Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tech Sterowniki L-8 - Sterowanie Ogrzewaniem Podłogowym


vivantos

Rekomendowane odpowiedzi

Tak , tylko jak pisałem wcześniej typowy Colmix R , ma zamontowany zawór termostatyczny trójdrogowy , i na niego tego siłownika nie założysz, chyba że robiłeś specjalne zamówienie i masz z zaworem mieszającym .

Zdjęcie nr:1 - typowy Colmix- R ( pompa elektroniczna , rotametry magnetyczne)

nr-2 -  Typowy Colmix Pg , 2w1 ( podłogowo -grzejnikowy)

nr-3  typowy Colmix R  (pompa zwykła, już niedostępna - rotametry pływakowe) 

nr.-4  Colmix R  z siłownikiem i zaworem mieszającym ( siłownik zamontowany z czoła , szafka musi być bardzo głęboka aby się drzwiczki pozamykały )

nr.5 Colmix R z siłownikiem zamontowanym zboku

więcej zdjęć i info na :

Pogotowie podłogowe  

foto13 copy.png

foto14 copy.png

foto4-www.jpg

rozdzielacz_www.jpg

rozdzielacz_www (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekb dzieki za odp ale co w takim wypadku zakupic? aby sterowac podlogowka? w domu mam jak narazie zwykly termostat pokojowy temp ustawiona na 22 st puki podloga jest ciepla jest super ale rano podłoga sie wychladza a w domu nadal 22 komfort cieplny taki sobie a jeszcze nie ma mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeśli chciałbyś utrzymać komfort ciepłej podłogi to musiał byś wybrać sterowniki z czujnikami podłogi , ale na tym etapie już jest za późno. Jak się zrobi zimniej na zewnątrz to napewno się poprawi . Tak już jest z ogrzewaniem podłogowym, że ma dużą bezwładność , budynek jest dobrze ocieplony i przy tych temperaturach zewnętrznych  zanim się ochłodzi wewnątrz to podłoga zrobi się zimna , sugeruje obniżyć temperaturę zasilania. Możesz zamienić zawór termostatyczny na zwykły dokupić siłownik i sterować pogodówką. Możesz też założyć listwę L8 do tego najprostsze termostaty do tego moduł Wi-fi i  sterować sobie z komputera lub z telefonu . Ja jestem zwolennikiem tego drugiego rozwiązania i jestem zadowolony . Można sobie to dowolnie konfigurować np. Chcę mieć o 7 rano ciepłą podłogę w łazience bez względu na to czy temperatura w tym pomieszczeniu jest osiągnieta to ustawiam sobie od 5 rano np . 24 st. na czas 2 godziny i mam ciepłą podłogę oszczędności nie mam ale jest komfort ,  po 7 godzinie nikt do tej łazienki nie zagląda więc temperatura w tym pomieszczeniu jest obniżona do godziny np 18 do wieczora i tu mam oszczędność ale jakby jednak się zdarzyło że ktoś chciał skorzystać z tej łazienki w ciągu dnia to komfortu nie będzie.  Dlatego wszystko zależy od tego co kto potrzebuję . Pierwsze rozwiązanie ze sterowaniem pogodowym  jest dobrym rozwiązanie jeśli mamy wykonane ogrzewanie zgodnie z prawidłowo obliczonym projektem , bo jeśli mamy w którymś z pomieszczeń zbyt gęsto rury a w innym za mało to ciężko będzie to sterować pogodowo . Ale to moje zdanie . :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.