Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

robert004

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jest tu ktoś? :)

Edytowane przez Ryszard
Nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że wystarczyłby jeden kanał z wkładem kominowym 13 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Acha Ok. Latem zamuruje resztę, dzieki ozi. A może ktoś coś w sprawie temperatury spalin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im niższa, tym lepsza. Pod warunkiem, że masz wkład kominowy (metalowy lub ceramiczny), bo inaczej tworzy się wilgoć. Nie znam się na tym, ale ze sto razy tak na tym forum pisali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, ale dlatego pytam ile to jest minimum dla takiego komina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie temp spalin 100-150. Komin z cegły i nic się nie dzieje. Raz w roku czyszczę, woda się z niego nie leje. Jak byś miał piec o takiej sprawności, że by było np 50 stopni to by się pewnie woda lała. Tyle to na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Dzieki za konkretna odpowiedz kolego:) śpię spokojnie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konop
      Mam problem  z siłownikiem rusztu wysuwa się ale  nie cofa bądź odwrotnie może ktoś pomoże może jakieś ustawienia 
    • Przez tomekk
      Witam
      Potrzebuję pin do menu serwisowego. Sterownik to ecomax 920 (p1) do palnika platinum bio vg. Kod przyda się również innym
      Znalazłem 2 działające kody:
      1000 - podgląd ustawień serwisowych, niestety nie da się tam nic przestawić
      1410 - wł/wył autoryzowany serwis, przedłuż serwis

Pozdrawiam

• Przez Rudka
      Witam.
      Szukam kotła na pellet do domu o pow. 180m2. 80% podłogówka, dwa grzejniki, zbiornik cwu 200L. W lokalnej hurtowni spotkaliśmy kotły z firmy kotłospaw - model slimko oraz duoko na pellet ktore bardzo fajnie sie prezentuja.
      Slimko - mały, zgrabny. Ma palnik kipi z którym mamy dobre doświadczenia (u brata taki pracuje). Automatyka PLUM. Sprzedawca zaproponował moc 16kW.
      DuoKo kociol z tradycyjnym zasobnikiem z boku. Wieksza pojemność zasobnika co gwarantuje dłuższą bezobsługowość. Wymiennik pionowy. Tak jak wczesniej palnik kipi.
      Ktory z kotłów byście wybrali? Upieramy się przy tej firmie ponieważ w naszym starym domu kocioł z tej firmy pracuje już kilka lat bezawaryjnie (procz wymiany dmuchawy na gwarancji) Dodatkowo kilka km od nas jest ich serwisant. Dodam, że kotłownia w ktorej bedzie stal kociol jest dosyć duża bo aż 10m2. 
    • Przez qwazar1906
      Witam wszystkich;
      stoję właśnie przed wyborem sposobu ogrzewania w domu dotychczas opalanym kaflowcem i wolnostojącym piecem pokojowym;
      dom ok 100 m2 z poddaszem na razie nieużytkowym, instalacja już rozłożona, komin z cegły o przekroju ok 16x50 z dobrym ciągiem bez zanieczyszczeń, w 100%drożny; ok 8m; 
      pora na wybór kotła i tutaj prośba o pomoc- z różnych względów chciałbym zainstalować piec pelletowy /głównie z racji wymiarów kotłowni, która jest nie do ruszenia, tzn. układu pomieszczeń i przejść nie da się zmodyfikować/; przeglądam to forum i inne oczywiście też szukając odpowiedzi na pytanie o potrzebę instalowania w kominie z cegły wkładu stalowego; instalator twierdzi, że absolutnie nie ma takiej potrzeby, producenci /np. elektromet/ również podobnie; z informacji tutaj przeczytanych wynika, że wkład jednak raczej wskazany; wsadzić go teraz niezbyt duży problem ale jeśli to zbędne... 
      więc tak:
      -czy rzeczywiście wkład absolutnie niezbędny /bez komin ulegnie uszkodzeniu, brak ciągu, itp./
      -jeśli tak to jaki wkład i czy jeśli średnica czopucha kotła to np. 13 cm to wystarczy taka rura
      -czy w jednym murowanym kominie można umieścić dwie rury - jedną spalinową a drugą wentylacyjną  
      za pomoc z góry dziękuję
    • Przez Norberto77
      Witajcie, jaki macie czas podawania pelletu przy rozpalaniu? bo wydaje mi się, że po ostatnim serwisie mam ten czas wydłużony i piec dostaje za dużą dawkę. Pozdrawiam Norbert
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.