Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszczędności Opału W Pracy Pid A Dwustanowo.


Rober528

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie jak jest z oszczędnością spalania opału z funkcją pid. Przy różnych nastawach i dwóch miesiącach spędzonych w kotłowni kocioł sapala około 35kg/24h do tego jeszcze kocioł co 4dni muszę wyczyścić z sadzy, podczas gdy w dwustanie 25kg/24h i kocioł czysty. W tym tygodniu chyba go zdemontuję i wrócę do zwykłego stera. Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie 5s przerwa 30s dmuchawa 60% ( dmuchawa tak wysoko bo ma slaba wydajnosc na starym sterze okolo 30%) Na pidzie ladnie moduluje widac na wykresie,ale spalanie duze i syf w kotle, Ustawien probowalem przez ten czas roznych ale nic to nie pomagalo (brak modulacji) Na ustawieniach: 3s podawanie potencjal 14kg/h moc 19kw (taka jak moc kotla) kalorycznosc 26 kgj dmuchawa min30 max60 modulacja min10 max100. te ustawienia dawaly najadniejsza modulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audilhr a jakie spalanie miałeś na K1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze nie pamiętam ale różnicę było widać gołym okiem już po przejściu z k1 na k1pv3. Teraz niedawno mój nowy sterownik spróbowałem też na dwustan przełączyć i tak pochodził sobie około 12godz.i jednak nie wciąga jakimś cudem więcej i już. Aczkolwiek na początku z aktualizacją k1 wgrałem k1p to kotła nie opanowałem za 3 doby wciągną mi 1.5 podajnika i ledwie osiągał temp.nie poddałem się i dokupiłem turbinkę wgrałem k1pv3 i od razu była poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.