Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko Plus M - Za Duża Moc Minimalna - Tryb Podtrzymania?


samotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kocioł Ogniwo Eko Plus M w wersji czeskiej, sterownik v 2.4. Mam problem taki, że już od ok. +8C zaczynam przegrzewać raczej słabo ocieplony budynek. Wydaje mi się, że coś jest nie tak z ustawieniami sterownika, samym sterownikiem lub ewentualnie z jego użytkownikiem :) bo z wykresu wynika, że:

1) czujnik pokojowy wskazuje na przegrzanie

2) sterownik zadaje więc obniżoną temperaturę CO

3) temperatura CO jest wyższa niż zadana

 

I taki stan się utrzymuje, mimo tego podajnik co chwilę podaje nową porcję paliwa do palnika, a dmuchawa pracuje! Coś tu jest nie tak. W sterowniku jest "tryb podtrzymania", gdzie odstępy między podaniami paliwa są (domyślnie) zdefiniowane na, jeśli dobrze pamiętam, 20min. Instrukcja nie opisuje niestety, kiedy taki tryb się aktywuje. No, u mnie najwyraźniej nie aktywuje się w ogóle. Czy coś robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robisz dobrze ;). Sterownik w trybie ecoal dąży do pracy ciągłej- bez odstawiania się. Jeśli zapotrzebowanie spadnie, sterownik przebije zadaną+5st i wtedy się odstawi (wejdzie w tzw podtrzymanie). Jeśli chcesz aby to "mądre" urządzenie nie przegrzewalo Cię musisz, albo jeszcze obniżyć tzw obniżoną albo przejść na pracę pompy cykliczna lub wyłączoną. Jest jeszcze opcja regulacji zaworem nD ale nie wiadomo co dokładnie tam masz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli jakaś logika sterownika powoduje, że ten, mimo przegrzania CO i temp. wewnętrznej, dalej radośnie dosypuje węgla co kilkadziesiąt sekund, utrzymując CO o jakiś jeden stopień powyżej zadanej? :) Zła logika, moim zdaniem :)

 

Niestety mam instalację na żeliwnych grzejnikach bez zaworów termostatycznych, więc zanim mi się w ciepły dzień temperatura CO podniesie o te pięć stopni ponad zadaną, to w domu będzie sauna. Chyba instalacja chociaż kilku takich zaworów będzie najlepszym rozwiązaniem...

 

Co da większe obniżenie temperatury obniżonej w tym kontekście? Jeśli obniżona to np. 50 stopni, a kocioł nie umie zejść poniżej 51, to jeśli obniżoną ustawię na np. 48, to czy cokolwiek to zmieni? Podejrzewam, że kocioł dalej będzie wisiał na 51C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika prawidłowa ;). Jeżeli obniżysz zadaną, on postara się obniżyc moc kotla tak żeby zejść do zadanej. W twoim wypadku nie głupie było by założenie zaworu 3d i regulowanie nim temperatury czynnika idącego na grzejniki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czujnik pokojowy ci pokazuje przegrzanie? Przeciez jak osiągnie żądaną temp. to powi ien wyłączyć pompke obiegowa na grzejniki..

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.