Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusja Na Temat Certyfikatów I Klas Kotłów (Wyodrębnione Z Tematu "kocioł Ds Mpm")


kmuap

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden polityk nie będzie się znał dobrze na wszystkim, zawsze w wielu dziedzinach będzie "idiotą", jak każdy z nas. Wydawałoby się jednak, że przy tak kluczowych decyzjach powinien być jakiś udział ludzi kumatych, którzy by przynajmniej wiedzieli, że nie istnieją kotły automatyczne na drewno.  

Obawiam się że ci "kumaci" nie są chyba tak do końca obiektywni. Nie oszukujmy się,  duże firmy w  większości postawiły już na kotły z mechanicznym podawaniem paliwa i wcale nie jest im na rękę by wszystkie źródła ciepła spełniające 5 klasę, mogły być dalej w obrocie. Jeszcze nie tak dawno, czytając artykuły mądrych profesorów, wielu z nich stanowczo twierdziło ze żaden "śmieciuch" nie jest w stanie spełnić 5 klasy normy PN_EN 303-5:2012 Życie jednak pokazuje że nasz Mpm-ds normy emisji spełnił i to dla kotłów automatycznych. 

Mam wrażenie że ten mieszczący się gumiak jest tylko pretekstem do zakazania wszystkiego co tanie i ekologiczne :/ 

To tak jak by chcieli zabronić wszystkim  używania noży, bo mogą posłużyć do przestępstw ;) 

Ostatnio oglądając wiadomości  usłyszałem następną absurdalną propozycję. Jest firma która chce sprzedawać ekologiczne, automatyczne kotły, bez rusztu awaryjnego, ale za to z czujnikami które będą blokować kocioł jeśli opał będzie słabej jakości. Po co wprowadzić kontrole sprzedawanego opału, jak można wszystkim obarczyć odbiorce i zostawić go bez ogrzewania podczas mrozów . Przypuszczam że za darmo taki kocioł nie będzie odblokowany :/ Jeszcze tylko wprowadzić obowiązkowe przeglądy(płatne) i ubezpieczenie na wypadek jeśli między przeglądami miał by zacząć przydymiać i w odpowiednich kręgach będzie panowała sielanka i ogólne szczęście ;) 

Mam nadzieje że to tylko takie moje herezje i wszystko jednak na rozsądnych warunkach wejdzie w życie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kocioł Buderus S-111 który spełnia normę PN_EN 303-5:2012 (3 klasa) również należy zakwalifikować jako "śmieciuch".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

siostrzeniec kupił sobie za 6,5 tysia podajnikowca 15kw do nowego jeszcze niezamieszkanegodomu a na tabliczce jest napisane sprawność 90% klasa 3 wg mnie zawyżyli chyba sprawność no bo skąd wtedy klasa 3 chyba że nie tak to działa jest super sprawny ale trochę syfi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Część projektu uchwały antysmogowej dla województwa ślaskiego:

 

"... pożądanym sposobem ogrzewania budynków w województwie śląskim jest ciepło systemowe oraz ogrzewanie gazowe. Możliwe jest także ogrzewanie paliwami stałymi (węgiel, drewno), ale wyłącznie przy zastosowaniu kotłów klasy 5.

Projekt zakłada trzy daty graniczne wymiany starych kotłów w zależności od ich wieku: 

- użytkownicy urządzeń powyżej 10 lat od daty produkcji będą je musieli wymienić na klasę 5 do końca 2021 roku.

- ci, którzy użytkują kotły od 5-10 lat, powinni wymienić je do końca 2023 roku, 

- użytkownicy najmłodszych kotłów mają czas do końca 2025 roku."

Wynika z tego, że MPM z 4 klasą nie może być montowany. Obiło mi się o uszy, że podobne regulacje przygotowują inne województwa. W związku z powyższym, czy producenci MPM będą starać się o 5 klasę?

moze byc montowany z buforem min 300l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.