Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji Na Samej Podłogówce Z Kotłem Na Ekogroszek


miron60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanowne Towarzystwo! Kupiłem dom w stanie surowym i mam zagwostkę jak podłączyć kocioł na ekogroszek 20 KW pod dwa rozdzielacze z których rozprowadzona jest instalacja ogrzewania podłogowego na wszystkie pomieszczenia. Wiadomym jest że musi być zamontowany zawór trójdrożny który obetnie temperaturę zasilania do 45 stopni. Żeby uzyskać zadaną temperaturę np. w sypialni muszę na każdą pętlę założyć radiową głowicę termoelektryczną, a w pomieszczeniu regulator temperatury! Dziesięć pomieszczeń dziesięć regulatorów pokojowych? Jeżeli dobrze myślę to podpowiedzcie jakiej firmy są najlepsze i w najrozsądniejszej cenie. Największym problemem jest jak rozwiązać zasilanie tych rozdzielaczy? Jeżeli pompa obiegowa będzie tłoczyć wodę w rozdzielacze wszystko będzie ok kiedy głowice będą otwarte! ale nie mogę wydumkać co się stanie jak wszystkie głowice będą zamknięte z uwagi na właściwe temperatury pomieszczeń? pompa obiegowa będzie mielić wodę? nie spali się? Nigdzie nie mogę rozwikłać tego problemu. Oświecicie mnie? Dodam dom ma 200mkw grzanych podłóg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy ma pewno to bedzie najlepsze rozwiązanie. Jesli tak, to rozwiązań może być wiele, np. Jedna pętla bez siłownika np w łazience, listwa z automatyką ktora wyłączy pompę (looknij na allegro), bypas na rozdzielaczu i pewnie wiele innych. Ale zastanów sie czy nie lepiej będzie wyregulować tą podłogę i sterować ją np pogodowo, np zawór 3d, 4d z siłownikiem, wiele kotłowych sterowników to potrafi. Poprzez zamykanie pętli możesz utracić efekt podłogi i być może poprzez ciągle zamykanie i otwieranie pętli zdestabilizujesz pracę kotła. U mnie rozwiązanie pogodowe jak wyżej sprawdza się doskonale, tez mnie kusiło sterowanie strefowe ale ostatecznie porzuciłem ten pomysł. Wypowiadam sie tylko jako użytkownik bo nie jestem w tym temacie fachowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tych rozdzielaczy 

20kW  kocioł na paliwo stałe  to co ty ogrzewasz że taka olbrzymia moc ?

Jak już na paliwo stałe i podłogówka to dawaj bufor ciepła , za buforem dwa  2x 3d z silownikiem i masz płynne sterowanie 

Do podłogówki SALUS IT 600 lub inny , jak nie ma tynków to ciagnij przewody bedzie taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zamknięcia wszystkich głowic i Twojego pytania co z pompą  to jeśli masz odpowiednie rozdzielacze do OP to tam sa bypass które własnie po to są by woda miała którędy popłynąć aby nie spalić pompy kiedy pętle sa zamknięte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak się decydował na siłowniki to polecam listwę sterowania ogrzewaniem podłogowym firmy

TECH.Jest tez wersja bezprzewodowa tej listwy ale to drozsze rozwiązanie,siłowniki wtedy tez muszą być w wersji bezprzewodowej.Gdy zamknie się ostatni siłownik to pompa zostanie wyłączona.Gdy są siłowniki to warto zastosować pompę z Autoadapt np.Grundfos Alpha 2

post-32948-0-40264300-1486933869_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sterowanie podłogowe od TECH ma jakiś algorytm przyrostu i spadku temperatury pomieszczenia w czasie uwzględniając bezwładność podłogi  , czy tylko odcina dana pętle lub załącza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.