Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Haha no racja, tylko musiałby być dużo dłuższy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotrkierys  kup dwa worki innego pelletu i zobaczymy co będzie. Może ta lava jakaś mokra np. była źle składowana itp.
Witam chce spalic to co mam w zasobniku i wtedy napewno kupie inny pelet do sprawdzenia,
Tylko sie tak zastanawiam ze przy rozpalaniu czasami plomien siega 90% i tak samo przy wygaszeniu ,umnie to strasznie skacze ten plomien raz jest 70%a za chwile 40% ,60% ,30% i tak w kolo . Czy to moze byc wina złego peletu czy moze cos z podajnikiem albo palnikiem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu jest okienko od tej fotodiody ,bo Ja ściągnąłem juz obudowę i wyciagalem fotodiode ale ona byla czysta ,tylko nie patrzylem czy za fotodioda jes jescze jakas szybka albo coś podobnego d8af07ebd74104192b48393b8f6d7b90.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaga czyszczenia, ale chciałem pokazać, że  u mnie nie przez szczelinę tylko ten otwór w prawej górnej części rury ( widać diodę).  Może tu jest problem jedni mają szczelinę a inni otwór? Czasem otwór "zarastał" brudem i % płomienia  już miałem gorszy.

 

kipi.jpg

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, tym bardziej że jak widać rozwiązania są różne.  Pozostaje dokładne czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze umnie palnik chodzi od Maja moze miał 30 odpalen po 1-2 godziny pracy , Myslicie zeby rozebrać i wyczyscic to moze sie cos poprawi

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego misiek ,ty palisz tym samym peletem co ja więc mam pytanie jak u ciebie procent płomienia też skacze czy jest stabilny? bo u mnie na palniku 20 skacze w okolicach 70 % a w palniku 35 kw między 90 a 100 % . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek30 napisał:

To u Ciebie palnik nie czyści się co 24 godziny?

Idea czyszczenia palnika polega na tym, że po ustalonym przez użytkownika czasie pracy ciągłej wygasza się i przechodzi proces czyszczenia, potem ponownie odpala się. Nie czyści się kiedy na dobę masz jedno odpalenie i pracę po jednej godzinie. Przecież po tej jednej godzinie pracy jak u kol. piotrkierys palnik wygasza się i czyści. Raczej myślę, że koledze chodziło by rurę palnika przeczyścić szczotką, moja na zdjęciu też już by musiał być wyczyszczona ale jakoś nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordiano, u mnie też chodzi około 70% , czasem między 50 a 80% , ale ja się tym nie przejmuje bo to tylko przemysłowy pellet. Najważniejsze że spala się dobrze i stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrkierys napisał:

Tylko ze umnie palnik chodzi od Maja moze miał 30 odpalen po 1-2 godziny pracy , Myslicie zeby rozebrać i wyczyscic to moze sie cos poprawi

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak znajde troche wiecej wolnego czasu to przeczyszcze palnik ,i podzielę sie z wami czy sie cos poprawiło

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez się tym nie przejmuję , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim przykładzie widać jak wielkość palnika ma znaczenie, dlatego czym większy palnik tym pellet gorszej jakości pali się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek może mieć rację , w35 mam chyba dziurkę 20 nie wiem ,nie zwróciłem uwagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w 20 jest szczelina a 35 otwór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliżam się do grupy pelletowców. Na chwilę obecną palnik 16KW zamontowałem w drzwiczkach.Dzisiaj sprzątam i maluję kotłownie.Następnie chciałbym zamontować podajnik.I tu pytanie do praktyków.Czy  zastosować jeden łańcuszek nad podajnikiem ,czy kilka  w celu ograniczenia ruchu podajnika?

Sterownik ecomax 350.I tu kolejne pytanie.W ustawieniach serwisowych jest funkcja minimalna temperatura kotła.Jak dobrze pamiętam,to chyba była 40 stopni.Czy dobrze rozumiem,ze jak temperatura na kotle spadnie poniżej 40 stopni +histereza to kocioł się odpali?

Chciałbym dopytać też o sensowne grzanie cwu. Myślałem,żeby kocioł ustawić w harmonogramie. Do tej pory jak w śmieciuchu po pracy napaliłem to mieliśmy wodę na kompanie i rano była jeszcze letnia do mycia.Często w lecie korzystam z prądu(przepływowy podgrzewacz).Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, g69 napisał:

Powoli zbliżam się do grupy pelletowców. Na chwilę obecną palnik 16KW zamontowałem w drzwiczkach.Dzisiaj sprzątam i maluję kotłownie.Następnie chciałbym zamontować podajnik.I tu pytanie do praktyków.Czy  zastosować jeden łańcuszek nad podajnikiem ,czy kilka  w celu ograniczenia ruchu podajnika?

Sterownik ecomax 350.I tu kolejne pytanie.W ustawieniach serwisowych jest funkcja minimalna temperatura kotła.Jak dobrze pamiętam,to chyba była 40 stopni.Czy dobrze rozumiem,ze jak temperatura na kotle spadnie poniżej 40 stopni +histereza to kocioł się odpali?

Chciałbym dopytać też o sensowne grzanie cwu. Myślałem,żeby kocioł ustawić w harmonogramie. Do tej pory jak w śmieciuchu po pracy napaliłem to mieliśmy wodę na kompanie i rano była jeszcze letnia do mycia.Często w lecie korzystam z prądu(przepływowy podgrzewacz).Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

Minimalna temperatura kotła to minimalna temperatura zadana jaką może nastawić użytkownik ,palnik odpala się lub przechodzi z trybu nadzór w tryb praca gdy temperatura kotła spadnie poniżej temperatury zadanej plus histereza , co do grzania cwu. to u mnie palnik odpala się sam o wybranej godzinie tak aby nagrzac zasobnik ,w lecie raz w miesiącu dosypuję pellet ,co dwa tygodnie wynoszę popiół i tyle ,o ciepłej wodzie nie myślę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.