Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mi kipi poleciło 5-20 z ecomaxem 850 P2 + moduł C do podłogówki.

Obecnie jest skręcony sterownikiem do max. 16 kW zgodnie z mocą kotła. Radził sobie nawet z dużymi spiekami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podłogówki  teraz żałuje ale tak wyszło za to mam z litego drewna podłogi ale faktycznie zainwestuje w   lepszy sterownik nie zdawałem sobie sprawy że są takie różnice dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mikifac napisał:

 Czy ten prostszy sterownik  wystarcza do prawidłowego prowadzenia procesu spalania .

Tak.Moim zdaniem w prostej instalacji grzejnikowej z głowicami termostatycznymi zbędny wydatek na bardziej rozbudowany sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikifac Napisz coś więcej o Twojej instalacji. Jaki kocioł, ile grzejników i jakie, duża czy mała pojemność... Itede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  mikifac  wez sobie 850 P2  nie będziesz sobie w brodę pluł że ci czegoś tam brakuję , jest tam długi nadzór ,harmonogramy dla kotła ,cwu i wiele innych opcji , będziesz mógł palić tak jak ci się umyśli pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolega ma prostą instalację, ale jak mu przyjdzie ochota i ją zmodernizuje, to zostanie ze sterownikiem o ograniczonych możliwościach i zacznie się problem... I wtedy będzie Polak mądry po szkodzie, że zaoszczędziłem 200 PLN , a teraz jestem w czarnej... Moim zdaniem nie warto oszczędzić tych kilku zł przy sporej inwestycji w palnik. Kilku kolegów jest tego przykładem. Sterownik min 850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mikifac napisał:

Ok to jaki model brać

350tka na pewno odpada, krótki nadzór, brak możliwości podłączenia czujnika temperatury spalin.

850 P2. Jest w skrzyneczce na kocioł, czy ścianę obok. 

860 P3. Do zabudowy we własnym zakresie

920 P. Obudowa raczej tylko na kocioł (nie wiem jak w dystrybucji KIPI). 

Osobiście polecałbym 850tke.

Swoją drogą widzę, że kolega po sąsiedzku z mojej  okolicy :)

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Posiadam kocioł biovert witkowski z zamontowanym zaworem 3d na powrocie dla ochrony powrotu, ogrzewam instalacje z grzejnikami bez głowic termostatycznych,macie jakieś zalecane ustawienia do pieca biovert ? posiadam czujnik pogodowy oraz econet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz siłownik do zaworu 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PROSTO1234 napisał:

Witam Wszystkich

Posiadam kocioł biovert witkowski z zamontowanym zaworem 3d na powrocie dla ochrony powrotu, ogrzewam instalacje z grzejnikami bez głowic termostatycznych,macie jakieś zalecane ustawienia do pieca biovert ? posiadam czujnik pogodowy oraz econet

Witamy nowego kolegę.

Kocioł jak kocioł, brakuje moim zdaniem kontroli nad rozbiorem. Czyli właśnie głowic termostatycznych lub 3D z siłownikiem i sterowanie pogodowe. 3d na powrocie załatwia jedynie ochronę powrotu kotła. W ogóle co to za zwór? Napisz trochę więcej o instalacji.

Z drugiej zaś strony zastanawiam się dlaczego pytasz? Jakieś problemy?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór HERZ miesza zasilanie z powrotem pompa za zaworem, rury 2 cale w piwnicy potem parter 5/4 oraz 3/4 , pierwsze piętro 1/2 oraz 2 piętro 1/2, grzejniki posiadają zawory motylkowe więc u mnie grzanie na 70* odpada iż jest sauna, dopiero w trzech grzejnikach udało mi się wymienić zawory na termostatyczne reszta będzie po zimie piec 40 kw palnik 36kw w opcjach palnika dałem go na 40 kw, pale trybem FL piec się nie wygasza palnik grzeje z taką mocą jak dom pobiera, sterownik  850 touch w piecu

Edytowane przez PROSTO1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zład wody też konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sprawdzić ustawienia kotła iż jak widzę są tu forumowicze posiadający ten sam piec, piec fajnie szybko nagrzewa lecz ostatnio miałem spieki w palniku i poza skróciłem czas czyszczenia rotacyjnego z 160 na 125s  teraz w niedziele spalił 68,40kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @cezar76 ma taki sam kocioł i również mały blok ogrzewa :)

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PROSTO1234 napisał:

chce sprawdzić ustawienia kotła iż jak widzę są tu forumowicze posiadający ten sam piec, piec fajnie szybko nagrzewa lecz ostatnio miałem spieki w palniku i poza skróciłem czas czyszczenia rotacyjnego z 160 na 125s  teraz w niedziele spalił 68,40kg

Też mam Biovert ale 20kW. Myślę, że spieki to raczej wina pelletu niż ustawień, tak było przynajmniej w moim przypadku. Czy przeważałeś pellet pierwszy raz? Przy każdej zmianie pelletu ma to znaczenie, odnośnie wagi pelletu, wydajności podajnika i kaloryczności.

Duże znaczenie ma też jak wygląda docieplenie Twojego domu, jak wykonana jest instalacja, itp. Dziwię się, że piec nie dochodzi do temperatury zadanej. U mnie też to trwa chwilę, ale w końcu dochodzi i wygasza się.

Edytowane przez tomek3216
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mikifac napisał:

Ok to jaki model brać

 

3 godziny temu, Dragster napisał:

860 P3. Do zabudowy we własnym zakresie

Posiadam 860 Nie pamiętam już czym różnił się z 850 ale wiem, że mi bardziej pasował do rozbudowy na przyszłość (chyba o jeden siłownik więcej można podłączyć).

A zabudowa bez problemu jak by coś. Dwie puszki elektryczne (jedna z szyną) i po problemie. A dodatkowo kupiłem ciut szerszą puszkę pod sam sterownik i do środka schowałem ecoNeta. Więc nie pałęta się po kotłowni. :-)

Co byś nie wybrał, to na pewno nie bierz najprostszej, najtańszej ale też najbardziej okrojonej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, PROSTO1234 napisał:

chce sprawdzić ustawienia kotła iż jak widzę są tu forumowicze posiadający ten sam piec, piec fajnie szybko nagrzewa lecz ostatnio miałem spieki w palniku i poza skróciłem czas czyszczenia rotacyjnego z 160 na 125s  teraz w niedziele spalił 68,40kg

A ile % obrotu masz? . 68 kilo to ładnie jak na takie temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wróbel75 napisał:

Posiadam 860 Nie pamiętam już czym różnił się z 850 ale wiem, że mi bardziej pasował do rozbudowy na przyszłość (chyba o jeden siłownik więcej można podłączyć).

A zabudowa bez problemu jak by coś. Dwie puszki elektryczne (jedna z szyną) i po problemie. A dodatkowo kupiłem ciut szerszą puszkę pod sam sterownik i do środka schowałem ecoNeta. Więc nie pałęta się po kotłowni. :-)

850tka w porównaniu z 860 nie ma obsługi buforu, dodatkowego podajnika i pompy cyrkulacyjnej CWU. 

Edytowane przez Dragster
pompa cyrkulacyjna CWU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.