Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o poradę w wyborze gazowego kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjny + zasobnik. Dom jest w trakcie budowy.

Zrobiłem symulację cieplną na stronie cieplowlasciwie.pl, przesyłam link: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/21hp

(niestety nie pokrywa się to z projektem inst. sanitarnych wg. którego powinien być: Kocioł 2 funkcyjny wodny z zamkniętą komorą spalania dla CO i CWU o mocy 24kW - dla wyliczonych Qco=13,44kW i Qcwu=2,0kW)

Zależy mi abym serwis miał na miejscu dla tego zrobiłem rozeznanie na mieście i znalazłem następujących autoryzowanych instalatorów/serwisantów firm:

Buderus

Immergas Polska Sp. Z o.o.

Viessmann

Auer

Beretta

Ariston

Termet

Chaffoteaux

Saunier Duval

Ferroli

ACV

Wolf

Kryteria wyboru jakie sobie założyłem to kolejno:

- jakość i niezawodność

- cena

- gwarancja

- opcje dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie Wolf CGB-2

Zasobnik Biawar Quattro wilekość uzalezniona od ilości domowników

Edytowane przez odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta seria CGB-2 nie jest przypadkiem dwu-funkcyjna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, to 1 F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK dzięki faktycznie nie zwróciłem uwagi 2F występują ale z dodatkowym oznaczeniem K czyli typ CBG-2K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta 2 w nazwie to nowszy model, warto taki brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiekz182
      Witam,jestem przed zakupem kotła,prosze o opinie kotłów Termet po rozmowie ze znajomym instalatorem powiedział że nie ma sensu przepłacać za kocioł innej marki ponieważ w kotłach są wkładane te same części i płaci się tylko za markę np.pompa do kotła znanej marki V... kosztuje około 1200 a do Termeta około 800 czy ktoś użytkuje kocioł Termet i może podzielić się opiniami?
    • Przez pols34
      witam jestem od lipca użytkownikiem  kotła kondensacyjnego wolf cgb a 2 24  zachwalany przez instalatora  ze nie do zdarcia jak ktoś ma  taki kocioł proszę się wypowiedzieć co do głośności pracy 
    • Przez kojot89
      Posiadam kocioł kondensacyjny Buderus Logamax GB112 z regulatorem pogodowym i czujnikiem temperatury zewnętrznej. Moc maksymalna 28kW, ale założona jest zworka ograniczająca moc do 11kW. Zasilanie gazem ziemnym o wsp. konwersji: 11,022kWh/m3. Kocioł ma około 8 lat, ale był serwisowany. Temperatura zasilania to przeważnie 50-60 stopni, na powrocie: 45-55 stopni.
      Zastanawia mnie zużycie gazu. Na razie abstrahuję od tego jakiej wielkości jest dom, jaka temperatura na zewnątrz, itd. Przy współczynniku konwersji 11,022kWh/m3, z prostych obliczeń wynika że kocioł o mocy maksymalnej 11kW, nawet gdyby pracował cały czas z pełną mocą, to powinien zużywać niecały 1m3 na godzinę. Czyli dobowo wychodzi max. około 24m3, zakładając 100% sprawność, a przecież dla kondensatów sprawność wynosi nawet powyżej 100% (wsp. konwersji nie uwzględnia odzysku ciepła z kondensacji). Tymczasem gdy kocioł pracuje z mocą około 75%, to zużycie wynosi nawet 27m3.
      Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi ten fenomen? Tak jak wspominałem, kocioł był serwisowany, sprawdzano temperaturę spalin, czyszczono palnik, itd. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że ograniczenie mocy do 11kW nie działa.
    • Przez pbl
      Witam
      Jestem nowy na forum. Na wiosnę planuje zacząć remont domu dlatego szukam kotła na pellet. Prędzej trochę czasu przeglądałem forum i trochę poczytałem. W tej chwili grzeje zwykłym piecem zasypowym, głownie drewnem i węglem. Dom parterowy + będę adaptował poddasze. Łącznej powierzchni będzie około 190m2. Planuje ocieplenie 15cm styropian grafitowy, poddasze 25cm wełny. Ogrzewanie grzejnikowe + zasobnik cwu 200-250l. Z obliczeń na cieplowlasciwie.pl wychodzi mi średnie zapotrzebowanie ok 4,5kw + 4kw cwu, zalecany kocioł 14kw.
      Zdecydowałem się na ogrzewanie pelletem. Kocioł 5 klasy. Skłaniam się ku palnikowi kipi.  Znalazłem kilka kotłów z tym palnikiem:
      KOTŁOSPAW DuoKo pellet 15kw
      https://kotlospaw.pl/duoko/
      Biadała TORET PLUS 15kW
      https://kotlypleszewskie.pl/pl/p/Kociol-TORET-PLUS-15kW/48
      tutaj można zamontować palnik również z boku kotła bo taki by mi bardziej pasował w kotłowni + ewentualna dopłata do ecotouch 860
      SEKO Maxx Pelet le 15kw
      http://seko.pl/kotly_piece_co/kotly_pelet_seko_pellet/#
      Biadała SLIMEKO 16kW -wymiennik rurowy
      https://kotlypleszewskie.pl/pl/p/Kociol-na-pellet-SLIMEKO-16kW/19

Zastanawiałem się też nad:
      https://kotlypleszewskie.pl/pl/p/BIOVERT-PREMIUM-21kW/10
      21 KW to niby za dużo jednak palniki tak 16 jak i 20kw posiadają modulację od 5KW. A podobno pellet "lubi" większy wymiennik. I teraz pytanie jaki wymiennik będzie najlepszy?
      Co do producentów to w tej chwili od ponad 10 lat korzystam z kotła Biadała. Przez ten czas paliło się w nim bardzo dobrze, nie sprawiał żadnych problemów, nie było żadnej awarii dlatego sprawdzałem ofertę tej firmy.
      Prosił bym was o rade i ewentualną opinie jeśli ktoś miał do czynienia z którymś z wymienionych kotłów. Ewentualnie może ktoś mógł by polecić sprawdzony kocioł na pellet z palnikiem kipi o mocy około 15kw w rozsądnej cenie?
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.