Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Stropu Poddasza


MistrzMasarski

Rekomendowane odpowiedzi

I tak z niego nie korzystam. Są tam dwie stare umywalki, dwa krzesła i wyrównawczy. Najwyżej na środku rozłożyłbym płyty pilśniowe. A jakbym miał je wykorzystać to kolejne miejsce na niepotrzebne graty. Mam tego już dość w piwnicy. :D Desek najzwyczajniej nie chce mi się zrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Mam do ocieplenia poddasze nieużytkowe wentylowane o wysokości gdzieś od 120-40(może 50) cm. Strop jest betonowy. Gdzieś ze 30 lat temu na strop została położona wata szklana o grubości 5cm. chciałbym docieplić strop i moje pytanie jest takie czy są jakieś przeliczniki lub tabelki gdzie można byłoby zobaczyć jakie rozwiązanie (chodzi o grubość i lambdę) będzie najlepsze. Bo nie wiem czy uda mi się rozłożyć w najniższym miejscu np. 25 lub 30cm wełny i czy warto wtedy kupić jakąś o lepszej izolacyjności ale cieńszą. Kolejne moje pytanie o sposób rozkładania wełny, bo raz czytałem że najlepiej prostopadle a w firmie która sprzedaje produkty Rocwool że najlepiej wzdłuż ale przesunięte o połowę szerokości co pozwoli lepiej uniknąć mostków termicznych? Podpowiedzcie także jakich firm produkty do takiego ocieplenia warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś pisałeś że nowy dom trzeba stawiać bo ten za mały w fundamentach czy coś :blink: .poz Hermogenes

Pisałem, że ten za duży. Chcialbym parterówkę. 70m2. A mam piwnice,parter,1 piętro i poddasze. Na razie nie mam takiej kasy, żeby stawiać nowy. Więc może małymi krokami będę modernizował ten. Kłaść coś na te deski? Folie? Czy wełnę na deski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te dechy sa równe to przyklej do tego styropian podłoga na klej piankowy , szczeliny uzupełniasz pianka niskoprężna , a na to płyte i możesz po tym chodzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MistrzMasarski

 

Powinieneś opisać kolejne warstwy tego stropu - od dołu zaczynając (czyli sufitu pomieszczenia poniżej). 

Paroizolację daje się od strony źródła wilgoci - czyli pomieszczenia poniżej. 

 

Pomysł ze styropianem OK - też tak mam. Ale poniżej stropu wilgoć jest odcięta paroizolacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej ktoś pisał, że gdy paroizolacja będzie bezpośrednio na deskach to wilgoć może skroplić się na stropie, może tak być... jeżeli jest wilgoć? Jak wentylacja spełnia zadanie to nie będzie miało się co skroplić, tym bardziej na foli która jest odcięta od chłodu poddasza wełną... To jest moje zdanie zrobisz jak uważasz. Jeżeli boisz się wykroplenia zrób inwazyjnie.

 

Raczej innych opcji niż te wypisane przez wszystkich powyżej już nie ma...

 

Ej a może wysypać perlit? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt po tym nie będzie chodzić to sama wełna. 

A jeśli ma być podłoga to można ją zrobić na kratownicy z desek. 

 

Bolczaczko

Zawsze będzie miało się co skroplić na folii jeśli będzie zimna (choćby tylko punktowo)  nawet przy dobrej wentylacji pomieszczeń poniżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolczaczko

 

Trafiłeś w sedno. Grubość izolacji się liczy. Ale jak to zrobić nie znając przekroju i materiału stropu?

No można dać z dużym zapasem.

Poza tym istnieje ryzyko, że jednak gdzieś zimne powietrze dostanie się pod izolację, albo folia będzie zimna przy ścianach.

 

Można też rozłożyć na kawałku na próbę i okresowo zaglądać pod folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.