Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No i odpaliłem śmieciucha z nowym palnikiem.Super zabawka. W porównaniu do śmieciucha to niebo.

Co mnie zaskoczyło gdy kocioł startował z 20 stopni?(zadana była 75 stopni):

 1.Wrażenie jakby wolniej w porównani do śmieciucha dochodził do zadanej temperatury.W śmieciuchu w tym samym czasie pewnie bym zagotował wodę.Ale to może takie subiektywne  odczucie.

Zasobnik na pellet zrobiłem z kosza na śmieci (wchodzi 150 kg) ale widzę,że czeka mnie przerobienie dna kosza bo inaczej dużo pelletu nie zostanie wciągnięte przez podajnik.

Zostało mi trochę węgla,drewna.Czy dużo jest kombinacji żeby spalić ten opał na dmuchawie palnika?(poprzednią dmuchawę i sterownik zdemontowałem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaką masz temperaturę spalin, bo możliwe że będzie potrzebna zabudowa szamotem, a co do spalenia resztek to chyba lepiej dorobić sobie kryze do starego wentylatora, i założyć to zamiast palnika, może da się ustawić palnik żeby szedł tylko wentylator, ale w automacie raczej nie pójdzie.  Piszę tak całkiem ogólnie bo trzeba by było się zagłębić w temat.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnie ok, ale jak jeszcze masz coś do spalenia to szkoda palnika

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego g69 , pewno że super zabawka , w trybie ruszt można palić na ruszcie , pytanie gdzie masz zamontowany palnik ? czy pod rusztem czy nad ? do spalenia węgla palnik bym zdemontował bo szkoda , drewno spalił bym za pomocą palnika ,jedna uwaga  trzeba ostrożnie dokładać bo wentylator w palniku nie ma żadnej klapki przymykającej dopływ powietrza i mimo że sie wyłączy to powietrze przeciąga a drewno nadal się pali tylko wolniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jako nowy na forum. Chciałbym prosić o pomoc w ustawieniach kotła do grzania cwu. cale życie korzystałem  z miejskiego co a po przeprowadzeniu się na wieś czas nauczyć się kilku nowych rzeczy w tym obsługi/nastawieniu  kotła.

 

posiadam palnik kipi 5-20kw 

sterownik ecomax350

bojler 100l

wklad komina dl ok 11-12m 

1460 test podajnika

obecnie jadę na FL bo nie mam bladego pojęcia jakie parametry nastawić.. jakie info jeszcze mogę podać by uzyskać pomoc ?

z góry dziękuję za odp i pozdrawiam wszystkich.

 

Edytowane przez pwltbk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta informacja jest aktualna bo w między czasie były montowane sondy lambda i ponoć coś się zmieniło w % nadmuchu.Ale pomocne mogą być informacje założyciela tematu z strony 10 post z 7.10.2017.

Jeśli chodzi o cwu to u mnie sprawdzi się puszczenie palnika w harmonogramie.Sterownik przykładowo zwolni kaganiec między 16-19 temperatura zadana kotła np.70 stopni. Wieczorem mam gorącą wodę do kąpania ranem letnią do mycia.A następnego dnia ponowne odpalenia kotła o godzinie 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek30  nie mam czujnika temperatury spalin.Jedynie co mogę stwierdzić,że czopuch przy zadanej 70 stopni nie jest tak gorący żeby nie można było go dotknąć  ręką.Ale wiadomo,że to żaden pomiar.

Kordjano  palnik mam zamontowany w górnych drzwiczkach a kocioł to GS przerobiony na DS.Więc spaliny z palnika lecą pierw  w dół kotła następnie przez palnik szamotowy i dalej przez wymiennik kotła do komina.

Dzisiaj kolejne odpalenie.Ustawiony na FL który ograniczyłem  do 65%.Moc na panelu modulowała 11,8KW -4KW. Nadmuch 28% przy 11,8KW. Płomień w okolicach 100%.Przy mocy 4KW jakby się zawiesił.Nie mógł dobić do zadanej 70 stopni.Więc przy temperaturze 66 stopni obniżyłem zadaną do 60 stopni i kocioł się wygasił.

A jak chciałbym spróbować poprowadzić kocioł bez modulacji na pełnej mocy to co bym musiał zrobić.Ciekawi mnie jak szybko by doszedł do 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta, zwiększ temperaturę maksymalną kotła na 70 lub 75 by nie włączyła się modulacja i nie włączaj pompki co - obserwuj,  gwarantuję Ci, że szybko nagrzejesz sam kocioł

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G 69 jak chcesz żeby kocioł szybko dochodził do zadanej to włącz standard , daj moc maksymalną 16 kw histerezę h1 ih2 na 1st ,wtedy palnik będzie śmigał na mocy maksymalnej do samego końca ,tuż przed osiągnięciem zadanej zacznie zwalniać i albo wpadnie w nadzór albo się wyłączy ,musisz jednak wiedzieć że przy paleniu na ruszcie zawsze będzie szybciej dochodził ,tam pali się dużo paliwa ijest kupa żaru a w palniku tylko garstka peletu  ,nie wiem jak u ciebie ,ale u mnie w okresie zimowym dojście od temperatury 25 30 st do 70 st trwa jedną godzinę w okresie letnim nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2018 o 11:53, maronka napisał:

I to jest właśnie to czego się najbardziej obawiam po przejściu na palnik -cena pelletu,-jak już tych palników z racji ustawy będzie cała masa

Racja to kraj o czystym powietrzu, chyba gorzej być nie może - Irlandia-13,5% Belgia-6% Czechy-15% Niemcy-7% Włochy-10% Łotwa-12% Luksemburg-6% Austria-10% Wielka Brytania-5% Francja7% winner POLSKA23% stawka vat na pellet!!!

Fiskus-chce-podatek-od-darowizny-pomocy-charytatywnej-195173-900x900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2018 o 21:43, Kordjano napisał:

G 69 jak chcesz żeby kocioł szybko dochodził do zadanej to włącz standard , daj moc maksymalną 16 kw histerezę h1 ih2 na 1st ,wtedy palnik będzie śmigał na mocy maksymalnej do samego końca ,.

W ramach testów tak zrobiłem.Kocioł startował z 25 stopni.Temperatura zadana 75 stopni.Od momentu startu do postoju palnik pracował 1 godzinę ,20 minut z mocą 16KW. Załóżmy ,że  każdego dnia startuje tak w harmonogramie o godz.16.Czy da się ocenić ile pelletu pochłonie w jednym cyklu?

Zastanawiam się czy sens miałoby grzanie bojlera prądem w nocnej taryfie.Prąd w nocnej mam po 0,34zł.Pellet 650 tona.

Bojler 100 litrów dwupłaszczowy. Czy umiałby to ktoś policzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Z racji pogody jaka występuję w dniu wczorajszym nagrzałem wodę kotłem. Od startu na kotle 20 st do 75, palnikowi 20 KW zajęło to około 50 minut.

Bojler nagrzał się do 65 st C. Poj. 250 litrów dwu płaszczowy pionowy.

Przypuszczam  że pożarł około  2-2,5  kg pelletu X 15 zł co daje około 30-38 zł.

Jeżeli Twój 16 KW dochodzi  w 1,20 h to 3 kg pelletu  albo i więcej. Śmie twierdzić , że tak długi czas dochodzenia kotła do temp zadanej wynika z wilgotności pelletu. przez co idzie go zgoła dużo więcej.

Możesz to jakoś w zaokrągleniu wyliczyć.

Pytanie w jakim czasie prąd nagrzeje bojler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grzeje palnikiem wody w lecie, grzeje prądem na g12w. Kumpel ma taki sam palnik jak ja i cwu 140l. Miesięcznie spala ok. 100kg. pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też CWU grzeję kotłem. U mnie nagrzanie do 55 stopni zajmuje ok 40-45 min, bojler 250 l dwupłaszczowy. Przez krótką chwilę próbowałem grzać prądem, ale to jakaś porażka. Moja grzałka nie radzi sobie z taką pojemnością. Owszem, utrzymywała stałą temp, ale żeby nagrzać cały bojler z pewnością zajęłoby jej dłużej niż kotłem. Też mam taryfę nocną i weekendową. Kocioł z pewnością szybciej nagrzeje wodę. Generalnie zależy, kto jak korzysta z wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.