Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Wybrac? Tlokowy Czy Ze Ślimakiem?


Paweljasik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obecnie poszukuję pieca do domu. Interesuje mnie piec z podajnikiem na paliwa stale (eko-groszek, mial, drewno).
Skupiłem się na dwoch piecach, których producent jest z mojej okolicy PIECBUD.

1. Pierwszy kocioł tłokowy http://www.piecbud.net.pl/produkty1/kotly-c-o/kj-mp2

2. Drugi kocioł ślimakowy http://www.piecbud.net.pl/produkty1/kotly-c-o/kj-g

W rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że przy zakupie pieca tłokowego musi on być 25KW natomiast przy drugim musi to już być 30KW.

Dom nowy 224m2 powierzchni użytkowej, postawiony z suporeksa 25cm, ocieplony styropianem 15cm grafitowym, poddasze docieplone pianką PUR 20cm, na dole będzie ogrzewanie podłogowe na okolo 80m2, góra grzejniki.

Bardzo proszę o waszą opinie na temat wyżej podanych pieców, czy moc podana przez sprzedającego jest wystarczająca, jakie jest wasze zdanie na temat pieców z podajnikiem tlokowym i slimakowym?
Może polecicie jakiś inny ciekawy piec?

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od obliczenia zapotrzebowania ciepła dla Twojego domu..możesz to zrobić na stronie cieplowlasciwe.pl, nie będzie to tak dokładne jak OZC, ale przybliży Ci wartości ciepła jakie będzie potrzebował Twój budynek.

Moce kotłóe które zaproponował Ci sprzedawca wydają mi się za wysokie dla Twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że przy zakupie pieca tłokowego musi on być 25KW natomiast przy drugim musi to już być 30KW.

 

Dom nowy 224m2 powierzchni użytkowej, postawiony z suporeksa 25cm, ocieplony styropianem 15cm grafitowym, poddasze docieplone pianką PUR 20cm, na dole będzie ogrzewanie podłogowe na okolo 80m2, góra grzejniki.

Pozdrawiam, Paweł

Kopnij jednego i drugiego wiesz gdzie? podziel to przez dwa ( te moce ) i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca to producent czy jakiś przedstawiciel? Jak przedmówca napisał wypełnić tabelki na cieplowlaściwe, zorientować się na czym się stoi.Na oko to przy tym budynku 15kw spokojnie styknie, a może nawet nadto. Ja tez tak miałem u rodziców zmieniałem kociol chciano mi wsadzić 25kw, ja byłem za 19, po przejrzeniu tematu, wziąłem 15, okazało się że 12 by wystarczył, ale wtedy mało kto takie robił. Także jak chcesz się później bujać z przewymiarowanym kotłem słuchaj sprzedawcy, ale poczytaj trochę tu na forum na ten temat, dowiedz się trochę, bo to decyzja na parę lat i za własne pieniądze na bawisz się "mula".przeanalizować dobrze temat sterowania, sterownik to jedna z istotniejszych spraw w całej zabawie z kotłem na eko, i raczej ślimak nie tłok, palnik raczej wielopaliwowy, tu dylemat jeśli wielopaliwowy to ślimak stalowy nie żeliwny,przypadkiem nie daj się namówić na ruszta wodne, jeśli już to żeliwne i demontowalne.Na chwile obecną jak pale juz 3 sezon na ślimaku, ja tego kotła z piecbudu bym nie wziął. Przede wszystkim budowa- ruszt wodny-minus.kolejna rzecz sterownik, nic nie ma co to za sterownik, wygląda na dwustanowiec, jak nie masz doświadczenia nie poradzisz sobie z nim (ja tak miałem po 3 miesiącach zmieniłem na modulacje) jedyny plus to cena, ale za niewiele więcej kupisz cos bardziej przyzwoitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.