Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, misiek30 napisał:

Ja robiłem testy czasu pracy , i przerwy robiłem nawet po 50 sekund i szło. Wszystko zależy od paliwa.

U mnie sama Pestka nie daje rady pomimo różnych kombinacji, przerwy były nawet po minucie. Ale z peletem to petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gelo2104 napisał:

Posiadam kocioł MPM 17-19kw i zastanawiam się nad wstawieniem palnika na pellet. Przyznam że nie cały wątek przeczytałem, sporo tego. ;) Posiadam nieocieplony dom ok 180m/2 do ogrzania. W ostatnim sezonie grzewczym spaliłem ok 3t węgla(śląsk i jakiś rusek) w domu cieplutko. Czy jest sens zakładać palnik? Ile więcej spalę pelletu? A może ktoś zakładał w takim kotle i może coś więcej powiedzieć?

Na te pytania to raczej sam sobie musisz odpowiedzieć , to zależy czego oczekujesz od palenia pelletem, czy chodzi ci żeby było komfortowo ,czy tanio ? W moim przypadku było tak że po długoletnim paleniu w kopciuchu zbrzydło mi już codzienne wynoszenie popiołu  i rozpalanie w piecu , szykowanie drewna na rozpałkę itp. początkowo miałem w planach kocioł z podajnikiem na ekogroszek  , potem kiedy trafiłem na tani pellet drzewny  stwierdziłem że będzie to kocioł na pellet ,z racji że mój sas nwt miał 10 lat nie chciałem już montować samego palnika do niego ,sprawność takiego zestawu jest niższa niż typowego kotła pelletowego . Ja mam dom około 200 m z tym że docieplony węgla spalałem 2.5 tony  pelletu ostatniej zimy 3.5 tony ,przypuszczam że ty potrzebowałbyś z 5 ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tedi90 napisał:

Widziałem ten film, malo szczegółów jest w nim zawarte, zadalem nawet autorowi pytanie ale niestety brak odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Darbatt napisał:

U mnie sama Pestka nie daje rady pomimo różnych kombinacji, przerwy były nawet po minucie. Ale z peletem to petarda.

Jak petarda to nie ma nad czym się zastanawiać trzeba mieszać w odpowiedniej proporcji i palić jak będą to widoczne oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 10:59, Gelo2104 napisał:

Posiadam kocioł MPM 17-19kw i zastanawiam się nad wstawieniem palnika na pellet. Przyznam że nie cały wątek przeczytałem, sporo tego. ;) Posiadam nieocieplony dom ok 180m/2 do ogrzania. W ostatnim sezonie grzewczym spaliłem ok 3t węgla(śląsk i jakiś rusek) w domu cieplutko. Czy jest sens zakładać palnik? Ile więcej spalę pelletu? A może ktoś zakładał w takim kotle i może coś więcej powiedzieć?

Musisz mieć boczny zasyp,a spalisz 4-5 ton peletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 07:14, robin60 napisał:

Jak petarda to nie ma nad czym się zastanawiać trzeba mieszać w odpowiedniej proporcji i palić jak będą to widoczne oszczędności.

 

 

Robin60, zgadza się, od wczoraj sorawdzam tą mieszankę pelletu z pestką i jak na razie jestem mega zadowolony. Wystarczy odrobina pelletu i Pestka spala się na pyłek i to przy ustawieniach takich jak miałem na samym pellecie. Tym bardziej się cieszę bo kupilem 8.5 tony pestki i już zastanawialem się co z nią zrobię.

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś szczęśliwcem i to jednym z niewielu , że ma dostęp do takiej ilości super opału, nic tylko pozazdrościć , ale cieszy mnie fakt , że ten palnik sobie radzi z takim opałem , może takich jak Ty będzie wielu.

Jak możesz podziel się cenowo wiarygodnie jaki to koszt..

Pozdrawiam

P.S. Warka to na południu koło Zwardonia gdzie byłem na wczasach a gdzie tak duży zakład , że przetwarza tak dużą ilość owoców.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku, nie wiem gdzie jest Zwardoń, Warka jest na południe od Warszawy, w połowie drogi do Radomia. Kojarzysz piwo Warka? To tu :-)

Mamy tu zagłębie owocowo sadownicze. 

Udało mi sue kupić pestke od lokalnego przetworcy za 200 zł za tonę. Nie ukrywam ze była trochę wilgotna i trochę pracy mnie kosztowało żeby ją wysuszyć, dlatego byłem taki pewien obaw co do spalania samej pestki ale jak już wiadomo z odrobiną pelletu pali się jak oszalała.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś, 4 lata temu palić owsem  w palnku brucer na ekogroszek, rewelacji nie było ale za to zrobił się taki osad na ściankach pieca, że do tej pory usuwam resztki tego badziewia

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Posiadam kocioł MPM 17-19kw i zastanawiam się nad wstawieniem palnika na pellet.


Może to głupie pytanie, ale czy te drzwiczki nie są za małe do wstawienia palnika? Pytam, bo nie znalazłem ich wymiaru. fd9b3d8279140e7956dbb3008824d176.jpg

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik będzie w tych drzwiczkach najwyżej gdyż spaliny i tak idą do dołu i jeszcze przez 2 wymienniki pionowe . 

Zastanawiam mnie jednak co z podajnikiem paliwa jak wysoko on musi być  zamontowany. Chociaż powinien się zmieścić. tylko będzie bardzo krótki  łącznik spiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, działać jakoś to tam będzie. Ale to jak próba zagotowania szklanki wody palnikiem od góry.

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym wsadził palnik do swojego starego sasa pewnie też by jakoś tam działało  , ale wiem że nie byłbym tak zadowolony jak z nowego kotła pelletowego   tym bardziej że zestaw palnik ,sterownik zasobnik kosztował pięć tysięcy a cały kocioł cztery tysiace więcej , starego sasa udało mi się sprzedać , a nowy kocioł będzie mi służył długie lata .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam palnik kipi 16 kw ze sterownikiem ecomax 350 i piec defro optima komfort 10 kw. Mógłby ktoś mi podesłać prawidłowe nastawy? Podczas pierwszego uruchomienia duzo pelletu nie spaliło się w palniku tylko zostal wyrzucony do popielnika. Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ważony był Pellet przed uruchomieniem? Na podstawie wagi automatycznie dobiera na jest dawka podawanego paliwa, później można ew wprowadzić drobne korekty.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Wprowadzić kaloryczność i przeważyć pellet. Potem to już tylko korekty nadmuchu dla poszczególnych mocy oraz ewentualne zmiany czyszczenia palnika gdyby mocniej popiół się spiekał.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa czynność to przeważenie pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.