Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o poradę w wyborze gazowego kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjny + zasobnik. Dom jest w trakcie budowy.

Zrobiłem symulację cieplną na stronie cieplowlasciwie.pl, przesyłam link: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/21hp

(niestety nie pokrywa się to z projektem inst. sanitarnych wg. którego powinien być: Kocioł 2 funkcyjny wodny z zamkniętą komorą spalania dla CO i CWU o mocy 24kW - dla wyliczonych Qco=13,44kW i Qcwu=2,0kW)

Zależy mi abym serwis miał na miejscu dla tego zrobiłem rozeznanie na mieście i znalazłem następujących autoryzowanych instalatorów/serwisantów firm:

Buderus

Immergas Polska Sp. Z o.o.

Viessmann

Auer

Beretta

Ariston

Termet

Chaffoteaux

Saunier Duval

Ferroli

ACV

Wolf

Kryteria wyboru jakie sobie założyłem to kolejno:

- jakość i niezawodność

- cena

- gwarancja

- opcje dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie Wolf CGB-2

Zasobnik Biawar Quattro wilekość uzalezniona od ilości domowników

Edytowane przez odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta seria CGB-2 nie jest przypadkiem dwu-funkcyjna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, to 1 F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK dzięki faktycznie nie zwróciłem uwagi 2F występują ale z dodatkowym oznaczeniem K czyli typ CBG-2K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta 2 w nazwie to nowszy model, warto taki brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez forcju
      Witajcie, 
      potrzebuje pomocy w zakresie doboru mocy pieca CO, pytałem już kilku montażystów instalacji pieców CO i co osoba to inne zdanie. Potrzebuje zakupić piec do ogrzania budynku z płyty warstwowej ściany izolowane (pianka 10cm ) na dachu 20cm wełny. 
      Budynek jest podzielony na dwie strefy część magazynową i na antresoli część biurowa :
      1) część magazynowa 3 nagrzewnice Vulcano dwie duże jedna mała powiechnia 160m2 wysoka na 5m + 100m2 wysoka na 2m 
      2) część biurowa 100m2 podzielona na mniejsze pokoje biurowe z tradycyjnymi kaloryferami. 
      Proszę doradźcie jakiej mocy piec na ekogroszek z podajnikiem powinien się tutaj znaleźć 
      Z góry dziękuje za pomoc w tym remacie. 
    • Przez Bonetti
      Chce kupić pięć z podajnikiem na pelet dla domu 140mkw. Jaki polecacie ? 
    • Przez pms
      Witam,
      Chcę wymienić kocioł na ekogroszek z podajnikiem (będzie ogrzewał 150m2), ale z tego co słyszę, to moja kotłownia jest zbyt mała (wymiary 120cm x 152cm, piec zmieściłby się ledwo co, jak na załaczonym rysunku). Podobno będzie ciężko dostać się do podajnika/ślimaka w razie gdyby były z nim jakieś problemy. Co byście poradzili w tej sytuacji? Jakiś specyficzny mały model pieca, piec z podajnikiem szufladowym, czy może lepiej przebudować kotłownię...? Załączam rysunek kotłowni z wymiarami.
      Pozdrawiam.

• Przez karolinka
      Jestem kobieta i dodatkowo nowa na forum.
      Zarejsterowałam sie poniewaz mam pytanie.
      Przez 15 lat uzytkowałam kociol z zasobnikiem.
      Między czasie 2 razy wymienialam zasobnik natomiast kociol funkcjonowal bez zarzutu prawie 15 lat.
      Teraz,gdy akurat jestem w dołku finansowym zepsul mi sie kociol.Przyjechal seriwsant i powiedzial ze naprawa to okolo 1300 zl i nie wiadomo czy za chwile cos innego sie nie zepsuje.
      Dowiedziałam sie ze na rynku praktycznie nie ma juz kotłów turbo i czeka mnie wymiana wkładu kominowego.Nie jest mi to na reke niestety.
      Znalazlam kociol gazowy ktory mogłalbym kupic za prawie 2800 ale nie znam sie czy jest dobry.
      http://tanie-grzanie.net/kociol-gazowy-turbo-zamknieta-komora-ferroli-divatop-hf24-1f,id3278.html
      Czy warto wymienic sam kociol czy od razu lepiej jest wymienic wkład?
      dodam ze wymiana wkładu to okolo 12m.
      Dziekuje za pomoc

• Przez Bialybst
      Witam, 

Chciałbym prosić o poradę w wyborze kotła gazowego wraz z zasobnikiem. Jestem obecnie w trakcie budowy domu jednorodzinnego parterowego o powierzchni 130m2 (105m2 użytkowej). Dom będzie w pełni ocieplony bez użytkowego poddasza, 3 sypialnie do tego salon z kuchnia i przedpokojem z ogrzewaniem podłogowym , w dwóch łazienkach natomiast podłogówka plus grzejnik-suszarka - elektryczny. W domu znajduje sie również garaż i kotłownia. Docelowo w domu będzie mieszkała 4 osobowa rodzina. 

Jaki model pieca z zasobnikiem polecają państwo do takiej konfiguracji? Deweloper który buduje ten dom proponuje nam kocioł firmy WOLF kondensacyjny z zasobnikiem CGW-2-24/140L + BM natynkowy. Swój wybór tłumaczy w ten sposób :
        Pozwoliłam sobie skonsultować temat mocy kotła z Naszym Instalatorem: Zaproponowane produkty są kotłami najnowszej generacji ,zarówno kocioł Wolf jak i ACV mają możliwość modulacji mocy. Kocioł Wolf CGW-2-24/140 modulacja od 5,6 do 26,8  Kocioł ACV HRE 18/24 modulacja od 3 do 24 Moce kotłów uwarunkowane są podgrzaniem ciepłej wody użytkowej. Niższa moc kotłów spowoduje mniejszy komfort ciepłej wody użytkowej. Kocioł ACV HRE 18/24 z czego 18 to moc C.O. natomiast 24 to moc C.W.U. jest kotłem przepływowym zmniejszenie mocy kotła spowoduje dyskomfort ciepłej wody użytkowej. Kocioł Wolf CGW-2-24/140 posiada wbudowany 50 litrowy zasobnik c.w.u z zintegrowaną wężownicą o wydajności zasobnika 140 litrowego. Po zużyciu ciepłej wody ze zbiornika kocioł przechodzi w grzanie przepływowe czyli niższa moc kotła może spowodować dyskomfort ciepłej wody użytkowej (korzystanie z większej ilości odbiorników wodnych spowoduje obniżenie temperatury ciepłej wody)   Ponizej wklejam opis techniczny budynku:   I.                  Konstrukcja
      1.                 Ławy fundamentowe betonowe (C20/25) zbrojone stalą (A-IIIN).
      2.  Stopy fundamentowe betonowe (C20/25) zbrojone stalą (A-IIIN).
      3.                 Mury fundamentowe z bloczków betonowych, ocieplone styropianem fundamentowym (gr 8cm) i izolowane przeciwwilgociowo (2x DYSPERBIT).
      4.                 Ściany zewnętrzne ceramiczne grubość 24cm, ocieplone płytami styropianowymi o grubości 15cm metodą lekką mokrą.
      5.  Ściany działowe z pustaków ceramicznych grubość 12cm.
      6.  Słupy klinkierowe z rdzeniem żelbetowym (beton C20/25, stal A-IIIN).
      7.  Nadproża prefabrykowane w ścianach nośnych (typu L19/N).
      8.  Wieniec z betonu zbrojonego stalą (beton C20/25, stal A-IIIN).
      9.                 Dach drewniany, wiązary kratownicowe prefabrykowane (z drewna klasy C-24 zabezpieczonego preparatem Fobos M4)
      10.              Strop podwieszony z płyt gipsowo-kartonowych montowanych na ruszcie metalowym do więźby dachowej.
      11.              Izolacja przeciwwilgociowa pozioma posadzki (impregnacja Dysperbit + folia izolacyjna 0,2mm x2).
      12.              Izolacja przeciwwilgociowa pozioma ścian fundamentowych (2x papa termozgrzewalna w poziomie wierzchu ław fundamentowych + 2x papa termozgrzewalna w poziomie izolacji przeciwwilgociowej posadzek) 
      13.Izolacja stropu folią paroszczelną.
      14.Izolacja dachu folią paroprzepuszczalną.
      15.              Izolacje termiczne:
      ·           poziome gruntowe – styropian grubości 12cm
      ·           dach – w stropie z  wełny mineralnej grubości 25cm 
      ·           ściany fundamentowe – styropian grubości 12cm
      ·           ściany zewnętrzne – styropian grubości 15cm.

My natomiast skłaniamy się raczej w strone pieca o niższej mocy np. Immergas Victrix 12 + zasobnik ze sterowaniem.  lub  Vaillant VC 146 + VIH R 120 + multiMATIC 700 + zestaw do szachtu 303920   Mogliby Państwo nam doradzic?  
      Dziękuje za propozycję i pozdrawiam, 
      Bartek
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.