Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że wystarczyłby jeden kanał z wkładem kominowym 13 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im niższa, tym lepsza. Pod warunkiem, że masz wkład kominowy (metalowy lub ceramiczny), bo inaczej tworzy się wilgoć. Nie znam się na tym, ale ze sto razy tak na tym forum pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp spalin 100-150. Komin z cegły i nic się nie dzieje. Raz w roku czyszczę, woda się z niego nie leje. Jak byś miał piec o takiej sprawności, że by było np 50 stopni to by się pewnie woda lała. Tyle to na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, ktoś wie gdzie mogę kupić moduł Estyma Igneo CAN I / O BIG? Mam już ekran dotykowy Igneo Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy sterownika Touch, jaką wersję softu posiadacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie wersję 2.56TE. Kocioł niedawno montowany więc chyba soft aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaktualizowałem do 292TK i sterownik pokazuje mi spalanie  na godzinę na starym sofcie tego nie było i kilku innych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix a jak zaktualizowałeś soft. Da się to zrobić zdalnie (przez internet) czy trzeba wysłać sterownik do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłasz do serwisu Tekli prośbę o aktualizację sterownika Touch, podajesz numer seryjny pieca ( tabliczka znamionowa).

Dostajesz od nich plik do pobrania, wrzucasz go na czystą kartę SD potem instalujesz ją w sterowniku Touch ( oczywiście piec wyłączony z prądu), włączasz piec i soft aktualizuje się automatycznie ok 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix a z twojego punktu widzenia na nowym sofcie kociol lepiej działa czy nie zauważyłeś większej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mieszkam w Irlandii niedawno sprowadziłem sobie piec Tilnger  pellet duo slim 35kw podłączył mi go Irlandczyk który robił to pierwszy raz, jadę na ustawieniach fabrycznych na programie auto, i chciałbym żebyście ocenili te ustawienia bo tutaj nie ma szans na fachowca od tych pieców tym bardziej ze mieszkam na wsi czytam forum i już się trochę nauczyłem ale słabo mi to idzie dodam  ze to jest mój pierwszy dom i dopiero elektryki i hydrauliki się uczę wiec proszę o wyrozumiałość jako ze dla kogoś rzecz oczywista nie zawsze jest nią dla drugiego. Dodam dwa  filmiki sami oceńcie i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

278m2 drewniana rama dom 10 letni 10 grzejników z termostatem i 5 takich pionowych na parterze piec w garażu dość daleko wiec hydraulik wpiol mi pompke do co bo jako że nie ma jak poprowadzić kabla do pieca, na rurze zamontowany jest termostat który ma włączać pompę jak woda będzie miała 35 stopni, czy dobrze tak Nie Wiem ?. oraz pompka stoi przy pompie ciepła powietze woda z wezownica tam zamontowany jest zawór ktory ma być podłączony do termostatu w pompie i się otwierać jak temperatura spadnie poniżej 50stopni. Skomplikowane dlatego proszę o rady. Ps czekam na elektryka który ma to uruchomić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie działa ten drugi filmik, a na tym pierwszym są nie wszystkie opcje pokazane.

Napisz coś więcej o instalacji. Masz w profilu napisane, że masz grzejniki z termostatami. Wszystkie mają termostaty, czy tylko te na piętrze? Gdzie masz zamontowany czujnik pokojowy, bo widzę, że w ustawieniach jest włączony. Są da różne obwody: jeden na parter, a drugi na piętro? Czy jeden wspólny? Co jest między kotłem, a grzejnikami? Zawór 4D z siłownikiem, czy ręcznie nastawiany? A może 3D? Pompa CO?

Masz bojler CWU? Bo nie widać ustawień.

P.S. Ze szczerą chęcią pomocy, ale niestety niewiele rozumiem z powyższego Twojego postu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam 

Pierwszy filmik już działa trudności techniczne 

Grzejniki z termostatami są na piętrze oraz w jednym gościnnym pokoju na dole

Czujnik mam w rogu kuchni najzimniejsza z całego domu i jak mam ustawione temperaturę 19 stopni w domu jest ok 20, 21 wiec tak jak lubimy

Niestety jest tylko jeden obwód zaworu chyba nie ma można to zobaczyć na tym filmiku co nie działał 

Pompka do co jedna przy piecu jedna na piętrze.

Postaram się odpowiedzieć na pytania 

Wogule dzięki za szybkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci filmik dalej nie działa.

Pompy CO są na stałe włączone do prądu? Bo kocioł chyba nimi nie potrafi sterować, bo nie masz czujnika temperatury CO (na pierwszym filmiku widać od 59. sekundy, że nie ma odczytu tej temperatury - obok jest zadana 64).

Sprawdź dokładnie jaki masz zawór między kotłem, a pierwszą pompą CO.

Mówisz o bojlerze z wężownicą. Pokaż ustawienia CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.