Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

Więc pompka jest podłączona do pieca wiec on nią steruje nie mam pojęcia czemu nie wskazuje tam temperatury Ale włącza i wyłącza sam pompke

Cwu jest wyłączone bo pompa ciepła jest w domu na 1 piętrze a rur do cwu nie ma w garażu wiec chce wpiać ja w instalację za pomocą tego zaworu który założył irlandzki fachowiec i będzie sie otwierać tylko jak by pompa nie dawala rady narazie nie jest to podłączone czekam na elektryka bo nie wiem jak do pompy. Podłączyć termostat i go połączyć z zaworem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zielonywirlandi napisał:

hydraulik wpiol mi pompke do co bo jako że nie ma jak poprowadzić kabla do pieca, na rurze zamontowany jest termostat który ma włączać pompę jak woda będzie miała 35 stopni

Teraz doczytałem się, że termostat steruje pompą CO. Pewnie dlatego nie ma tam w ogóle termometru na CO, a co za tym idzie sterownik nie wie ile jest stopni na CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów

 

Czy ktoś mógłby mi pomoc z moim kotłem Tekla Tytan Bio 20 kw z sterownikiem estma igneo sim. Mój kocioł ogrzewa 170 m2 - grzejniki. W instalacji mam zastosowany zawór 4 drogowy. Mój problem polega na częstym wygaszaniu kotła mniej więcej raz na godzinę. Kociołek bardzo szybko dochodzi do temperatury zadanej przekracza ją o 5 stopni i zaczyna się wygaszać. Próbowałem już z modulacją skokową i także to nic nie dało.

 

Moje nastawy kotla

dmuchawa max dla 100% - 75

dmuchawa min dla 30% - 35

podawanie paliwa dla 100% - 2,5

test podawania 16

 

temperatura nastawiona na kotle 65 stopni praca stała

temperatura CO 40 stopni

temperatura CWO 50 stopni boiler  200 litrów

używam pelletu LAVA

 

Proszę o pomoc w moim problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiam

Jestem nowy na tym forum. Czy mógłby ktoś z tutaj zgromadzonych pomóc mi w podłączeniu do sterownika slim czujnika ochrony powrotu. Na forum czytałem że jest taka możliwość bez dodatkowego modułu ale nikt nie napisał w jakie piny należ go podpiąć. moja wersja oprogramowania sterownika to:

Sys. grzewczy 1.30

Wersja paleniska 1.31

Kustomizacja 2.71

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Po podłączeniu czujnika w sterowniku muszę coś jeszcze ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach będzie widniał ten czujnik. W jakich ustawieniach jego szukać? Mógłbym poprosić o instrukcję krok po kroku jak ten czujnik uruchomić i włączyć wszystkie opcje jemu potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że niepokoje w święta ale niestety teraz mam tylko czas aby chwilę podłubać przy kotle gdyż ciągle jestem w delegacji. Wiem że przez zawór 4 drogowy nie zupełnie ochronie powrót ale może choć trochę poprawie sytuacje w kotle gdyż sadza mi w nim się osadza a kocioł to tytan bio 20 kw z rusztem wodnym i mam za niską temperaturę w palenisku. A tak na szybko to co by Pan radził na porządną ochronę powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje gdzie na wyświetlaczu na kotle pojawi się odczyt z czujnika ochrony powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel1 napisał:

mam za niską temperaturę w palenisku

No to może podnieś ją?Jaka temperatura zadana kotła? Jaka histereza? Jaka temperatura startu pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura kotła to 70 stopni. Histereza ustawiona jest na 10 stopni a temperatura startu pomp na 50 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc. jeszcze dzisiaj rano mój kociołek pracował poprawnie aż tu nagle zawór 4 drożny otworzył się na 100% i już w takiej pozycji został. Wyłączyłem kocioł ustawiłem zawór w pozycji zamkniętej i po załączeniu kotła od razu otwiera się na 100% i wtej pozycji zostaje choć sterownik próbuje go zamykać lecz on nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dzisiaj zamontowałem czujnik ochrony powrotu i załączyłem go w opcjach. Po jakimś czasie zaczeły dziać się te dziwne rzeczy. Odłączyłem czujnik zresetowałem piec ale już nic nie powróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik wyłączyłem od razu gdy zaczeły dziać się te cyrki. Wyłączyłem go w opcjach i odkręciłem przewody od sterownika. Ale sytuacja się nie poprawiła. wyłączam kocioł przełączam zawór 4D w tryb ręczny zamykam go i ponownie przełączam w trym automatyczny załączam kocioł a on od razu otwiera się na 100%. Co najgorsze przed tą zabawą z tym czujnikiem wszystko było OK i nawet z tym czujnikiem chodziło dobrze jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj sterownik do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresetowałem do ustawień fabrycznych i niestety nie dało to nic. Co robić dalej - serwis i jutro zimno w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.