Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A jak przewidziales czyszczenie samej rury palnika?

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie na ile sie da to szczotka druciana przez dzwiczki a jak trzeba to odkrecam dwie srubki i wyciagne caly palnik
Ale bede chcial zrobic nowe dzwiczki z boku i bede otwierał je razem z palnikiem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na ciepło właściwe wyszła mi maksymalna moc grzewcza 8,6 kW (przy temp.24')

Obecny kocioł ma ok. 25kW-30kW mocy (jak przyjdzie jego pora to wymienię chyba na tego MPM DS 12-14)

Chcę kupić palnik Kipi.

I teraz pytanie, czy wystarczy 5-20kW czy lepiej wziąć 6-26kW (5-16kW wydaje mi się być za mały)

Różnica w cenie praktycznie 400zł.

Powierzchnia grzania ok 200m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26-ka ma jeszcze dodatkowo ręczne ustawienie przepływu powietrza , ale czy to coś daje to niewiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem jeszcze zapytać czy montujecie flansze montażowe, czy jak jest miejsce w piecu, to całą rurę do środka. Gdzieś czytałem żeby nie wpychać tej rury (chodziło chyba o lepsze spalanie czy rozprowadzenie ciepła/płomienia po piecu). Natomiast jak oglądam zdjęcie palnika, to widzę na tej zewnętrznej róże nacięcia, więc we flanszy będą przytkane wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Rura palnika powinna wystawać 2,5 cm od ścianki wewnętrznej  kotła. 

Zaś na przeciwko ścianki kotła powinna być zachowana odległośći od 25 do 35 cm. może być i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sezon grzewczy się zakończył. Podsumowując, ile spaliliście pelletu w tym sezonie grzewczym?

Moglibyście napisać ile spaliliście i jaką powierzchnię ogrzewacie? Wiem, że spalanie zależy od wielu czynników ale miej więcej jakieś wnioski można wyciągnąć. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5 tony, ok. 130 m2, dom z 1942 r. Stała temperatura 22'C + CWU. Grzanie od 30 października do 20 kwietnia.

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 3,5 tony pelletu. Domek 160m2

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od  8 listopada do kwietnia 3.5 t 200 m plus cwu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, w sobotę jadę po palnik i w związku z tym mam parę pytań.

Będzie to zestaw KIPI 20kW + ecoNET (no właśnie, gdyby w hurtowni nie było jeszcze 400 to brać 300 czy zamówić nowy i czekać?) + eco MAX 850 (jak nie będzie dużej różnicy w cenie to może wziąć 860?)

Na razie chyba będzie tylko zestaw: przerobiony śmieciuch na DS-a + jeden zawór 3D

Jak się wyrobię z pracami budowlanymi to może dojdzie przed zimą bufor więc wtedy musiał bym dokupić moduł B po prawdopodobnie przerobię wtedy instalację na 3 zawory 3D (a w ogóle na co lepiej postawić: na sprzęgło czy 500L bufor?)

1. Czy potrzebuję ecoLINK-a? Na zdrowy rozum nie, ale wolę się upewnić.

2. Czy oprócz czujnika pogodowego CT4P (nie znam się, ale na tym sterowniku i z tym czujnikiem ustawię zawór 3D na krzywą grzewczą?) i spalin CT2S  dokupić jakieś czujniki? (np.jak nie drogie to parę CT4) aby nie latać 120km po czujnik.

3. Do czego jest ten czujnik optyczny?

4. Może warto pomyśleć jeszcze o czymś, lub zwrócić uwagę na coś, o czym nie napisałem?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spokojnie masz czas, przeczytaj najpierw ( na spokojnie ) instrukcje sterownika to wiele Ci się rozjaśni. Potem proponuję  wczytać się w  nasze posty, a na wiele pytań zadanych, sam znajdziesz odpowiedź. Powodzenia w lekturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, naprawdę z ręką na sercu przeczytałem ten temat od deski do deski. Co się tyczy buforu to na pewno jeszcze muszę zagłębić się w temat, jednak co do samego palnika to mniej-więcej wiem co chcę, wiem co mogę chcieć/potrzebować w przyszłości ale im więcej czytam o samym zestawie tym mniej wiem. Doczytałem że w standardzie jest czujnik CWU, czujnik temperatury kotła i STB.

Kurcze, dopiero doczytałem jak głupie zadałem pytanie (o czym innym myślałem a co innego pisałem :-)  ), wiem do czego jest czujnik optyczny w samym palniku, tylko czy jest w zestawie, czy muszę osobno go kupić? I skoro jest w opcjach dodatkowych to pomyślałem tak jakoś że trzeba go sobie osobno dokupić tak jak np. sondę Lambda.

Do dzisiaj nie wiem jednoznacznie czy z pozycji ecoMAX 850 jest bufor czy należy dokupić moduł B (forumowicze tu różnie pisali)

Cezar dopiero napisał jasno jak wygląda zestaw ecoNET (Dziękuję)

Ale już czytam:

http://kipi.pl/wp-content/uploads/2017/11/DTR-ver.-14.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie zorientować czy nie będziesz miał możliwości tak jak ja, kupienia jakieś wersji ecomaxa już z możliwością obsługi bufora. Wtedy nie trzeba dodatkowego modułu. Ja tak kupowałem, zadzwoniłem do KIPI i dali mi  do zestawu z palnikiem już 860-tkę z obsługą bufora. Wersja to była dedykowana dla jakiegoś producenta kotłów. Wyszło taniej.

Zwykłe wersje ecomaxa o ile mi wiadomo, chyba nie mają możliwości obsługi bufora - tylko z modułem B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.