Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Cinekmk napisał:

nic nie zmienialem, nic nie ustawialem

A to bardzo nie dobrze. To, że coś jest automatyczne nie oznacza, że bezobsługowe i zrobi wszystko za nas. Absolutne minimum to:

26 minut temu, Darbatt napisał:

A instrukcji kolega nie ma? Tam wszystko jest napisane jak trzeba postępować

Następnie, w przypadku potrzeby korekty ustawień, można poradzić się innych użytkowników.

W tej całej euforii i radości z zakupu palnika nie przyszło Ci do głowy, że instrukcja to najważniejszy element jeśli nie paliłeś wcześniej pelletem? Pierwszy link z google:

http://www.moderator.com.pl/produkty/dla-domu/content/products/files/instrukcja-obslugi-regulatora-ecomax-350p-biomaster-roto-20171206123510.pdf

Edytowane przez laptop
uzupełnienie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach instrukcji się szuka dopiero jak coś nie wychodzi ,albo jak już się coś popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cinekmk napisał:

Witam. Posiadam palnik kipi 16 kw ze sterownikiem ecomax 350 i piec defro optima komfort 10 kw. Mógłby ktoś mi podesłać prawidłowe nastawy? Podczas pierwszego uruchomienia duzo pelletu nie spaliło się w palniku tylko zostal wyrzucony do popielnika. Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Proponuje zmniejszyć nadmuch np. 8kw-26,10-27,14-29,16-31,20-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedi 90 Ty prowadzisz ogrzewanie termostatem.Powiedz co się dzieje gdy termostat daje sygnał ,żeby grzać a kocioł już dobił do zadanej temperatury?Co będzie impulsem do ponownego odpalenia kotła?

Kordiano,misiek 30 Wy chyba palicie przemysłowym pelletem .Czy nowa dostawa  pelletu wymaga  dużych zmian w nastawach palnika?Czy tylko sypiecie ważycie i jazda?

Workach pelletu który kupiłem widoczny jest pył.Pewnie ma to później wpływ na wagę i w jakiś sposób dostaje się  pod obudowę palnika.Czy w takiej sytuacji bawilibyście się w przesiewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź

pytanie  1. impulsem do ponownego odpalenia kotła będzie spadek temperatury poniżej określonej histerezy pracy kotła

pytanie 2. po ponownym wsypaniu do zasobnika  peletu polecałbym Ci przynajmniej zrobienie testu wydajność i przez jakiś czas obserwacje w celu wprowadzenia ewentualnych poprawek w ustawieniach

pytanie 3  - nie ma sensu bawienie się w przesiewanie zawsze jest jakiś pył

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jednorazowo na całą zimę, kolorem jest podobny we wszystkich big bagach, a jak będzie różnica w jakości, to raczej nie wielka, palnik sobie z tym poradzi.  Co do pyłu to niema się co tym przejmować, on też w końcu przez palnik przejdzie, z resztą nawet po przesianiu peletu pył w palniku jest, bo przenośnik ślimakowy też ociera o pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja i kolega misiek palimy tym samym , jest to pellet drzewny 8 mm o zawartości popiołu 2% jest to najtańszy pellet w mojej okolicy ,mimo tego całkiem dobrze się wypala , zgorzelin nie ma ,palnik całkiem dobrze sobie z nim daje radę  ,płomień fizycznie wygląda dobrze,procentowo balansuje między 50 a 90 % , wynika to pewnie z tej dużej zawartości popiołu , palę nim już trzy lata i uważam że jest on bardzo powtarzalny ,mimo nowej partii nie muszę zmieniać ustawień ,co najwyżej drobna korekta ,właśnie ta powtarzalność pelletu to bardzo ważna cecha ,tak na marginesie kupiłem 200kg pelletu certyfikowanego drogiego jak cholera w zimie będe go testował dla porównania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki napiszcie na jakich nastawach spalacie ten przemysłowy.Ja niby mam A1 i jak na próbę wziąłem kilkanaście worków to było ok .Nowa partia już dupy nie urywa.Zdarzyło się,że płomień spadł  do zera % i palnik wszedł w ponowne rozpalenie chociaż w palniku był płomień.Zaskakująca była waga nowej partii pelletu w teście palnika 2300g a poprzednia 1600g. Jeśli to nie błędy  sterownika lub jakaś wada palnika to prawdopodobnie  zostałem oszukany przez cwaniaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, g69 napisał:

tedi 90 Ty prowadzisz ogrzewanie termostatem.Powiedz co się dzieje gdy termostat daje sygnał ,żeby grzać a kocioł już dobił do zadanej temperatury?Co będzie impulsem do ponownego odpalenia kotła?

Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca i nie ma prawa się zdażyć (bynajmniej w mojej instalacji)gdybym chciał ją sztucznie wywołać to potrzebny duży mróz i otwarte okna na stałe, niestety palnik nie jest w stanie zagrzac całej atmosfery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, g69 napisał:

.Zdarzyło się,że płomień spadł  do zera % i palnik wszedł w ponowne rozpalenie chociaż w palniku był płomień

Proponuje ostro zgęścić czyszczenie i ewentualnie wydłużyć czasu cyklu praca  żeby dać mu się wypalić bardziej przed nową dawką można też mieszać z innym pelletem .Paskudny pellet potrafi w godzine zostawić więcej syfu niż inny w ciągu nieomal całej  doby  spalania.

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie waga z testu to 1600 g  i znacząco się nie zmienia , widocznie trafiłeś na twardy pellet  a taki potrzebuje więcej czasu tak jak tedi napisał żeby się rozpalić i wypalić ,też miałem taką sytuacje że procent spadał do 0 mimo że płomień był  , poradziłem sobie z tym wydłużając czas cyklu praca do 30 s oraz rotacyjny obrót komory na 70 s ,czasem trzeba wydłużyć czas rozpalania ,ale wszystko to musisz dobrać doświadczalnie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Hehe zamiast szuflowania węgla będzie zabawa sterownikiem.Z tym czasem rozpalania  to coś na rzeczy.Przedtem rozpalał się na 80 g przy pierwszej próbie a teraz 100g i przy drugiej próbie.

A powiedzcie jaki macie czas czyszczenia przed rozpaleniem i po wygaszeniu?Jak także % nadmuchu przy rozpalaniu?

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy:"Kipi 16kw" Witam ponownie. Po przeprowadzeniu testu 6 min. wyszlo mi 1550g. Taką wartość wpisałem. Wydajność podajnika pokazuje 15.5 kg/h. Czy to prawidłowo? Drugie pytanie jakie wartosci nadmuchów mają być ustawione? Mam teraz: min. Moc nadmuchu 21% średnia moc 26 i max moc 30%. Druga sprawa kalorycznosc paliwa pokazuje mi 5,5 kWh/kg. Nadmienię ze mam pellet no name. Ma tak zostać czy coś zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci tylko testowanie, w 16-ce może być trochę trudniej niż w 20- ce na pellecie no name, dlatego testy, testy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynekmk.  Nadmuchy bardzo małe spróbuj na początek: min moc 26 , pośrednia 29 , maksymalna 42 Kaloryczność 5,3 . Musisz obserwować żeby płomień nie był za bardzo poszarpany ale bez przesady bo zasypie palnik niespalonym pelletem. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie, chciałem pokazać Wam pracę mojego palnika Kipi 20 kW. Wykres pokazuje pracę kotła z ostatnich 24 godzin, tryb lato. Jakieś uwagi, komentarze, przemyślenia?

Pozdrawiam

FUP9NAKZ32CHG0CF003G0_2018-09-09 13_09_2018-09-10 13_09-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem wątku i widzę że trochę stron przybyło. Czas zabrać się za lekturę, sezon grzewczy idzie. Mój kociołek z palnikiem ma się dobrze. Dzisiaj pierwsze przełączenie w tryb ZIMA (mam ustawione auto). Przy okazji przetestowałem zmiany jakie poczyniłem w kotłowni. Niestety nie przerobiłem instalacji na z buforem ale za to mam w tej chwili instalację ze sprzęgłem, dwoma obiegami mieszającymi (podłogówka, grzejniki), CWU. Kocioł zabezpieczony nie tylko sprzęgłem ale i zaworem ATV. 860tka wzbogaciła się o moduł C. Wszytko sprzęgnięte z pogodówką. 

Wygląda to teraz dokładnie tak:

3ac54c4274853546.jpg

 

Kusi mnie jeszcze ecoLambda ale nie wiem czy gra warta świeczki...?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie panowie ecoLambda ?   pytanie czy ktoś z was stwierdził jakieś namacalne korzyści ,zmiany w czystości spalania ,czy lepszy jest płomień w % na wyświetlaczu ,wygląd fizyczny płomienia , czy ecoLambda całkowicie rozwiązuje problem w doborze nadmuchu na poszczególnych mocach ,czy przy zmianie jakości pelletu sama dostosuje się do nowego paliwa ?za wszystkie spostrzeżenia z góry dziękuje .                                                                                                                                                                                                                                                            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.