Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Optymalne Ustawienia Pleszewskiego Kotła Kwm-Swr 30Kw - Pomocy!


Sarnalon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Problem taki jak w opisie, czy mógłby ktoś doradzić w miarę optymalne ustawienia? Kocioł KWM-SGR 30kW, boiler 200l, sterownik KOM-STER NEGROS. Mniej-więcej na dobę spalane jest 50 kg ekogroszku co wydaje się trochę dużo. Dom nieocieplany, 180m2 do ogrzania, grzejniki aluminiowe. Ustawienia są obecnie takie, polecone przez lokalnego sprzedawcę ekogroszku (po kilku dniach oczywiście widać, że ekogroszku idzie dużo więc nie mam do tego mężczyzny zaufania ani do tych ustawień):
Temperatura wyłączenia regulatora - 30 C
Obroty w stanie nadzoru - 50%
Obroty dmuchawy - 60%
Czas między przedmuchami - 2m
Czas przedmuchu - 40s
Krotność podawania - 1
Czas między podaniami - 54s
Czas podawania - 14s
Temperatura zadana CWU - 50 C
Temperatura załączania pompy CO - 37
Korekcja ekonomiczna - -2
Korekcja nocna - -1
Temperatura zadana kotła CO - 67 C

Od razu by uniknąć pytań, tak, jestem kobietą i totalnym laikiem, piec posiadam od połowy 2016 i na chwilę obecną jako jedyna osoba mam go na głowie, więc trudno mi o pomoc osoby, która się zna. Proszę o wyrozumiałość i porady. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Koleżankę ... ja co prawda też jestem świeży ale zacznę od dość powszechnego pytania na początek...

 

Napisałaś ,że dom nie jest ocieplony .... ale całkowicie tj ściany , strop etc ?

 

180m2 i piec 30kW to tak ze 2 razy za mocny do powierzchni

 

Napisz więcej o instalacji ,,, ile tych grzejników ... ile podłogówki jeśli jest ...

Jakim węgle m palisz

Słowem ... im więcej  informacji --- tym łatwiej pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na pierwszy rzut okazuje wydaje się że obroty dmuchawy są za duże, spróbuj zmniejszyć do 20-30 ogień ma być wysoki żółty nie czerwony i nie bardzo jasny.

 

Czy w domu jest jakiś sterownik który reguluje temperaturę?

Jeśli nie ma to pewnie by się przydał, mamy wtedy wpływ na ekonomię tego kotła oraz komfort cieplny w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Koleżankę ... ja co prawda też jestem świeży ale zacznę od dość powszechnego pytania na początek...

 

Napisałaś ,że dom nie jest ocieplony .... ale całkowicie tj ściany , strop etc ?

 

180m2 i piec 30kW to tak ze 2 razy za mocny do powierzchni

 

Napisz więcej o instalacji ,,, ile tych grzejników ... ile podłogówki jeśli jest ...

Jakim węgle m palisz

Słowem ... im więcej  informacji --- tym łatwiej pomóc

Dziękuję za ciepłe przywitanie, już spieszę z odpowiedziami. Dom w całości nie jest ocieplony, podłogówki brak. Mniej więcej łącznie jest 100 żeberek. Opał, który obecnie posiadam to ekogroszek - określony jako 25-27 kJ. 

 

Witam na pierwszy rzut okazuje wydaje się że obroty dmuchawy są za duże, spróbuj zmniejszyć do 20-30 ogień ma być wysoki żółty nie czerwony i nie bardzo jasny.

 

Czy w domu jest jakiś sterownik który reguluje temperaturę?

Jeśli nie ma to pewnie by się przydał, mamy wtedy wpływ na ekonomię tego kotła oraz komfort cieplny w domu.

Dziękuję za pierwsze odpowiedzi. Obecnie nie ma sterownika w domu ale jest w planach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarnalon .... jak to nie ma sterownika ?  wysiadł ? jakaś awaria ?   Pisałaś na początku ,że jest KOM-STER NEGROS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ... nie każdy go potrzebuje ...

widziałem wiele razy co się dzieje na palniku z węglem gdy piec działał ze sterownikiem .. ( masa - góry spieczonego węgla ) - którego młotem rozwalić nie można było ....

 

apropos ....    napisz coś o sterowaniu temperaturą na grzejnikach   są termostaty ?

 

Zmniejszyłbym temperaturę zadaną na 60

 

CWU na 45 = bo wystarczy

 

Napisz coś o pompkach - pompie - na jakim biegu pracuje u Ciebie

 

Jak długo piec dochodzi ;) do zadanej temperatury przy obecnej aurze ... i jak długo stoi w spoczynku- podtrzymaniu

 

Jak wygląda płomień ,,, i  popiół ...  - fotki mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.