Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Śmieci Przy Paleniu Dolnym


RemWarlubie1

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie teoretyczne dla ludzi z konkretną wiedzą.

Chodzi mi czy przy spalaniu współprądowym spalenie śmieci typu opakowania papiery itp. Też trujemy środowisko. Czy dopalanie frakcji lotnych nie załatwia sprawy.

Może idea głupia ale może jednak nie głupia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie papier generalnie nie jest 'śmieciem' sensu stricte, ale już gazet kolorowych bym nie spalał. Zresztą nie bardzo chcą się palić.

Swoją drogą, przy dobrze palącym się dolniaku, butelka z PE powinna się spalić doszczętnie. W zasadzie nic nie powinno się wydostać.

Kolega w Dakonie Dorze 24 próbował spalić kawałki blatu z MDFu. Ale po kilku kawałkach stwierdził, że nie ma sensu, bo to się nawet palić nie chce, tylko żarzy i śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś powiedział ( ale tego nie weryfikowałem) że te papiery gazetowe LUB czasopisma nasycane są roztworami solankowymi właśnie w celu mniejszej podatności na zapłon.Na własnym przykładzie teraz do rozpałki używam dokumentację swojej firmy zadrukowywaną na drukarce atramentowej i igłowej palą się bez zająknięcia .Te z kiosku już nie bardzo ,wykluczam drukowane na papierze kredowanym .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.