Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Combi 4S Ratunku


Ellis

Rekomendowane odpowiedzi

Pali jak ŚP. ***.

 

Rt-16.

Chodzi na Pidzie bo najmniej w tedy je.

 

Pogodowka 40st na 0st na zewnątrz.

4D z silownikiem.

160mkw

Obieg zamknięty.

Cwu 48st histereza 3st boiler 160 litrów

Wentylator na pidzie -16%

Ma problemy z dogrzaniem na auto bardzo wolno się nagrzewa i temperatura bardzo spada np. Przy załączeniu pompy cwu.

 

Ratunku. Pomocy. Portfel błaga.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz co się dzieje na palniku, a najlepiej wstaw jakieś fotki, napisz jaki popiół, jaki węgiel, czy to dopiero co wymieniony kocioł, nowy dom. Masz żeliwny kocioł i powinieneś trzymać tak minimum 75 stopni, a resztą zajmie się siłownik. Kołnierz retorty uszczelniony? Jaka temperatura spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ddeaf58bc3950f3694db97a404ee0b1d.jpg099a5b5aab35bec7fadf9a018f9b3b9c.jpgdbe9834eea4eb1ee25d1cdd0e9d8ad33.jpg

Teraz jest wyczyszczony ale często robi się taki spieczony kopiec wokół zaru na retorcie.

Temperatura spalin max 70 parę stopni

Nowy dom od listopada działa piec i cały czas były problemy.

Retorta była uszczelniana (nie było mnie przy tym), ale trochę tego uszczelnienia już odpadlo ale retorta ani drgnie, bo już miałem ją uszczelniac.

 

W jaki sposób mam ustawić zadana temperaturę kotła na 75? I czy to nie będzie miało skutku zwiększonego palenia?

 

A węgiel ma 28

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 zadana kotła, a zawór 4D wg pogodówki. Ochrona powrotu 45 na początek.

 

Dzięki podniesieniu temp zadanej przepływ przez kocioł będzie mniejszy, ponieważ do regulacji na zaworze 4D będzie dopływała woda o wysokim parametrze i dla tego samego efektu będzie jej potrzeba objętościowo mniej.

 

W starym temacie podobno już kocioł został opanowany, więc co się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwszy sezon grzewczy więc nie ma co się dziwić. Jaka powierzchnia domu i czy jest dobrze ocieplony.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 mkw

Ocieplenie scian to pustak- 8cm styropianu - pół pustaka

Sufit to 15 cm wełny

Tylko że w domu przy temp co 40 stopni i przy zewnętrznej 0 jest jakieś 23 stopnie więc jest tak jakbym chciał.

 

W starym temacie pięć w ogóle się nie dogrzewal i pchal grawitacyjnie wodę do boilera, a byłem tak szczęśliwy że normalnie chodzi ze nawet nie zauważyłem ile przy tym je.

 

A zadana temperaturę ustawia mi wg ustawionej temperatury co. Czyli mam zmienić min. Temperaturę kotła?

 

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji tego ustrojstwa testować, ale z lektury DTR wnioskuję, że Twój przypadek wymaga ustawienia parametru "Temperatura ogrzewania 1" jako zadanej kotła (to będzie Twój główny obieg grzewczy CO1), a parametru "Temperatura ogrzewania 2" jako zadanej dla zaworu 4D (to będzie Twój obieg grzewczy CO2). Sterownie pogodowe definiujesz tylko dla obiegu CO2.

 

Tak to widzę.

 

P.S.

Jak masz zbudowany obieg kotłowy 4D? Podaj rozmiar 4D i rurarzu od kotła do zaworu oraz czy masz pompę kotłową na powrocie 4D. Foto było by super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis Klimosza coś podpowiada?

 

W DTR jest "precyzyjny" opis doboru temp kotła:

 

post-18583-0-51439200-1485610131_thumb.jpg

 

Sądzę, że to jakiś rodzaj zabezpieczenia się producenta przed ustawianiem za niskich temp na kotle, ale kto ich tam wie. Propozycja oszukania sterownika jest do rozważenia, czyli obieg zaworu 4D przepiąć na miejsce CO2 (siłownik, czujnik, pompa), a dla CO1 dorzucić drugi czujnik na rurze wychodzącą z kotła. Wtedy prawdopodobnie kocioł będzie trzymał stałą temperaturę wg zadanej CO1 plus to "trochę". Myślę, że warto spróbować.

 

Spaliny 70, to strasznie nisko. Jesteś pewien? Piszesz, że to max 70, czyli bywa mniej a to już totalnie dziwne. Jakaś super sprawność by tu musiała być. Złap czopuch ręką i oceń.

 

Jak wygląda powrót 4D? Działa ci ochrona powrotu, czy ją wyłączyłeś? Dla prawidłowej pracy to tam niezbędna pompa małego obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pompa miałaby pompowac w stronę kotła? A jeśli chodzi o szyber to normalne że przy zamkniętym szybrze jest większa temp spalin? Bo w sumie za szybrem w stronę komina mam czujnik.

 

A jak dotykam rury kominowej to jest ciepła ale tak przyjemnie ciepla

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kiedy czyszczony był. Ja u siebie mam 75 stopni zdana i pid mi przeciąga do 80. Powrót minimum 55 stopni. Też mi spada temp z kotła jak cwu pompka pracuje do 61 jakoś tak. Wole mieć więcej na kotle żeby było z czego cwu dogrzac. Kocioł mniej się męczy i opał zostaje. Co do spalania to nie widzę u siebie różnicy 60 czy 80 na kotle tyle samo bierz. Zresztą zapłaciłem za zawor 4d to czego mam kisić kocioł. Proponował bym wyłączenie krzywej grzewczej i na stałe wpisał temp zadaną na co1. Wrzuć zdjęcia gdzie sterownik ma wgląd na ochronę powrótu temp spali co1 itp.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/N-Xon5sy12k tylko wciśnij strzałkę do dołu.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.