Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Darek21 napisał:

 Na dole komory zasypowej mam dodatkową przegrodę z nierdzewki która wydłuża drogę spalin

Czy dobrze  rozumiem,że jest to pozioma  półka tuż nad wlotem palnika ceramicznego? Dzisiaj trochę powalczyłem z czyszczeniem blachy.Na wiertarkę założyłem szczotkę  images?q=tbn:ANd9GcTCu1TcIEGDsAnG4JGoJEbi zadyma.

Hehe bidna nie wytrzymała.Po tym czyszczeniu ponowne testy. Dzisiaj jak jak kocioł dobijał do 85 stopni termometr spalin pokazał 127 stopni. Następnym razem jeszcze dołożę dodatkową półkę nad palnikiem ceramicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem nowy palnik kipi Basic ,podłączyłem  wszysto akurat w moim przypadku tylko pompę co i czujnik temperatury kotła. Zrobiłem test podajnika,wpisałem gdzie trzeba i dałem  start. Podajnik wsypuje ze 100 gram pelletu do palnika następuje rozpalanie i nic z tego bo podajnik w palniku nie podał  pelletu na rynienke  i tak 3 razy i się wyłącza. Jak mu przerwę i wyłącze to robi wygaszanie i czyszczenie i wtedy wysypuje wszystkie pellet na rynienke. Ręcznie też mogę  ruszyć  podajnikiem w palniku. 

Jak przy rozpalaniu ręką wsypie mu na rynienke pelletu to się  ładnie odpali podajnik podaję co chwile pellet ale wszystko się zbiera w palniku,gdyż ten nie podaje na rynienke  i palnik gaśnie z braku pelletu.

Czy ktoś wie o co chodzi w pudełku była jeszcze taka biała kostka, jakiś włącznik czasowy z trzema kabelkami, ale nie widzę miejsca na podłączenie tego,a sprzedający twierdzi że musieli przez pomyłkę to wrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń od razu do KIPI może już mieli (raczej na pewno,Tobie pewnie powiedzą że nigdy) takie sytuacje, troche to dziwne że w trybie ręcznym jest ok a podczas pracy kicha ,czasem każą inaczej coś podłączyć w samym sterowniku,można też do pluma w celu konsultacji ale Kipi sprzedaje pluma i na nich spoczywa obowiązek serwisowy czyli np.wymiany części czy całości sterownika.(jak trzeba wywalają bebechy i dają nowe (koszt tej elektroniki do śmieszne pieniądze)

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2017 o 14:40, tedi90 napisał:

Ecomax 350 oraz 850 współpracuje praktycznie z każdym termostatem pokojowym trzeba wybrać w opcjach termostat uniwersalny.Tak powiedzieli w firmie plum i tak pisze w instrukcji.

Czytam wątek od początku i zaciekawiło mnie jak ostatecznie rozwiązałeś to sterowanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc bezprzewodowe termostaty da się jednak podłączyć pod sterownik.Rozumiem ,że termostat wyłącza palnik a  co z pompami obiegowymi.Jak często w takim układzie załącza się palnik? Przecież te termostaty mają na ogół niską histerezę niektóre nawet 0,2 stopnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często w takim układzie załącza się palnik? Przecież te termostaty mają na ogół niską histerezę niektóre nawet 0,2 stopnia.

To zależy jaką masz instalacje jak ocieplony budynek i jaką histereze ustawisz , w tym termostacie histereze ustawiasz jaką chcesz nie ma sztywnej wartości,pompa obiegowa też się wyłącza ale dopiero po jakimś czsie , konkretnie jest na sztywno ustawiona histereza w sterowniku o ile pamiętam kilka stopni mniej od ustawionej tem , włączenia pompy co ps.oczywiście bezprzewodowe termostaty można podłączać

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,mam na myśli okres kiedy trzeba np, jak to się mówi przpalać, czyli grzać np, wieczorem czy po południu , Z tym termostatem miałem ten niby kłopot , myślałem na początku że sterownik jest uwalony bo palnik wyłączony a pompka śmiga , dopiero tel do pluma mnie oświecił z tym wyłączaniem o sztywną histereze, u mnie to troche trwa bo kocioł żeliwny i długo trzyma temprature stąd też jest prawdą że po wyłączeniu palnika tem, w domu dalej rośnie (tylko troche oczywiście) tak mam osobiście.

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Warto byloby uzupelnic profil. Latwiej wtedy rozmawiac. Nie widze sensu tzw przepalania. Zwlaszcza przy dobrej automatyce kotla. Ustawia sie histereze kotla i sam sie uruchomi jak bedzie trzeba. A jeszcze lepiej gdy za kotlem bedzie mieszacz sterowany pogodowo. Zeby w miare tanio grzac trzeba uklad utrzymac w rownowadze. Odpowiednio dopasowujac do zapotrzebowania budynku. Czyli: 1 stala temperatura w domu ( zadnych obnizen nocnych), 2 stala praca pompki, 3 temp w obiegu zalezna od potrzeby ( sterowanie pogodowe + mieszacz), 4 moc kotla mozliwie najlepiej dostosowana do odbioru.

Do niedawna, przez 11 sezonow  ogrzewalem chalupe ekogrochem. I bylo srednio ekonomicznie. Bo robilem wszystko na odwrot. Od kiedy zaczalem stosowac powyzsze zasady zuzycie opalu spadlo o min. 20-25 %. Po ociepleniu domu spadlo oczywiscie  jeszcze bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Visitor1230, jak często na dobę odpala Ci się kocioł w sezonie grzewczym i jaką masz histerezę na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Kociol mam podlaczony od niedawna. Czyli zero doswiadczen co do sezonu grzewczego. Mam instalacje z niewielkim 300 l buforem. Jak bede go uzywal jeszcze nie wiem. Moze bedzie ladowany wysoko albo jako zwiekszenie pojemnosci wodnej kotla. A to bedzie mialo wplyw na ilosc rozpalen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jeśli pompa CO chodzi cały czas, kocioł bedzie miał dłuższe postoje po wygaszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Moze inaczej. Stala praca pompki niedopuszcza do zbytniego otygniecia wody w ukladzie . Po uruchomieniu pompki obieg rusza i zalewa kociol zimna woda. Temperatura na kotle leci wtedy na leb. Tak sie dzieje gdy moc kotla jest ustawiona dosc nisko. Jezeli moc jest ustawiona wysoko to spadki beda oczywiscie mniejsze. No ale wiadomo, ze po co ustawiac wysoka moc? Tylko w przypadku grzania bufora do wysokiej temp. jest to ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Visitor1230 napisał:

 Stala praca pompki niedopuszcza do zbytniego otygniecia wody w ukladzie . Po uruchomieniu pompki obieg rusza i zalewa kociol zimna woda. Temperatura na kotle leci wtedy na leb. 

U mnie pompa między kotłem a buforem działa non stop podczas pracy z buforem - czyli po za sezonem letnim. od 8 lat jest tak samo i wg mnie to najlepsza opcja.

Temp ładowania bufora i kotła określa krzywa grzewcza dla CO - min to 55C a max 70C

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Czytalem na jednym z watkow jak wykorzystujesz bufor. Nieszablonowe podejscie. Jak sie zacznie sezon grzewczy przetestuje takie ustawienie. Wylaczam obsluge bufora i ustawiam sterowanie pogodowe kotla. Krzywa grzewcza za mieszaczem tez mozna dopasowac...  I jest. Bez zadnych przerobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim układzie dodatkowo sterownik pilnuje aby temp samego kotła nie była niższa niż  ustawiłem - 47C .

Jak jest niższa to pompa się nie załącza a palnik podczas pracy najpierw grzeje tylko sam kocioł do chwili osiągnięcia minimalnej temp kotła.

Edytowane przez sambor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Na swoje szczescie zdecydowalem sie na sterowanie Plum. Jest tam wiele opcji i moge ustawiac podobne rzeczy. Krzywe grzewcze dla kotla, mieszania z korektami krzywych w gore i w dol, skorelowac to z sterownikiem pokojowym, obnizac temperatury o dowolna wartos w przypadku dogrzania, ustawiac temperatury rozruchu itp itd. Mialem kiedys sterowanie mieszacza TECH. I wydawalo mi sie ze jest niezly. Plum za to jako pelny zestaw jest rewelacyjny. Sterowanie ekogroszkowcow SPP ktore jest tak chwalone. Mam najblizszym otoczeniu kocoll z tym sterowaniem. W porownamiu do Pluma delikatnie mowiac to sa oni jeszcze w lesie. 

A bardziej wracaja do pelletu. Bede sie dopiero uczyl palenia w taki sposob. Mam pytanie. Mam w kotle fotokomorke. I jak sie ma procentowe wskazanie plomienia do progu mocy? Krotko mowiac w Pelluxie mozna ustawic progi mocy kotla w miare dochodzenia do temperatury zadanej. Czy przy 50 i 30 % mocy plomien powiniem miec zawsze 100% czy powinny to byc wartosci nizsze. Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.