Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże Spalanie


MikiQ

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki zbiornik cwu grzejesz, przez cały rok?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik czy 400l grzeję tylko w sezonie zimowym ponieważ posiadam kolektory, grzeje 200l górna wężownica. Grzanie cwu można dobrze zrealizować jeśli poprawnie zainstaluje się zbiornik i wykorzysta grawitację z kotła. Nie zawsze jest to jednak możliwe zależy od kilku czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już mi ręce opadają. Piec łzy temp. -1 na dworze, temp. zasilania podłogi 24-27 spala 45kg na dobę przy ustawieniu wentylatora na 2 i około 27kg na dobę przy went na 1 ale tutaj jest problem ale przy tv ustawieniu piec bardzo zarasta. Czy w tym przypadku pomoże zamontowanie pompy kotłowej żeby podnieść temp powrotu?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi ręce opadają. Piec łzy temp. -1 na dworze, temp. zasilania podłogi 24-27 spala 45kg na dobę przy ustawieniu wentylatora na 2 i około 27kg na dobę przy went na 1 ale tutaj jest problem ale przy tv ustawieniu piec bardzo zarasta. Czy w tym przypadku pomoże zamontowanie pompy kotłowej żeby podnieść temp powrotu?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

żeby cię trochę pocieszyć to u mnie śr. spalanie z ostatniego tygodnia 25,4 kg/doba ekogroszku 23MJ . dom 120 m. temp. zew. 3-4 na minus,  w domu 23-24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego w zeszłym sezonie spaliłem 3400 kg za cały sezon a jeszcze wcześniej nieco ponad 3 tony?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że  obecny opał jest  słabiutki w porównaniu z poprzednim  peletem. dokup trochę tego peletu by się upewnić i może sprawa będzie rozwiązana, chyba że są jeszcze inne zmienne w porównaniu do poprzednich sezonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym pelletem jest problem bo na kopalnia która go produkowała jest przeznaczona do likwidacji wiec go nie produkują. A te paliwa które teraz kupuję mają wartość deklarowaną przez producenta 27-30Mj, to chyba słabe nie są. Ze zmiennych to: wymieniłem pompę na bardziej oszczedną ale o tych samych parametrach i grzeje 300 litrów Cwu zamiast 150 - spiąłem dwie wezownice, ale to chyba nie powinno wpłynąć na tak duży wzrost spalonego opalu. Liczyłem się z tym że będzie większy ale nie aż tyle.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam MikiQ

 

Jak u Ciebie z tym spalaniem, temat ucichł a mnie interesuje Twój wątek ponieważ mam aktualnie spalanie na poziomie 20 kg przy dodatnich temp. i szukam odpowiedzi dlaczego tak jest że jedni maja 10 kg a inni raz tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki opał i ustawienia stetownika. Jaki dom itd.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też tyle spala. Walczę z tym od 3 sezonów i co bym nie zrobił lub nie przerobił instalacji spal zawsze tyle samo. Były różne węgle, był inny sterownik (Z pid), były różne ustawienia sterowników, przepływy pompek, zamontowany regulator pokojowy, zawór 4d, teraz został zdemontowany zawór 4d została  jedna pompa plus zawory termostatyczne na grzejnikach (bardzo stabilna praca całego układu w porównaniu do 4d) i koniec końców spalanie na tym samym poziomie.  Cały czas z tym walczę, ale brak mi już pomysłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja mam dom ocieplony, ustawienia sterownika na minimum podawania i oczywiście przerobionych wiele ustawień i niestety poziom spalania ten sam.

Jak widzę zapis spalanie na sezon 2 tony przy metrażu 140 m2 to ręce mi opadają i wchodzę w stan podziwu dla ich instalacji.

 

Rober528 a czy te wysokie spalanie, które masz jest stałe czy również faluje w zależności od temperatury zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom jest słabo ocieplony w porównaniu do nowo budowanych domów. Ja mam 6 cm styropianu w ścianach, wylewka też 6cm, poddasze 20cm wełny, dom z 2000r. Spalanie około 20kg. teraz w mrozy do 30 kg. Na stronie ciepłowwłaściwe pokazuje dla mojego domu średni dzień zimy około 30kg a w mrozy do 50kg. To mój wynik chyba i tak nie jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.