawsze problematyczne są usterki tego typu raz działa, raz nie działa.
Wzmacniacz siły Wi-Fi też jest c15c780cb16606e1d5f158e021d7e426.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.