Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wyłączyć telefon odwieźć dziecko do przedszkola zamknąć dom i sam w pełnym spokoju skupić się na tym co ma się zrobić.

Samo rozebranie palnika jest banalnie proste nie ma tam nic skomplikowanego co by wymagało specjalistycznych narzędzi. Jedynymi narzędziami to są klucze imbusowe przedłużane z okrągłą główką gdyż nie które śruby odkręcamy pod kątem.

Dobrze jest mieć sprężarkę pod ręką gdyż trzeba przedmuchać kulki w łożyskach pomimo ich wypłukania w nafcie ale zawsze coś może z paprochów pozostać i sprężone powietrze to załatwi na amen.

Smar Łt 43 , nafta , kawałek szmatki frote do dokładnego oczyszczenia bieżni łożysk po których one biegają, pędzelek do nakładania nafty do mycia części.

To są te medykamenty potrzebne do profesjonalnego serwisu naszego palnika.

I w taki oto sposób jak zrobimy przegląd coroczny naszego palnika i oczyścimy jego mechanizm z zanieczyszczeń głównie z drobin trocin których jest masa, możemy być pewni , że będzie nam służył długie lata niezawodnie i nie będziemy się martwić zimą o jego sprawność. (Poza oczywiście takimi nieprzewidywalnymi awariami jak grzałka do rozpalania którą trzeba mieć w zapasie to według mnie podstawa.)

Nie wiem jaki jest koszt takiego serwisu ale sądzę , że oszczędzamy około 300 zł i na pewno zrobimy to lepiej niż serwis, ponieważ to jest nasza własność a o swoje dbamy 100 razy lepiej jak o cudze.

Polecam raz w roku po sezonie zrobić taki przegląd z przesmarowaniem jego elementów mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, no w spokoju robi się to na pewno lepiej , robiłem też taki przegląd na wiosnę i niema z tym trudności.  Z wyczuciem trzeba sobie dokręcić sprężynki na łożysku obrotu.

Edytowane przez misiek30
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Basic 16, ale moim podajnik pracuje w cyklach, razem z podajnikiem ze zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We ustawieniach sterownika możesz sobie jeszcze wydłużyć czas podajnika 2 ( w palniku) w stosunku do czasu podajnika z zasobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć ten czas tak wydłużony, że faktycznie podajnik w palniku pracuje na okrągło. Wejdź w ustawienia i skróć sobie ten czas pracy podajnika 2.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik numer 2 nie może obracać się na okrągło ,gdyż grozi to przegrzaniem silniczka , a w konsekwencji jego uszkodzeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przypuszczalnie ma w ustawieniach wpisany za długi czas wydłużenia pracy względem podajnika 1 lub jakiś stan awaryjny. Proponuję najpierw zajrzeć w ustawienia wydłużenia czasu pracy podajnika 2

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ecoMAX 350 nie ma takiej opcji jak wydłużenie czasu pracy podajnika 2.Ja też mam 16 KW i rzeczywiście palnik nr 2 pracuje cały czas Chyba trzeba będzie pytać serwis.

Jedynie w ustawieniach serwisowych jest czas cyklu praca palnika.U mnie 15 sekund. zobaczylibyście  ile u was ten czas wynosi?

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem instrukcję ecoMAX 350 i faktycznie nie ma tam opcji wydłużenia pracy podajnika 2 ,jestem zaskoczony tym faktem ,co do czasu cyklu pracy to ustawia się go do jakości pelletu ,podobnie zresztą jak nadmuch czy rotacyjne czyszczenie ,u mnie na moim przemysłowym pelecie mam 30 s ,ale wiem że u kolegów na dobrych pelletach sprawdza się lepiej 15 - 20 s .g 69 mam taką propozycję spróbuj wydłużyć czas cyklu pracy do np. 25 s i sprawdz czy wtedy wyłączy się podajnik nr 2 , jestem po prostu ciekawy czy faktycznie jest to na sztywno  ,czy też cykl pracy 15 s powoduje że podajnik nr 2 nie zdąży się wyłączyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to fabrycznie ustawione na 15sek ( jest to całkowity czas pracy podajnika+czas postoju podajnika) ale chyba tego który podaje ze zbiornika.

O ile podczas pracy na np.16kw sypane są takie dawki ze postój podajnika nr.1 trwa tyle że podajnik nr.2 zdąży dopiero przesunąć opał na korytko,to raczej bez sensu było by ciągłe wyłączanie i załączanie podajnika nr.2 to przy mocy 4kw  to chyba mógłby się na chwilę wyłączać.

Przy nastepnej próbie palenia sprawdzę co się dzieje po wydłużeniu tego czasu oraz ile dokładnie trwa przesunięcie dawki paliwa na korytko.

Kolego g69 długo użytkujesz ten palnik,czy dopiero pierwsze próby tak jak u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem przed chwlą do serwisu.W sterownikach ecoMAX 350 jest to tak zrobione,że podajnik 2 chodzi cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie za ciekawie , kiedyś kolega observer napisał że jak podajnik 2 mu cały czas chodził ,to był cały gorący i zaczął mu grzechotać .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kocioł MPM 17-19kw i zastanawiam się nad wstawieniem palnika na pellet. Przyznam że nie cały wątek przeczytałem, sporo tego. ;) Posiadam nieocieplony dom ok 180m/2 do ogrzania. W ostatnim sezonie grzewczym spaliłem ok 3t węgla(śląsk i jakiś rusek) w domu cieplutko. Czy jest sens zakładać palnik? Ile więcej spalę pelletu? A może ktoś zakładał w takim kotle i może coś więcej powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Przeczytałem chyba wszystkie posty ale nie znalazłem tego czego szukalem a może przeoczylem. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w paleniu pestki wiśni w palniki Kipi?

Mam palnik Kipi 20 kW połączony z piecem Cichewicz futura ekono 24kW i od tygodnia próbuje ustawić go na spalanie pestek. Pestki palą się bardzo dobrze tylko problem w tym że spalają się o wiele dłużej niż Pellet. Probowalem już różnych ustawień, obniżenie mocy kotła, podniesienie kalorycznosci itd. Może ktoś ma jakieś pomysły? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się że ta pestka zablokuje ci podajnik w palniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem testy czasu pracy , i przerwy robiłem nawet po 50 sekund i szło. Wszystko zależy od paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.