Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o poradę w wyborze gazowego kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjny + zasobnik. Dom jest w trakcie budowy.

Zrobiłem symulację cieplną na stronie cieplowlasciwie.pl, przesyłam link: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/21hp

(niestety nie pokrywa się to z projektem inst. sanitarnych wg. którego powinien być: Kocioł 2 funkcyjny wodny z zamkniętą komorą spalania dla CO i CWU o mocy 24kW - dla wyliczonych Qco=13,44kW i Qcwu=2,0kW)

Zależy mi abym serwis miał na miejscu dla tego zrobiłem rozeznanie na mieście i znalazłem następujących autoryzowanych instalatorów/serwisantów firm:

Buderus

Immergas Polska Sp. Z o.o.

Viessmann

Auer

Beretta

Ariston

Termet

Chaffoteaux

Saunier Duval

Ferroli

ACV

Wolf

Kryteria wyboru jakie sobie założyłem to kolejno:

- jakość i niezawodność

- cena

- gwarancja

- opcje dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie Wolf CGB-2

Zasobnik Biawar Quattro wilekość uzalezniona od ilości domowników

Edytowane przez odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta seria CGB-2 nie jest przypadkiem dwu-funkcyjna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, to 1 F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK dzięki faktycznie nie zwróciłem uwagi 2F występują ale z dodatkowym oznaczeniem K czyli typ CBG-2K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta 2 w nazwie to nowszy model, warto taki brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zygiXD
      Chciałbym prosić forumowiczów o poradę/opinię w doborze kotła gazowego do nowego domu jednorodzinnego.
      Poprosiliśmy kilku instalatorów o wycenę i propozycje. Nie ukrywam, że jesteśmy w rozterce.
      Kocioł ma służyć do ogrzewania i ciepłej wody. Dom ok 250m2, 3 łazienki, rodzina 5 osobowa.
      Zaproponowane kotły

1. Saunier Duval Thelia Condens AS 18-A kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny plus zasobnik 200l
      2. Vaillant VC 206/5-5 ecoTEC plus kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny plus zasobnik 200l
      3. Saunier Duval Thelia Condens 25-A kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny plus możliwe podłączenie zasobnika 200l

Zastanawiają mnie dwie następujące sprawy. 
      Jeśli wybierać pomiędzy kotłami jednofunkcyjnymi, czy opłacalne będzie dopłacić 2tys do Vaillant i lepiej iść w tą opcje?

Czy może lepszym rozwiązaniem będzie kocioł dwu-funkcyjny z dodatkowym zasobnikiem?
    • Przez vampir888
      Na początek się przywitam, bo jako że jestem już jakiś czas na forum, to ograniczałem sie do czytania.

Otóż, w tym roku chciałem zmodernizować kotłownię ponieważ mój śmieciuch ma już 17lat:D, a drugi powód jest taki że mam już dość szuflowania węgla i biegania do kotłowni.
      Czytam i czytam i mam coraz większy mętlik w głowie. Początkowo w grę wchodził tylko kocioł na groszek, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać też nad pelletem.
      Wklejam link do ciepło właściwe: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/59om
      ale nie wiem czy poprawnie mi to wskazuje zapotrzebowanie, ponieważ mój dom po zewnątrz ma 10x10m w tym dwie klatki schodowe wewnątrz, a do tego na dole ogrzewane są tylko dwa pomieszczenia plus kotłownia. Brakuje mi w tym kalkulatorze możliwości zaznaczenia powierzchni na poszczególnych piętrach. Z tego co obliczyłem to po podłogach wychodzi mi 130m do ogrzania. Tyle też wpisałem na tej stronie jako jedno piętro, bo wydaje mi się że tak bedzie najbliżej rzeczywistości. Dane domu mam w profilu.
      Obecny kocioł przy temp oscylującej wokół zera, przy wygrzanym domu pracuje na temp. między 38-44 stopnie. Temperatura w domu jest wtedy na poziomie 19-22 stopnie. Grzejniki, przynajmniej niektóre są chyba lekko przewymiarowane, muszę to jeszcze dokładnie obliczyć.
      Jeśli chodzi o nowy kocioł, to musi być przede wszystkim kompaktowy, bo mam małą kotłownię (chyba 3x1,7m) i dodatkowo filar jest od razu przy wejściu.
      Gdybym wybrał groszek, to na 99% będzie to defro komfort eko lux, ponieważ ma tam znajomego spawacza który może go dla mnie pospawać (chodzi o to że zrobi to dokładnie i starannie więc może trochę posłuży).
      A jeśli namówicie mnie na pellet, to raczej będzie to konstrukcja podobna do bio slim, draco bio compact itp...
      Noi chodzi jeszcze o tą nieszczęsną moc, bo naczytałem się i nie mogę się zdecydować, a chciałbym wybrać optymalnie.
      Trochę się rozpisałem, ale chciałem wszystko wytłumaczyć. Proszę oo jakieś podpowiedzi w związku z powyższym.
    • Przez JanMatuszak
      Witam! To mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam wszystkich użytkowników. 
      Poszukuję kotła dla siebie.
      Dom 3 kondygnacyjny (wysoka piwnica, parter, piętro + poddasze (nieużytkowe). Piwnica (użytkowa w połowie). Łączna więc powierzchnia użytkowa budynku: to około 300 m2, wysokość 2,55, co stanowi kubaturę: 765 m3. Ocieplenie stropów - styropian 5/10 cm, ocieplenie ścian zewnętrznych 15 cm styropian, strych bez izolacji (jedynie dach odeskowany). Okna 3 szybowe, ciepły montaż. Chciałbym by kocioł grzał również CWU. Do odbioru ciepła chciałbym w łazienkach, kuchni i jednym korytarzu zastosować ogrzewanie podłogowe, zaś wszędzie indziej, grzejniki panelowe. Oczywiście obniżenie temp. podł. za pomocą odpowiedniego mieszacza z zaworem 3D. 
      Moje pytanie: Jakiego kotła powinienem szukać? Jaka moc jakie parametry? 
    • Przez wyros
      Witam

Proszę o pomoc w ustawieniu histerezy załączania palnika w kotle CGB-2
      Walczę z tym kotłem od dłuższego czasu i sczerze mówiąc tracę już nadzieje.

Zawsze rozumiałem histerezę jako parametr określający jak bardzo możemy przekroczyć lub spaść poniżej temperatury zadanej.
      Jest to podstawowy parametr zapobiegający taktowaniu kotła
      Najlepiej ilustruje to chyba ta grafika:

Niestety firma Wolf ma jakąś własną teorie na to jak ustawiać Histereze. W tym celu musimy ustawić aż 3 parametry HG01, HG60 oraz HG33
      Instrukcja opisuje to w następujący sposób

Czy ktoś potrafi to logicznie wyjaśnić?!?!?!
      Niezależnie od ustawień tych parametrów kocioł załącza się w pierwszym możliwym momencie co doprowadza do ciągłego taktowania.

W firmie WOLF mam wrażenie wiedzą już o tym kotle mniej niż ja. Nikt nie wie jak wyregulować te parametry.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje

Ps Link do dokumentacji kotła:
      https://polska.wolf.eu/fileadmin/Wolf_Internationalisierung/Polen/Bilder/Produktbilder_Produktteaser/Pobrane_ze_strony/Instrukcje/Technika_kondensacyjna/Gazowe_kotly_kondensacyjne_serii_II/instrukcja-montazu-dla-instalatorow_CGB-2_CGB-2K_3064078_201804.pdf
    • Przez adrian993
      Witam od jakiegoś czasu walczę z własnym sobą jaki kocioł wybrać między pelletem, a ekogroszkiem. Byłem po stronie pelletu z powodu automatycznego odpalania, ale dziś dowiedziałem się przez przypadek, że piece na ekogroszek też mają zapalarke. I tu moje pytanie jakiej firmy i jaki model kotła polecacie z zapalarką. Jeśli ktoś zamierza odradzać ekogroszek z powodów czystości to dzięki ale nie. Nie przeszkadza mi to że ekogroszek jest brudny gdyż jestem przyzwyczajony do takich nieczystości a nawet gorszych (praca). A przemawia za mną też to, że mam dojście do tańszego i sprawdzonego ekogroszku i wiadomo ekogroszek ma większą kaloryczność. No chyba, że macie kotły bez zapalarki które są 100 razy lepsze od tych które je posiadają to proszę też napiszcie bo mogę oczywiście odpuścić ten luksus i rozpalać manualnie.
      Z góry dziękuję i liczę na Waszą pomoc.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.