Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

To mój kociołek trochę większy bo 20kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście cieplutko masz w domu.Nie wytrzymałbym w takiej temp.U mnie góra 20 st i chodzę w krótkich rękawkach.Spalanie jakie pokazuje aktualnie sterownik a rzeczywista ilość spalonego pelletu to dwie różne sprawy.Gdyby spalał ci rzeczywiście średnio 1 kg./h to moim zdaniem spalanie ok,biorąc pod uwagę temp w środku,słabo ocieplony dom i powierzchnię ogrzewania.Te 5 cm. styropianu to masz w środku w ścianach?Pytam bo jeżeli tak to mamy bardzo podobne domy.Z którego roku jest twój dom?Pierwszy sezon ogrzewasz?A jaki masz w ogóle kocioł bo albo nie doczytałem,albo nie napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kociołek to Tekla Tytan Bio 20 kW. Średnie spalanie testowane po ilości wsypanych worków zgadza się mniej więcej z tym co pokazuje sterownik. Domek jest z lat 80 więc nie jest za bardzo energooszczędny. To mój pierwszy sezon z tym kociołkiem dlatego pytałem o spalanie bo mam małe doświadczenie z tego typem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki sam kocioł jak u mnie.Masz jakiś czujnik pokojowy,albo pogodówkę?Masz zawór z siłownikiem 4D?Same grzejniki w domu czy może też podłogówka?Jak będziesz miał jakieś problemy lub pytania to przeskocz sobie na to forum.Tutaj dyskusje są niekiedy na prawdę zażarte i można  dowiedzieć ciekawych rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika pokojowego ani pogodowego. W instalacji mam zainstalowany zawór 4D z siłownikiem. Mieszkanie ogrzewane jest grzejnikami. Na grzejniki mam na kotle ustawione  50 stopni a nad temperaturą w pokojach czuwają zawort termostatyczne zamontowane na każdym grzejniku - danfos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam podobne domy,instalacje i takie same kotły.Spalanie może się różnić bo ja na CO mam puszczone tylko 37 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem na 50 stopni żeby danfosom nie zabrakło ciepła. Taki rodzaj instalacji bez czujników zalecił mi instalator twierdząc że gdy w mieszkaniu nie ma podłogówki to to jest najlepsze rozwiązanie gdyż można w każdym pomieszczeniu trzymać inną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman - powiedz czy nie miałeś problemu z przegrzewaniem kociołka i częstym jego wyłączaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na początku miałem  z tym problem,ale teraz już tak ustawiłem parametry że kocioł chodzi bez wyłączania się.Jedynie co 6 godzin palnik się czyści.

Jak/czym czyścisz kocioł?Jestem teraz na etapie szukania/kupna odkurzacza bo powiem szczerze czyszczenie tego kotła nie należy do moich ulubionych zajęć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie parametry głównie zmieniłeś aby kocioł się nie przegrzewal. Ja także miałem z tym problem i rozwiązałem to tak że gdy brakuje dwuch stopni do przegrzania to załącza się pompa cwu i odbiera nadwyżkę z kotła. Jak wygląda twoje palenisko masz w nim sadze przy czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób...Jak to zrobiłeś?Jak ustawiłeś pompkę CWU że odbiera ciepło z kotła w momencie gdy do temp. zadanej kotła brakuje 2 stopni?A co wtedy gdy temp. CWU w bojlerze jest już taka jaką ustawiłeś?Pompa CWU również się załącza i odbiera ciepło  z kotła i pakuje do bojlera?Wtedy woda w bojlerze nie będzie miała takiej temp jaką ustawiłeś tylko będzie cieplejsza i cieplejsza.Przynajmniej u mnie woda w bojlerze stygnie bardzo powoli.

U siebie ten problem rozwiązałem tak, że metodą prób i błędów ustawiałem podawanie,dmuchawę, i moc tak że w pewnym momencie temp. nie szła już do góry,a i po lekkim wystygnięciu kotła szła znowu do góry.I chodzi w FL2.

Jest sadza oczywiście i czarno w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daniel1 napisał:

Mam dwójkę małych dzieci stąd ta temperatura w domu.

Tym bardziej przy małych dzieciach powinno być chłodniej niż 25 stopni. Dla ich zdrowia. Ale to nie forum medyczne, więc...
https://www.google.com/search?q=temperatura+pokojowa+dla+dzieci&oq=temperatura+pokojowa+dzieci&aqs=chrome.1.69i57j0.6639j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8&safe=active&ssui=on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje opisać mój sposób z pompą CWU. Temperaturę na kotle mam ustawioną na 60 stopni na boilerze 63. Histereza CWU na 1 stopień delta temperatur na 2 stopnie. Temperatura w boilerze nigdy nie osiągnie temperatury zadanej gdyż pompa załącza się na bardzo krótki okres przemiesza trochę wodę i to starczy aby kocioł trochę się schłodził i nie wygaszał.Ten sposób mam już od tygodnia i chodzi spoko co można zobaczyć na moim wcześniejszym wykresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na CWU ustawione tylko 40 st.,reszta tak samo,dlatego u mnie może ten sposób nie zadziałać.Ale i tak chodzi jak potrzeba,tak że nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman - możesz mi podać twoje ustawienia. Podawanie, powietrze, moc palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Daniel1 napisał:

Okman - możesz mi podać twoje ustawienia. Podawanie, powietrze, moc palnika.

Przenieś to pytanie do tego tematu:

Wrzucę ci ustawienia na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman - co to znaczy PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW to jest Prywatna Wiadomość.Otwierasz ją przez kopertę w prawym górnym rogu ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie możecie pomóc w wyborze sterowania ogrzewaniem CO. Czy zamontować przy każdym grzejniku danfos i na sterowniku ustawić stałą wysoką temperaturę czy użyć czujnika temperatury pokojowej. Mój kociołek to tytan bio 20 kw a ogrzewam 150 metrów. Jaki wybór będzie bardziej ekonomiczniejszy jeśli chodzi o spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Pisz tutaj pierwszy post więc należy się przywitać, 

Więc Witam Wszystkich.

Moje pytanie brzmi następująco, odpowiedzi nigdzie nie widziałem:

Skoro VIDENET dostaje adres z sieci lokalnej to dlaczego nie ma możliwości zalogowania się do niego lokalnie? (Tylko należy korzystać ze strony Estymy)

Może ktoś ma patent jak to obsłużyć lokalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam prośbę mógłby mi ktoś podać w jakie pony należy podłączyć czujnik ochrony powrotu panel Igneo Slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma jak JEST. Jest to zwykła sonda temperaturowa CT2A jak się nie mylę podpięta pod piny 39, 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.