Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko Plus 10 Lub 16 Pomocy


mat181

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie peosze o pomoc w soborze mocy mam so ogrzania jakies 75 m i bojler 120 litrow posiadam ogniwo s6wc 13 kw os 7 lat spisuje sie dobrze rypije w podajnik ogniwa ze wzgledu na gabaryty mam mala kotlownie ale opinie o wytrzymalosci tych kotłow mnie przerazaja jakie jest wasze zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam OEP 6 lat, parę kotłów też już widziałem i moje zdanie jest takie. Nigdy więcej OGNIWA.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam OEP 6 lat, parę kotłów też już widziałem i moje zdanie jest takie. Nigdy więcej OGNIWA.

A moglbys cos wiecej napisac i co bys polecil

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, RBR firmy Instalco - rewelacyjny kocioł w kwestii eksploatacji. ,,,,

 

,,,, + komora spalania wyłożona szamotem. ,,,,

 

Zawsze interesowała mnie ta komora spalania, wyłożona pieczołowicie od środka szamotem.

 

Czy ten szamot w dalszym ciągu "gromadzi w sobie ciepło", by po czasie "przekazać to ciepło" do wymiennika kotła ?.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a nie interesowały Cię inne komory wyłożone ceramiką w innych kotłach nawet tych 5-to klasowych?

Co one tam robią? jakiś zbytek? podniesienie wagi kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze interesowała mnie ta komora spalania, wyłożona pieczołowicie od środka szamotem.

Czy ten szamot w dalszym ciągu "gromadzi w sobie ciepło", by po czasie "przekazać to ciepło" do wymiennika kotła ?.   

 

Wyłożenie szamotem pozwala utrzymać wyższą temp. w komorze spalania w czasie postoju, co ma duże znaczenia przy pracy w dwustanie, przekłada się to na lepsze dopalanie a co za tym idzie mniej syfu w kotle. Dodatkowo wyłożenie szamotem eliminuje całkowicie jakiekolwiek jego czyszczenie, nawet jeśli coś się tam zgromadzi samoistnie odpadnie.

No i akumuluje ciepło to logiczne, zwiększa bezwładność, ale to akurat nie musi być zaleta, wszystko zależy od instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusję na temat (to nie na temat w koszu). Do prywatnych dyskusji proszę używać opcji wiadomości prywatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nikt mnie juz wiecej do gazu nie przekona

No to może bufor z grzałkami i prund w dwóch taryfach?

Grzejesz bufor w godzinach taniego prądu a później instalacja zasila się z bufora?

jeśli marzy Ci się Ogniwo to najmniejszy OEP 10kW i tak będzie za duży.

Możesz wtedy już we własnym zakresie przeprowadzić 'zabieg" zmniejszenia jego "gęby"

Palniki w 10,16 i 25kW są identyczne wielkością, różnią się tylko ilością szczelin napowietrzających niczym więcej.

Nowe M-ki mają mniejsze japki i zamiast starszego OEP wolałbym wziąć nową M-kę 14kW, będzie lepszym wyborem niż starszy Eko Plus mimo że teoretycznie ma podaną większą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcesz tą konstrukcje pieca to weź Sigme od defro ze sterownikiem smart tam masz półki szamotowe i fajnie drzwiczki ocieplane plus mechanizm czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy musze.zakladac zawor 3d lub 4d jak mam termostaty i bojler blisko pieca co mam ustawione na 51 stopni a powrot ma temp 50'stopni

nie potrzeba Ci tego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcesz tą konstrukcje pieca to weź Sigme od defro ze sterownikiem smart tam masz półki szamotowe i fajnie drzwiczki ocieplane plus mechanizm czyszczenia

Pab z tego co mi wiadomo Sigma nie jest już dostępna ze Smartem, chyba że stoi jeszcze gdzieś u kogoś na sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w sigmie mam półki ceramiczne.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trzech razy sztuka :)

 

Palę 5 rok w OEP i opinia identyczna jak użytkownika energotop.

Mogę za to polecić kocioł firmy Instalco, który pracuje u rodziców od lata - spisuje się bardzo dobrze.

Poczytaj o kotach RBR.

 

A mogbys cos wiecej napisac o OEP tak z ciekawosci pytam

 

Największe wady OEP:
- szybko zarasta sadzą.
- bardzo kłopotliwe czyszczenia, mechanizm zastosowany w nowym kotle M do czyszczenia kanałów pionowych nie rozwiązuje problemu,
- bardzo mała szuflada na popiół, co ok. 3 dni trzeba opróżniać, aby jej nie przesypało,
- przeciwzój na ślimaku - nic nie wnosi, powoduje jedynie nierównomierne dopalanie na palniku, oraz dodatkowo kruszy groszek, jak masz większą frakcje to spokojnie kocioł który masz w piwnicy usłyszysz na 1 piętrze.
- marnej jakości ślimak - chudnie i łamie się,
- segmenty palnika mają tendencję do rozszczelnienia - szczególnie jak palisz wysokokalorycznym groszkiem,
- rdzewiejący zasobnik, brak zastosowanego dosuszania,
- konstrukcja wymiennika która ułatwia korozje niskotemperaturową, dlatego też aby się nie rozpadł po paru sezonach trzeba utrzymywać wysoką temp. na kotle, no i na powrocie.

 

Ostatnio wymieniałem kocioł u rodziców, na RBR firmy Instalco - rewelacyjny kocioł w kwestii eksploatacji.
+ bardzo łatwe czyszczenia.
+ ogromna szuflada
+ dosuszanie zasobnika.
+ komora spalania wyłożona szamotem.
+ dużo lepszy palnik firmy Batory, w automacie super współpracuje z eCoal-em, nawet na opale wysokokalorycznym.
+ konstrukcja wymiennika minimalizująca negatywny wpływ zimnego powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pab z tego co mi wiadomo Sigma nie jest już dostępna ze Smartem, chyba że stoi jeszcze gdzieś u kogoś na sklepie.

A to ciekawe no ale może być prawda.

No chyba że to jest zależne od tego co sprzedawca może załatwić. No bo sigma nie była też sprzedawana z bocznym czopuchem a taką mam. Można by zadzwonić do sk kotły i zapytać z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Sigma, ale taki OEP to potrafił na magazynie postać, kotły szły do klientów ze starym sterem ponad rok od momentu jego wycofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pieca to ja się nie mogłem doczekać miał być w 2 tyg. Zrobiło się 5 tyg. Pół Polski poruszyłem. Tylko ciągłe wymówki że to sezon już myślałem że moja kasa poszła w kosmos jak przyszedł to jeszcze farbą śmierdział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbr.

Piszę poważnie! Ja też bym go wolał od ogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.