Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal I Ekoret Prosto Z Kopalni - Brał Ktoś?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem w kwietniu. Był dosyć wilgotny (w porównaniu do drugiego który kupiłem w tym samym czasie) przez co było sporo miału oklejonego dookoła węgla. Jestem świeży w temacie więc nie wiem czy wilgotność jest akceptowalna - do ręki się kleił ten drobny pył ale z worka nie kapało. Co do granulacji to wg specyfikacje z przewagą większego sortu (ok 15-20mm)

Przywieźli po 3 dniach od zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze wstrzymał. Bo cena chyba mocno zawyżona :) . Lipiec to chyba optymalny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kecajbi napisał:

Ja bym się jeszcze wstrzymał. Bo cena chyba mocno zawyżona :) . Lipiec to chyba optymalny zakup.

A kto tam wie jak będzie z tymi cenami... 

Zawsze można kupić teraz kiedy mniejszy popyt i jest w czym wybierać. Jak pójdzie w górę to będziesz zadowolony że kupiłeś a jak w dół to można dokupić i uśrednić cenę :D :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli masz przekonanie do Retopala, masz gdzie go składować, masz na niego kasę to kupuj. Na bank taniej już nie będzie. Ja kupiłem 3 palety i jestem w rozterce, czy nie rozsądniej byłoby gdybym wszysto kupił w Karenie. Tu moje dwa słowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wjechały 3 tony retopala i 1 tona Greenpala. Z retopala jestem niezadowolony bo zawiera dużo mialu, ale Greenpala miodzio. Jutro wrzucę Wam fotki, dzisiaj już padam na ryj po przetransportowaniu tego do kotłowni.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja trochę inna bo kurier jeździ tylko dwuosiowym autem którym nie ma szansy wjazdu na podwórko. Zostawił przed bramą i musiałem to ponosić do kotłowni tego samego dnia. Jak zareklamuje to będą mi kazali to z kotłowni wywalić spowrotem więc podziękuję. Nie ma tyle tego mialu co by się palić nie dalo.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stolwel napisał:

Ogólnie otwieralesworki jak wyglądają z Karena? Mokry suchy, miał czy nie miał :->

Tak, kilka worków otworzyłem. Miału nie nie widziałem ani w Retopalu ani z Kareny, z Kareny suchszy, ale pisałem o tym pod linkiem który wstawiłem do poprzedniego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Oldek napisał:

Jeśli masz przekonanie do Retopala, masz gdzie go składować, masz na niego kasę to kupuj. Na bank taniej już nie będzie. Ja kupiłem 3 palety i jestem w rozterce, czy nie rozsądniej byłoby gdybym wszysto kupił w Karenie. Tu moje dwa słowa

 

Jaka Karene brałeś pomarańczową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariuszekf napisał:

Jaka Karene brałeś pomarańczową? 

Tak, worki pomarańczowe, ale firma zwie to Iskra Wesoła.

 

58 minut temu, stolwel napisał:

No to zamówiłem niebieską i czerwona ;-) zobaczymy co to za cudo. 

Jak dojdzie co napiszsz co za cudo doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Węgiel dotarł pakowanie jest ok chociaż kilka worków pękło słaby zgrzew na środku. Wilgotność węgla jest ok ,wiadomo nie będzie to suche jak pieprz. Dostawa zgodnie z umówionym terminem. 

Worki przyszły 25kg (nie 20kg) 

Narazie brak fv oraz jakiegoś certyfikatu jakości.

Testy spalania zrobię za 2tyg jak wypalii się obecny węgiel.

Iskra czerwona i niebieska 

 

 

20180627_195727.jpg

20180627_195653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po wypaleniu Iskry czerwonej jestem bardzo zadowolony 

Węgiel poleżał tydzień w kotłowni otwarty, po wysypaniu jak pieprz (kurz się wzniósł przy wsypywaniu)

ładny ogień, popiół papierosowy jestem zadowolony. 25kg na 9 dni grzania wody. defro duo uni r 15kw

Po tygodniu od zamówienia przyszła FV oraz certyfikaty na węgiel który kupiłem szok ;) 

Teraz testuje niebieską iskrę. 

20180728_170805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stolwel napisał:

Po wypaleniu Iskry czerwonej jestem bardzo zadowolony 

ładny ogień, popiół papierosowy jestem zadowolony. 25kg na 9 dni grzania wody. 

 

wow, ładny "wynik". Tak sobie myślę że niżej już nie można, ale jestem b. ciekawy jak będzie z tą niebieską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede palił dopiero ekogroszkiem pierwszy sezon(Ogniwo Eko Plus M 14 kW zamontowane po sezonie grzewczym  w kwietniu tego roku).Czytajac to forum i inne, zdecydowałem sie na Retopal ,zamówiłem na przestrzeni ostatnich miesiecy 4 palety Retopalu w sklepie pgg (jedną reklamowałem ze wzgl. na znacznie zwiekszona ilosc podziarna, cała palete w miare szybko wymieniono). Na próbe kupilem tez 4 worki Ekoretu , bo do mieszalni na Juliuszu mam 5 km (pojechałem swoim autem).Chciałbym jeszcze kupic palete Karlika, nowego ekogroszku pgg o wiekszej kalorycznosci , ma byc dostepny workowany w sprzedazy internetowej jeszcze w sierpniu (zródło wiadomosci pewne).Dom i strop nad pietrem ocieplony dopiero w tamtym roku , tak ,ze nie wiem ile w praktyce spalę, dotychczas paliłem 40 lat  w "kopciuchach " spalajac ok. 5.5 t orzecha I z Sobieskiego.Mam lepszy wybór w porownaniu do niektorych z Was , bo mam tez blisko do kopalni Myslowice jak i  Sobieski  grupy Tauron, jednak startuje z Retopalem ,jak najlepszym ekogroszkiem dla nowicjusza, tak przynajmniej tu pisaliscie. Moze w przyszłosci bede palił innym?Nigdy dotychczas nie kupowałem wegla na tzw. składzie, bo kupowałem prosto na wadze kopalni,co zapewniało odpowiednia cene, jakosc i rzetelna wagę.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując forum zamówiłem 2 palety retopala uziarnienie wogole inne niż eko z lokalnych składów z uwagi na to zamówiłem jeszcze tone Grennpala trochę będzie roboty przy workowaniu ale za tą cenę według mnie warto. Retopal dotarł wciągu 4dni od zamówienia zobaczymy jak będzie z Greenpalem wczoraj rano zamowiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj tj. 6 sierpnia 2018 poszly w góre w sklepie @,cena Greenpala w big bag  do 709 złbr/ba/t, Retopal 1000 kg w big bag kosztuje 878 zl br/ba/t, czyli wychodzi tylko 12 zl taniej niz Retopal workowany, ktory nie podrozał i kosztuje nadal 667.50 zl za palete 750 kg, czyli 890 zl br/ba/t.

Tanio juz bylo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal w big bag suchy. Zero mialu. Nawet na dnie worka nie spotkałem pyłu. Jak dla mnie rewelacja. Widzę ze udalo mi się kupoc po starej cenie bo poszly w górę. Dostawa na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.