Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

robert004

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jest tu ktoś? :)

Edytowane przez Ryszard
Nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że wystarczyłby jeden kanał z wkładem kominowym 13 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Acha Ok. Latem zamuruje resztę, dzieki ozi. A może ktoś coś w sprawie temperatury spalin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im niższa, tym lepsza. Pod warunkiem, że masz wkład kominowy (metalowy lub ceramiczny), bo inaczej tworzy się wilgoć. Nie znam się na tym, ale ze sto razy tak na tym forum pisali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, ale dlatego pytam ile to jest minimum dla takiego komina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie temp spalin 100-150. Komin z cegły i nic się nie dzieje. Raz w roku czyszczę, woda się z niego nie leje. Jak byś miał piec o takiej sprawności, że by było np 50 stopni to by się pewnie woda lała. Tyle to na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Dzieki za konkretna odpowiedz kolego:) śpię spokojnie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pawel7777
      Witam , jak w temacie mam kłopot z pierwszym odpaleniem pieca. Mianowicie , wszystko jest podlaczone . Po wlaczeniu do prądu, zasypaniu peletem i próbie uruchomienia pieca, chodzi tylko wentylator palnika, a na monitorze swieci sie ikonka - siłownik czyszczenia, w co nie jest wyposażony zreszta ten piec. Co robic pomocy?
    • Przez tomek3216
      Witam drogich forumowiczów,

Proszę o ocenę mojego schematu instalacji c.o. UKŁAD ZAMKNIĘTY. Zaznaczam, że nie jestem doświadczonym hydraulikiem, instalatorem c.o. Starałem się go uprościć by na tą chwilę nie ponosić astronomicznych kosztów. Sorki z góry za słabą jakość (mistrzem Painta to to nie jestem ;)  )

Jestem tylko ciekawy, czy konieczne jest zamontowanie siłownika na zaworze 3d do podłogówki? Czy nie wystarczy sam zawór? Jeśli tak to w jaki sposób będę mógł nastawiać temperaturę ogrzewania podłogowego (przez sterownik kotła ecotouch 850p,  lub inny sposób np.zawór RTL, chodzi oczywiście o koszty).

Ogrzewaniem grzejnikowym chcę sterować z poziomu panela pokojowego (ecoster touch), gdzie będzie zawór 4d z siłownikiem.

Jeszcze jedno czy zabezpieczenie kotła, które pokazałem na schemacie jest odpowiednie do kotła na pellet? Czy musi być zawór schładzający ?

Np. ten - https://kotly.com.pl/produkt-zawor-schladzajacy-dwufunkcyjny-syr-5067-3-4-z-reduktorem-cisnienia-z-kapilara-1-3-m-1182.html?l=pl

Wolałbym oczywiście wężownicę, ze względu na cenę.

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam ;)

• Przez redo10000
      Witam wszystkich,
      Przymierzam się do kotła na pellet. Zainteresowała mnie kwestia sterowania rozpalaniem i wygaszaniem kotła w układzie bez bufora. Producenci na ulotkach podają bełkot marketingowy, a nawet w DTR czy instrukcjach obsługi brak rzetelnej szczegółowej informacji. Interesuje mnie kwestia, czy w kotle na pellet jest możliwość np. sterowania czasowego rozpalaniem w zależności od dni tygodnia - tj. np od 15 kocioł ma się rozpalić i nie wygaszać do 23 bez względu na wszystko - po osiągnięciu zadanej ma w tym czasie przechodzić w nadzór. O 23 powinien zacząć się wygaszać w ten sposób, aby nadmiar ciepła odprowadzić najpierw do grzejników. Od 23 do 4 bezwzględny postój kotła. Od 4-8 załączenie, 8 wyłączenie przerwa do 15. Czy takie sterowanie czasowe jest możliwe, a jeśli tak, to jakie kotły mają to w standardzie lub czy można w jakiś sposób samemu takie sterowanie zrobić? Czytałem o mozliwości sterownia rozpalaniem jedynie od temperatury kotła i zadanej histerezy, ale to bez bufora nie ma sensu bo co 0,5h-1h kocioł by się rozpalał i gasił, co jest chyba bez sensu. Jak ma się zgasić, to powinien to zrobić przynajmniej na parę godzin, aby uzyskać jakąś wymierną korzyść z tego rozpalania i gaszenia. Jakie macie przemyślenia czy też rozwiązania w tym względzie?
    • Przez DominikSlawek
      Witam
      Jestem nowym posiadaczem pieca defro sigma ecopell 16kw. Na ten moment to jest  czarna magia i nie raczej nie jestem zadowolony ze zmiany z pieca olejowego.
      Poczytałem forum i nie mogłem odnaleźć jakiś konkretów, wiec jeżeli uważacie, że sie powtarzam proszę o przekierowanie.
      Czytając forum widzę że spalanie takiego kotła powinno byc na poziomie 30km , u mnie jest około  2razy większe.  Zasypałem kocioł pelletem Olczyka certyfikowanym więc myśle , że jakość pelletu nie ma tu większego znaczenia. Ustawienia mam fabryczne , gdzie zmieniłem tylko kaloryczność z 5 na 5,2 , gdyż na opakowaniu pelletu jest napisane że jego kaloryczność wynosi >= 5,1. Ustawiłem równiej korektę wentylatora górną i dolną o 3%, gdyż widzę że palik wyrzuca rozżarzony pellet nie tylko pył. Dom jest ocieplony (zapotrzebowanie na energie 146kw rocznie)  , lecz mam wszędzie ogromne okna , niekoniecznie bardzo szczelne. Niedawno kupiłem ten dom i nie było jeszcze okazji to zreperować. Mam około 20-21 stopni w domu wiec nie przesadzam z temperaturą. Temperatura kotła 60 stopni z histerezą 5 stopni , bojler ustawiony na 42 stopnie. U nas niestety teraz są mocne mrozy około -14 - 15 . Proszę o opinie czy to jest normalne spalanie przy tej temperaturze czy też mogę coś zmieniać w ustawieniach.

Pozdrawiam
      Dominik
    • Przez Butcher358
      Witam , sorki ze zakładam nowy temat  , chodzi mi o wasza pomoc chciałem kupic piec na pellet tylko nie mam bladego pojecia jaki wybrac ,wiadome chodzi tutaj zeby byl jak najtanszy ale i dobry , dom ktory bede ogrzewal to okolo 180m2 nie ocieplony :/ , myslalem nad defro ale chyba do takiego nieocieplonego domu to trzeba brac 20kw minimum prawda? a cena takiego jest juz chyba w granicach 12 tys , dom nie zamieszkaly zostal mi po rodzicach :(  , nie ma teraz kto w nim palic a nie ogrzewany to zaraz go pier.....n strzeli , a tak to co 5 dni podjechalby ktos z rodziny zasypac i jakos by to bylo  :(
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.