Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, jaki jest koszt samego mini bio bez palnika

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję za ~8500zł kocioł + palnik. Nie wiem jak do końca podzielić co za ile, bo sterowanie będzie ecomax860 pewnie z dotykowym ekranem - co się jeszcze okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Wymiennik 4 tyś + palnik ich 4,500 i masz cene dochodzi w tym sterowanie PLUMA nie wiem jak ze zbniornikiem.

Daj se spokój z ich palnikiem i idź właściwą drogą jak chcesz być mega zadowolony.

Wiesz czasami trzeba dać więcej nie sugerować się ceną aby mieć komfort , bezproblemowość, bezobsługowy piec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60, sugerujesz że mini bio z Kipi to byłby niewypał ze względu na kocioł czy palnik? Jaką widzisz alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Wiesz zobaczyłem ten kocioł kostrzewy ze strony odpuść sobie. Pofatygowałem sie i zadzwoniłem do RBR rozmawiałem z właścicielem sam wymiennik 18-19 kw kosztuje 4,500 13 kw 4200 trochę drogo ale za jakość i przemyślane konstrukcje trzeba płacić , może by się udało zejść trochę niżej jak byś pogadał z Karoką może jakas promocja i dobry marketing do tego KIPI i zapomnisz co to ogrzewanie domu.

 

Ze względu na kocioł. 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60 masz na myśli ten kocioł który podałem w pierwszym linku? Czyli jak Kostrzewa Mini Bio to faktycznie "średni" kocioł, to może lepiej wziąć Lumo 20kW. Bo "załatwianie" osobno kotła i palnika, później dogrywanie tego to chyba dla mnie za trudne.

10500zł taki Lumo już ze sterownikiem ecotouch650, na 23%, więc na 8% będzie >10000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Szanowny kolego uporządkujmy pewne sprawy po primo:

1.Chcesz kupić kocioł 20 KW tak 

2.Ja uważam , że lepszym rozwiązaniem jest RBR i palnik KIPI 5-20 KW te same pieniądze albo i mniejsze - dla Ciebie żadne dogrywanie nie jest trudne.

    Przyjeżdża kocioł , zamawiasz palnik u autoryzowanego sprzedawcy KIPI przyjeżdża on z palnikiem montuje Ci palnik do kotła , odpala go i po sprawie.

3. W zestawie z KIPi jest sterownik ecomax 850 komplet czujników, flansza montażowa. Dodatkowo musisz dokupić panel ścienny ecoster 200 by widzieć w domu jak pracuje kocioł     by nie biegać do kotła. Jak chcesz mieć ful wypas możesz dokupić dwa czujniki jeden na zasilanie i na powrót CT4 by widzieć temperaturę oraz czujnik pogodowy, i czujnik               temperatury spalin . Jak jesteś bogaty wyposażysz się w moduł econet 300 by zdalnie odpalać piec i go gasić oraz sterować nim na różne sposoby.

    Nie podniecaj się tym sterownikiem dotykowym . Nie myśl sobie , że kupisz kocioł LUMO wstawisz do kotłowni i po sprawie. Kompetentny fachowiec musi ustawić Ci  palnik tak by     był prawidłowy proces spalania pelletu u mnie znajomy robił to w oparciu o sondę lambda i inne ustrojstwa.

    Wybór należy do Ciebie. Nie twierdzę , że lumo to złe rozwiązanie zawsze lepsze niż Kostrzewa i inne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te inne "ustrojstwa" to jakie są- ciepłomierze? Jak zamawiałem do mojego viadrusa palnik KIPI i brałem możliwość zamontowania sondy lambda, to  producent palniki stwierdził, że przy tak małych mocach (26kW) nigdy mi się nie spłaci koszt zakupu sondy- więc lepiej było sobie mi ją odpuścić. 

Jedne ustawienia ( te same ) to są dobre jak palimy tym samym peletem, a i tak z tym różnie bywa. Mam zbiornik do którego wchodzi 500kg, to po około tygodniu od nasypania świeżej porcji paliwa dokonuję ponownego pomiaru wydajności podajnika ze względu na zmianę wilgotności pelletu ( przechowywany we workach a potem w zbiorniku w ciepłej piwnicy).

NIe wiem czy Koledzy się  ze mną zgodzą ale mówienie o ustawieniu na jednych i tych samych parametrach też do końca może być mylące dla osób, które zaczynają przygodę z tym sposobem ogrzewania domu.

Ja po moim instalatorze musiałem w szybkim tempie nabyć wiedzę o palnikach ( tutaj dzięki forumowicze za konsultacje i porady) więc dobrze jest gdy tak naprawdę sami wgłębimy się w temacie bo stanach alarmowych czasem tego instalatora nie będzie można mieć i problem musimy sami rozwiązać.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

sondy pomiarowe spalin, ciepłomierz, termopara K, termometr spalin, analizator spalin, pirometr miał tego trochę bo to profesjonalista. A na końcu przyglądał się z 15 minut na kolor ognia jak palnik zionął ogniem też coś poprawiał bo nie podobała mu się barwa ognia.


Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No to szacun dla profesjonalisty.

I co,  od tej pory palisz cały czas  tym samym paliwem na tych samych  ustawieniach, czy przyjeżdża do Ciebie by Ci ustawiać piec pod nowy pellet?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407: zgadzam się,

z ekonomicznego punktu widzenia s.lambda nie ma sensu i nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ustawienie 'raz na zawsze' wykonane w oparciu o jednorazowy pomiar.

Do tego jak sam już pisałeś nawet trzymanie się jednego dostawcy pelletu nie daje gwarancji powtarzalności (łącznie z tymi produktami z najwyższej półki).

Prawda jest taka, że jak ktoś ma czas i chęci to ogarnie palnik obserwując płomień i to co zostaje po spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kocioł to oczywiście kamino18kw a palnik 4-16.Konstrukcyjnie camino to praktycznie to samo co viadrus herkules,klimosz uni pellet.Czesi nagminnie wstawiają do nich palniki a klimosz dokładając pułke i zawirowacze wypuścił produkt klimosz uni-pellet.Zrobiłem tak samo czyli z blachy kotłowej konstrykcja pułki przykryta szamotem oczywiście dałem zawirowacze ,odległość od końca rury palnika do ściany kotła 40 cm(25-30 min).Serwis producenta zalecił żebym nie topił palnika w kotle.Obecnie testowo tylko idzie na cwu 3kg.Oczywiście były smaczki czyli np.żle fabrycznie połączone przewody któregoś z czujników palnika z ecomaxem (wywalało błąd)servis producenta miał okazje się wykazać,i oczywiście pomogli.Przepraszam że troche chaotycznie piszę ale w odpowiednim czasie opiszę więcej szczegółów i pewnie poproszę o porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim viadrusie i KIPI 26kW temperatura spalin mieściła się w przedziale 80-100st C

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura spalin na pełnej mocy 20 KW dochodzi do 87 st. 

Tedi90 no to OK dobrałeś, mogłeś śmiało dać większy 20 KW nie rozerwał by go tym bardziej , że sterowanie PLUM bardzo ładnie moduluje z mocą poza tym sam możesz wprowadzić pewne poprawki.

Tomek0407 czyli u ciebie też temperatura OK a mierzona poprzez czujnik spalin czy inne ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzona poprzez czujnik spalin, oraz termometr analogowy zamontowany w rurze spalinowej. Czujnik podłączony jest do sterownika i widzę na wykresie jak w czasie się zmienia, co jest dla mnie sygnałem do czyszczenia kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociał camino ma ograniczone miejsce na palnik, 4-16 jakoś się mieści ,palnik jest nad rusztem a pod nim jakieś 10 cm popielnika.Boki kotła od wewnątrz nie są proste tylko mają żebra (człony) pułka nie dolega do boku idealnie bo są napowietrzacze (płomieniówki w przypadku montażu palnika),klimosz chyba tak nie ma ) dodatkowo zastawiam to blachą. Od końca komory spalania do szamotu mogę zmniejszyć odległość do zera albo dosłownie dwa trzy cm. właśnie to testuje ,klimosz ma chyba ok 10 cm.na sztywno Generalnie na dzis jeśli chodzi o nastawy i modyfikacje to jestem ciemny albo cos blisko koło tego!

post-73396-0-89861100-1497029897_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.