Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Galmet 17 Kw


WaldekG

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tego nie ma, niestety nie będę zgadywał , zostaw tak jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam laickie pytanie. Mam piec KWPD M 17, w ustawieniach w expercie trzeba wybrac model kotła, tego modelu nie ma. To jaki model kotła ustawić, żeby był jak najbardziej zbliżony do mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za nastawy?

 

Jak ustalisz w kontaktach z serwisem to się pochwal. Nie drążyłem tematu, ale ta opcja pojawiła się w wersjach z zapalarką z podajnikiem rynnowym. Te kotły mają w zamyśle spalać pellet i w standardzie mają strażaka i o niego tu chyba chodzi, jako zabezpieczeniu "analogowym". Być może po wyborze tej funkcji ster olewa alarmy czujnika podajnika? Cel twórcy tej opcji nie został opisany w żadnej DTR, które przeszły przez moje ręce.

 

Nadal walczysz z alarmami podajnika?

 

 

 

 

Znowu mam laickie pytanie. Mam piec KWPD M 17, w ustawieniach w expercie trzeba wybrac model kotła, tego modelu nie ma. To jaki model kotła ustawić, żeby był jak najbardziej zbliżony do mojego?

 

Którego znacznika nie masz? KWP jest "wspólne" dla tego szeregu, D-ruszt wodny, M-retorta obrotowa, 17-moc w kW. Model z opisem KWP lub KWP2 jest bliźniaczy, ale z rusztem żeliwnym i będzie najbliżej Twojego. Generalnie ma się zgadzać moc i rodzaj palnika, czyli M 17. Dla jasności: KWP-retorta stała, KWP M-retorta obrotowa, KWP S-podajnik skośny ze stałą retortą, KWP R-rynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to walczymy !!! dostałem "nowy" inny komputer widać ślady użytkowania wytarte guziki !

No ale to już zgłoszę dalej odpaliłem podłączyłem siłownik na zaworze 3d. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałeś, masz im odesłać swój sprzęt do przeprogramowania, więc nawet jeśli zastępczo dostałeś używkę, to chyba nie problem.

 

Z Roomsterem to ja miałem ten problem, że nawet gdy współpracował z siłownikiem zaworu, to w chwili dogrzania pomieszczeń do zadanej nie ma możliwości przesterowania na niższą temperaturę zasilania, tylko "Expert" zamyka mieszacz na zero. Albo go kijem, albo go pałą, co za różnica względem ON/OFF pompy? Daj znać, czy w oprogramowaniu coś może zmienili i jest już opcja obniżenia od pokojówki (korekta temp zasilania w dół po dogrzaniu).

 

Skoro już wybuliłeś na siłownik, to pogodówkę uruchom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się dogrzewa. gdzie ma być możliwość korekcji temp. zasilania? jak przejrzałem to nic sie nie zmieniło .

Pogodówka uruchomiona !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ma być możliwość korekcji temp. zasilania?

 

No to ja się pytam, czy jest w "nowym" oprogramowaniu (pisałeś, że serwis wspomniał o starej wersji). Zgodnie z logiką tej opcji powinno się szukać w menu zaworu, ale niezbadane są umysły programistów.

 

Sterowanie pogodowe zaworem ma być i trzeba to skalibrować z budynkiem. Masz w Expercie opcję kalibracji czujnika pogodowego i krok po kroku opis co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogodówka skalibrowana bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PID ALARM  podajnika !!! Już się zaczyna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non stop alarm !!! mam już dość  :( jakieś pomysły jeszcze macie ?

Ma ktoś taki kocioł?

Proszę podajcie mi jakie macie nastawy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje na palniku podczas alarmu?

gdzie opał i płomień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo węgla w rynnie. nie ma odbioru.

musisz maksymalnie zmniejszyć moc kotła. kaloryczność opału do góry, max moc kotła do dołu. pid włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynna nie może chodzic na pid tak mi powiedzieli w galmecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje na palniku podczas alarmu?

gdzie opał i płomień?

wszystko sie cofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i załącza się alarm temperatury podajnika ?

to pozostaje zmniejszenie mocy nadmuchu żeby przesunąć strefę płomienia dalej od podajnika

zmniejsz moc kotła - to pociągnie za soba zmianę nadmuchu.

skoro nie może chodzić w PID rynna to nie powinni wyposażać kotła w sterownik z taką funkcją  :angry:  :angry:  :angry:

możesz w związku z tym przestawić w dwustan i ustawić niską moc tak żeby podał sporo opału przesuwając strefe żaru tak aby nie paliło sie blisko podajnika i ustawić niską moc nadmuchu oraz długą przerwę

przy niskim odbiorze powinien dopalic spokojnie i wyprodukowac wystarczającą ilosć energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak temperatura podchodzi do 75c na wcześniejszym komputerze był 80c i włącza sie alarm.

Z tym PID to masz racje !!!

Min kotła mam 10% i max kotła ustawię 15%.

Jak nastawie długą przerwę to muszę też nastawić długi czas podawania bo znowu się będzie cofać.

Czy nastawić nadmuch w podtrzymaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę nastawić ! odezwę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podtrzymanie zostaw na koniec

Twoim problemem jest opanowanie kotła i procesu spalania aby jednocześnie przebiegał w miarę przyzwoicie oraz nie przesuwało strefy żaru zbyt blisko podajnika

musisz potestować z czasem podawania tak aby w momencie podania kolejnej dawki opał nie palił sie przy samym zasobniku

ja bym się nawet zabawił w zaklejenie najbliższych podajnikowi otworów- to zmniejszy moc palnika bez skzody dla Ciebie bo masz ogromny zapas mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja bym się nawet zabawił w zaklejenie najbliższych podajnikowi otworów" chodzi Ci o nadmuch w rynnie ? o te otwory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz Timon rozpaliłem kocioł 15 września i mi tego nie robił a teraz szaleje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze jedno jak włączę w ustawieniach zawór wbudowany to pompa non stop pompuje? Tak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodów może być kilka

na małym odbiorze ciepła zanim się złoże dobrze rozgrzało a tym samym rozgrzało podajnik to się odstawił pewnie i problemu nie było

możliwe też ze w międzyczasie zmieniłeś opał 

spadły temperatury- wzrósł ciąg kominowy i to też nie pozostaje bez wpływu na procesy w kotle

można tak wymieniać

trzeba powalczyć

co do sterowania to nie mnie pytaj bo z tym sterem miałem z raz chyba do czynienia i nie siedze tak mocno 

może koledzy odpowiedzą bo ja moge głupotę palnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Timon teraz jest tak zrobiłem tak jak mówiłeś wszystko zmniejszyłem do minimum temperatura w podajniku spadła do 44 (ale jest jeszcze czerwony tak się rozgrzał )  kocioł jest teraz w stanie pracy i temperatura zadana spadła do 46c i ciężko odpracować straty do 55c więc zwiększyłem moc max do 20% i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej się grzeje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.