Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o poradę w wyborze gazowego kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjny + zasobnik. Dom jest w trakcie budowy.

Zrobiłem symulację cieplną na stronie cieplowlasciwie.pl, przesyłam link: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/21hp

(niestety nie pokrywa się to z projektem inst. sanitarnych wg. którego powinien być: Kocioł 2 funkcyjny wodny z zamkniętą komorą spalania dla CO i CWU o mocy 24kW - dla wyliczonych Qco=13,44kW i Qcwu=2,0kW)

Zależy mi abym serwis miał na miejscu dla tego zrobiłem rozeznanie na mieście i znalazłem następujących autoryzowanych instalatorów/serwisantów firm:

Buderus

Immergas Polska Sp. Z o.o.

Viessmann

Auer

Beretta

Ariston

Termet

Chaffoteaux

Saunier Duval

Ferroli

ACV

Wolf

Kryteria wyboru jakie sobie założyłem to kolejno:

- jakość i niezawodność

- cena

- gwarancja

- opcje dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie Wolf CGB-2

Zasobnik Biawar Quattro wilekość uzalezniona od ilości domowników

Edytowane przez odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta seria CGB-2 nie jest przypadkiem dwu-funkcyjna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, to 1 F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK dzięki faktycznie nie zwróciłem uwagi 2F występują ale z dodatkowym oznaczeniem K czyli typ CBG-2K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta 2 w nazwie to nowszy model, warto taki brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szalpytona
      Witam 
      Przeszukałem całe forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. 

Posiadam piec jednofunkcyjny termet unico 24 z zasobnikiem 140 litrów. 
      Na piecu wzrasta ciśnienie do przeszło 3 bar nawet gdy nie pracuje i oczywiście pojawia się błąd 09. 
      Ciśnienie spada po odkręceniu cieplej wody lub po spuszczeniu z grzejnika po czym dość szybko ponownie osiąga za wysoka wartość. Po zakręceniu zaworu głównego w domu ciśnienie na piecu pozostaje bez zmian ( tzn nie wzrasta ) . Pomyślałem zatem ze puszcza zawór którym dopuszczam ciśnienie do CO zatem go rozkrecilem i sprawdziłem ze jest Ok(zdjęcie 1j. Następnie zamknąlem również zawór który wprowadza zimną wodę użytkową do zasobnika (zdjęcie 2 ) i wtedy na piecu przestało wzrastać ciśnienie. 
      Jeśli ktoś zna odpowiedz w czym tkwi przyczyna takiego zachowania będę wdzięczny za pomoc . 
      Dodam jeszcze ze ciśnienie w zbiorniku przeponowym to 2.5

• Przez ml0dy90
      Witam wszytskich na forum. Stoje przed zakupem pieca na pellet zastanawiam sie nad DEFRO a KRZACZKIEM  16kW dom jednorodzinny ocieplony 120m2   ktos uzytkuje albo doradzi inny?  Dziekuje za pomoc.
    • Przez maciekchn
      Witam Proszę o wyjaśnienie Czym się różni kocioł jedno od dwóch funkcyjnego kiedyś myślałem że jednofunkcyjny pełni rolę tylko ogrzewania domu a dwufunkcyjny jako druga opcja to grzewanie wody.
    • Przez abdank82
      Witam serdecznie,

mam pytanie odnośnie kotła wymienionego w temacie, przy założeniu,że kocioł wg instalatora spełni moje oczekiwania, zresztą znam instalację(podobna od mojej) i daje radę,prosiłbym ludzi, którzy posiadają, bądź znają Thelię o wyrażenie opinii. Do pieca skłania mnie dobra cena plus zaprzyjaźniony serwis i fakt,że poprzednie kotły z Sauniera Duvala (thema),zamontowane na jednym z osiedli działają bezawaryjnie już po 6-9 lat.
      pozdrawiam
      Michał

• Przez manverux
      Witam wszystkich serdecznie
      poniewaz zbliza sie nieustannie zima bardzo prosze o pomoc w wyborze piecyka. po dlugich namyslach wybralem dwa chyb malo znane bo naprawde informacji o nich nie znalazlem za wiele a chodzi mi o takie:
      Galmet Genesis 2kpp 12kW
      Kołton biopell komfort 12 kW
      miał ktos z nimi doczynienia? kołtona widziałem na żywo i naprawde zrobił pozytywne wrazenie natomiast galmeta nigdzie nie moglem znalezc ...
      palniki bardzo podobne pellasx revo i kipi obrotowy w kołtonie
      sterowniki w galmecie pellasa w drugim tech 973
      docenie kazda wypowiedz/ podpowiedz:)

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.