Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Cegły Ceramicznej Max


tofek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, ile zyskam złotówek na ogrzewaniu, jeśli ocieplę budynek, czy tak naprawdę jest sens ocieplać.

Sąsiad 2 lata temu ocieplał budynek (styropianem) podobny do mojego i zapłacił 40 tys. zł z materiałem - to jest kupa kasy i tak naprawdę nie wiem po ilu latach się zwróci. A jeśli nawet, to później trzeba konserwować elewację (mycie, malowanie), obserwuję budynki jak na ścianach są widoczne porosty glonów. Obecnie mam tynk cementowy (drapany) i nic z nim się nie dzieje i jest już tyle lat, w domu zero wilgoci i innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przyjmuje się 20 letni okres zwrotu inwestycji. I tak dla mnie przy zużyciu 6 ton nie opłaca się ocieplenie jak palę miałem węglowym (dodam, że jest to bardzo czyste spalanie, bezdymne, w kotle automatycznym z podajnikiem tłokowym), na granicy opłacalności jest Retopal po 660 zł ( ceny bardzo ostatnio podskoczyły) i jeżeli będzie konieczność ogrzewania gazem to ocieplenie budynku  to jedyna opcja.

Zakładam, że ceny za ogrzewanie po ociepleniu spadną o połowę chociaż bardzo w to wątpię - dla domu kostki z lat 60 z wysoką piwnica i wysokim strychem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ten sam styropian 155. Jakość czytaj waga stropianu taka jak należy. Nie robie reklamy, poprostu ta firma miała najbliżej fabrykę i dowiozła materiał w 3 dni.

 

Ocieplać warto, chociaż dla komfortu. Temp. w domu nie skaczą tak gwałtownie, po nocy nie wychładza się tak mocno.

 

A te 40 tys sasiada to albo na bardzo duży metraż albo skroili go za robocizne z 20 tyś.

 

Ja docieplać bede sam, za styropian zapłaciłem 7300, kleje i siatki około 2000, tynk około 3500, a metraż scian prawie 240 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem zwykłym mineralnym po 20 zł worek w 2000 r na cały dom (kostka) poszła paleta ,Raz wymyłem karcherem trzyma się zębami kleju nic nie odpadło.poz Hermogenes

 

Oczywiście nikogo nie namawiam,ja tak mogłem zrobić bo nie mam konta na facebooku ! zresztą wtedy tylu chwalipiętów nie było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budynek ma 11m na 11m i wys. 10m = 440m2 nie wiem czy kiedykolwiek koszt ocieplenia się zwróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chlopie ocieplaj jak kolega 20cm lub minimum 15cm a kasa zaoszczedzona zostanie ci w portfelu, energia ciagle bedzie drożec, nie zapomnij o stropach, bo jak całkiem wegiel zlikwiduja do gaz tez podrozeje na 100%. Ja stawiam na Dobrą Izolacje to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.