Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Kriss12 napisał:

@Okman zawsze czuwa ;)

 

Oj Tobie nie dorównam.Napisałeś post 11 godzin wcześniej ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś pomysły czy czekać do końca świąt i wołać serwis z mojej głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co narobiłeś.Grzeję pierwszy sezon takim kotłem jak ty i też ogarniam dopiero ten kocioł..Są tu bardziej doświadczeni ode mnie...Jak robiłeś ten reset?Wyłączyłeś tylko kocioł z prądu czy zresetowałeś sterownik do fabrycznych z poziomu sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączyłem z prądu i w opcjach przywróć ustawienia fabryczne. Czy widnieje tam jakiś inny reset prócz tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie resetowałem do fabryki.Przeczytaj w instrukcji,ale myślę że musisz wyłączyć sterownik tylko przyciskiem "on/off",przejść w ustawienia (rysunek klucza),dalej serwis i na końcu listy,na samym dole jest "PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE".Jeżeli to nie pomoże to coś się stało chyba ze zaworem 4D.Nie rozumiem jeszcze co to znaczy że otwiera ci się na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie robiłem w opcjach jak pan pisze. Masakra w domu zimno a jutro jeszcze święta także ewentualny serwis dopiero pojutrze

Czy Kris12 ma jakiś pomysł na mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Daniel1 napisał:

tak właśnie robiłem w opcjach jak pan pisze. Masakra w domu zimno a jutro jeszcze święta także ewentualny serwis dopiero pojutrze

Najpierw się upewnij czy to problem ze sterownikiem kotła czy z zaworem 4D.Kto ci podłączał kocioł i zakładał zawór 4D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotłownia była budowana ok 2 miesiące temu i do tej pory do dnia dzisiejszego wszystko chodziło OK zawór ładnie pracował i nic się nie działo dopiero po podłączeniu tego nieszczęsnego czujnika i próby zrobienia testu otwarcia i zamknięcia mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały kocioł działa prawidłowo tylko tan zawór jest ciągle na 100% otwarty. Jak wyłączyć ochronę powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie, jak Kriss12 mam ograniczoną percepcję z w/w powodów, ale mam instrukcję Igneo Slim (ty masz taki sterownik?)...

image.png.5a1fc2912a75a2dc18efe0d7a3605282.png

image.png.c6e32e846bf9658b242e83e2f15366fa.png

image.png.1c3609374a733e1fe7f817f5607c815f.png

 

W ostateczności przełącz 4D na sterowanie ręczne, ustaw go mniej więcej w połowie albo mniej i grzej. Będziesz pewnie co chwilę latał do kotłowni kręcić tym 4D, ale do czasu przybycia serwisu jakoś dociągniesz. Wygląda jakby się zepsuł. Jakbyś nie napisał, że wcześniej działał dobrze, to bym powiedział, że jest na odwrót podłączony, bo takie przypadki już się tu na tym forum zdarzały.

Zrób jeszcze zdjęcie temu ekranowi:

image.png.0fc6d1b1cea5a9478a492479a64358ec.png

 

Co ci tam ciekawego pokazuje, że zawór 4D chce się ciągle nam otwierać na świat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie -> Serwis:

image.png.da9a3eac1aa9f3cc00ac3e8fa4ea8806.png

Tu masz wpisane tyle, ile jest napisane na mieszaczu na zaworze 4D?

 

Trochę niżej jest jeszcze coś takiego:

image.png.df83dafdf2a1306e6b1fd354e9955e75.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc ale niestety nic to nie dało. Czujnik w opcjach jest wyłączony a sterownik jak by podawał napięcie na dwa kable od razu czyli na zamykanie i otwierania. Od razu po włączeniu pieca otwiera zawór na 100% potem próbuje go przymykać na wyświetlaczu pojawia się czas zamykania a w siłowniku wtedy chroboli jak by dostawał na zamykanie i otwieranie napięcie. Jest to możliwe aby w sterowniku coś się za cieło i dawał ciągle napięcie na otwieranie i jak potrzeba na zamykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także o tym pomyślałem i przełożyłem kable w sterowniku to wtedy zamiast na maksie otwierać to na maksa zamykał i nie otwierał. Ale jak wszystko chodziło dobrze to jest jakaś możliwość aby to się przestawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spróbuj tak jak @Kriss12 radzi i @Ozi80 sugerował.Odłącz zawór 4D całkowicie od sterownika i ustaw ręcznie tak,żeby ciepło poszło na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę skręciłem piec na 50 stopni i przy otwarty zaworze na maksa mam na grzejnikach także tyle stopni e domu jest trochę za gorąco ale lepiej to niż odwrotnie. Jutro z samego rana kontaktuje się z serwisem Tekli z Panem Śledziem i zobaczymy co powie. Kociołek na tych ustawieniach chodzi sobie równo i płynnie. Wam chłopak dziękuje ślicznie za pomoc jak macie jeszcze jakieś pomysły to jestem otwarty na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkleiłeś ekranu stanu CO, o co cię prosiłem.

Mam nadzieję, że ten czujnik powrotu i potem te zamiany pinów robiłeś na wyłączonym z prądu kotle?

Przy otwartym na maxa 4D masz zimny powrót. Lepiej otwórz go na pół, a jeśli wtedy będziesz miał w domu za zimno, to zwiększ temperaturę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel1  jak wejdziesz w serwis w punkcie test mieszacza jest otwieranie, zamykanie,stop , jaką masz tam wartość.  Ustaw tam wartość stop i zapisz a kabelki z powrotem na swoje miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączałem ten czujnik i zmieniałem piny miałem kocioł wyłączony z pstryczka umieszczonego z tyłu i z prądu. Mam teraz zawór otwarty na max a na powrocie mam 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki już wczoraj wróciły na swoje miejsce a test mieszacza jest na stop także o tym pomyślałem że może przez przypadek ustawiłem tam na otwarte ale jest na stop sprawdzałem dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że moduł wykonawczy uszkodzony. 100% pewności dałby pomiar miernikiem ,przy wyłączonym zasileniu , jeśli jest przejście ze styków otwierania (2)   na przewód zasilający L (26) . to uszkodzony raczej przekaźnik w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby to rzeczywiście był uszkodzony moduł to mogło by być tego przyczyną podłączenie czujnika ochrony powrotu? Czy po prostu taki zbieg okoliczności. Dobrze że kocioł ma prawie jeszcze 2 letnią gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któryś z czujnikow Ci pokazuje pierdoły a przez to sterownik w kółko chce grzać. Ale tego się nie dowiemy, dopóki nam nie zrobisz zdjęcia wyświetlacza ze stanem CO, o czym piszę po raz trzeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysyłam kilka fotek między innymi że stanem CO

20181226_135330.jpg

20181226_135347.jpg

20181226_135406.jpg

20181226_135418.jpg

20181226_135450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.