Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Farba Strukturalna


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, koleżanki. Chcę zrobić remont w przedpokoju. Do tej pory były to polakierowane płyty wiórowe. Przyszedł czas na zmianę. Dobrą zmianę.
Decyzja padła na farbę strukturalna. Chciałbym się poradzić, żeby nie było błędów.
Chciałbym położyć taką:
http://allegro.pl/farba-strukturalna...647841179.html
Czytałem,żeby pomalować farbą gruntującą. Znalazłem taką:
http://allegro.pl/farba-gruntujaca-d...627952573.html
Może wybrać inną? Jednak za tą przemawia niska cena i towar jest u tego samego sprzedawcy.

A może Wy macie jakieś doświadczenia i polecacie inną farbę?
Według mnie te wychodzą dobrze cenowo. Bo za 5 litrów tej farby, mam litr Magnata.

 

Znalazłem jeszcze taką:

https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/farby-wewnetrzne/efekty-dekoracyjne/farba-strukturalna-colours-piasek-piaskowy-5-l.html#product

No ale chyba to 5l/20m2 to chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robiłem kiedyś tym Primacolem u moich rodziców- farba rewelacyjna bardzo fajnie się nakłada oraz niweluje nierówności.

Najważniejsze wg. mnie to dobrze zagruntować podłoże.Po 4 latach przemalowałem pokój i jest ok.

Polecam Primacol innych nie używałem.

P.S dobrze zabezpiecz podłogę bo trochę od tego piasku chlapie jak się nanosi wałkiem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego problemu. Ja po paru latach zakupiłem Duluxa i bez problemu to pokryło o odświeżyło ściany.Piasek pustyni jest bardzo drobnoziarnisty i u siebie w jednym z pomieszczeń malowałem ''barankiem''

Polecam a efekt wychodzi fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściany gruntowane były gruntem z atlasa głęboko penetrującym.

generalnie pokój który robiłem u rodziców jest w ponad 100 letniej kamienicy.

ściany krzywe więc trochę je wyrównałem klejem do styropianu, następnie zarzuciłem ręczny tynk z kreslera wyczyćsiłem wszystko papierem sciernym w miarę możliwośći a na to grunt. nie chcialo mi sie bawic z gladziami dlatego wybralem farbe strukturalna- i ie zaluje juz 5 rokminal w iszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo na temat śmierdzącej moczem farby-być może ktoś miał kota w domu który zaznaczał teren i pomalował później,stąd takie stwierdzenia.Co do wydajności farby to średnia w/g producenta wychodzi ok 3l/m2 więc powinno bez problemu starczyć ale też zależy od ręki malarza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc na Twoim miejscu olał bym te kołki zagruntował ścianę i nałożył jakimś najtańszym klejem do płytek. Jeśli w miarę równo by wyszło to kolejne gruntowanie i farba strukturalna, no chyba że ściany mega krzywe to karton gips - trudno tak to jest z remontami ale grunt to się nie poddawać:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz większość wyjęta. Bałem się, że od gipsowania drewno może nabrać wody,a potem odpadać. Dowierciłem się do dwóch kabli. A raczej je przewierciłem. No ale sytuacja już opanowana. Jutro dokończę wyciągać kołki. Zakleje dziury klejem do płytek. To wszystko zaciągne rzadkim gipsem,wtopie narożniki. Ale nie będę szlifował. Mam nadzieję,że farba mi pokryje nierówności związane z gipsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w miarę równo wyszło to bym nie szlifował tylko grunt.No chyba że widać gołym okiem jakieś niedociągnięcia to przeszlifuj.Trochę się nabrudzi ale wybór należy do Ciebie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj malowalem sufit. Biały kolor. Piasek pustyni. Nawet fajnie wygląda. Ale otworzyłem puszkę Baranka. Trochę te drobinki małe. Nie wiem, czy nie dokupić dodatku do farby. Dzisiaj jeszcze raz sufit,a jutro jak znajdę czas,to zacznę ściany. Sufit maluję się szybko. Zobaczę, jak będzie ze ścianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Okej. Już prawie skończone. Z efektu baranka jestem zadowolony,trochę mniej z piasku pustyni. Ale farbe oceniam na plus. Ciekawe jak się okaże w praktyce np. Z myciem. Pytałem się w Leroy czy położyć lakier i facet mi powiedział, że lepiej nie. Malował strukturą u mamy i ściany przestały oddychać. Porownywal to,do malowania lakierem mebli,gdzie lakier zamyka pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.