Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże Zużycie Gazu - Buderus Logamax U0044/dom 180M2


mormon

Rekomendowane odpowiedzi

A po termomodernizacji ile wrzucasz ??

Przemyśl wybór, co mam przez to rozumieć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko koszt ocieplenia mojego klocka to 40 tys. tyle dał sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze moj temat zszedl na inne tory..

Wracajac do tematu. Moj wynik na cieplowlasciwie.pl to:

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/28c6

 

Uspokoilem sie. To znaczy, ze aktualnie moje spalanie jest zupelnie w normie jak na ten bydynek.. Od kilku dni prowadze dziennik spalania i rzeczywiscie wychodzi 15-16 metrow na dobe.

 

Na 100% na wiosne ocieplam strop piwnicy, bo podajac ten parametr w obliczeniach- moj dom wskakuje na wyzszy poziom energooszczednisci, czyli z aktualnego D na C ;) no i spalanie ma spasc dzieki temu do sredniej 11 metrow na dobe.

To juz zadowalajacy mnie wynik.

 

Ggy mojemu Buderusoei skonczy sie gwarancja- pomysle o piecu kondensacyjnym.To tez piwinno cos dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ostatnich kilku tygodniach kontroli spalania i zapisywania wyników mogę stwierdzić, że najekonomiczniej ten kocioł atmosferyczny działa przy zadanej temp. CO ~ 75 stopni Celsjusza. W tych samych warunkach pogodowych (obserwacja kilka dni pod rząd) przy tej temp. spala ok. 10 metrów 3 gazu na dobę, natomiast gdy zniżyłem temperaturę zasilania na 60 stopni Celsjusza spalał ok. 15 metrów. Przy temperaturach pośrednich (65-70 stopni) spalał ok. 12 - 13 metrów.

 

Czyli wynika z tego, że ma zupełnie inną zasadę "ekonomiki" spalania niż kondensacyjny.

Wygląda na to, że atmosferyk spala mniej gazu "taktując" niż działając cały czas z niską temp. zasilania.

Może powodem jest duża minimalna moc grzania ( u mnie najniższa to 7,8 kW, a kondensaty mają po 2 - 3 kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.