Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Od Góry, Coś Źle Robię, Poziom Żółtodziób


Qdzio

Rekomendowane odpowiedzi

Razem 430zł. 

St 28 zpid na Allegro 410zł. Z wentylatorem. 

Ja nie namawiam, tylko tak kalkuluje. 

Sam posiadam full wypas jeśli chodzi o sterowanie i używam raz Unistera, innym razem st 81 ( najczęściej bo się sprawdza u mnie ) . Najrzadziej mechanicznego Honeywella bo przy zapopielonym węglu bez rusztowania moc kotła spada i gdy ustawię powiedzmy 60 st. C, po kilku godzinach ciągnie ledwie 55. No i potrzeba dopasowac przeciwwage.Ale to u mnie, inni może mają inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tunel prowadzący powietrze musiał by u mnie być pod mniejszym kontem niż na tym zdjęciu:

Tak ab ładnie przeszedł przez blachę.

 

ff9a07044badafc24dd7e83d960d.jpg

 

No i też kwestia długości? to musi być jakoś centralnie nad środek paleniska czy może być krótszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze sztuką w środek zasypu. Ja to miałem mniej więcej w 1/3 by zmieścić drewno na rozpałkę i odsunąć od kanału wylotu spalin w tylnej części kotła. Szumiało przy rozpalaniu jak turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak dziwna sprawa z tym moim piecem. Dokładnie przyjrzałem się jego konstrukcji i różni sie od rysunku technicznego z neta:

961103110_KWR(1).thumb.JPG.da3289c6a0cc233c7407c785b97c7c90.JPG

 

Mój wygląda tak:

KWR.thumb.JPG.ff9d471a6b870df5a22ebc384c39a3ae.JPG

 

Kierownica ciągu powoduje obieg spalin. Wygląda to tak samo jak w kotle Solei z tego postu... Czyż by rozwiązanie było łatwiejsze niż myślałem :D

 

Zdjęcia kolegi tasheena w przedostatnim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nigdzie w necie nie mogę znaleźć informacji na temat mojego modelu.

Wracając do tematu. Ta sytuacja raczej jest dla mnie korzystna jak dobrze myślę? Ponieważ powietrze będzie zasysane bezpośrednio nad palenisko i tak jak u kolegi tasheena wygląda na to że może wystarczyć szpara pod kierownicą ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.