Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne Pykanie W Piecu


piotria

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piec Defro Optima Komfort 25. Chciałem strzepać popiół z rusztu pogrzebaczem i wygarnąć żar do następnego zasypania kotła węglem ( palę "od góry" ) Temperatura na piecu wynosiła 75 stopni. No i podczas gdy ruszałem tym pogrzebaczem temperatura skoczyła do 80 a piec zaczął dziwnie iszybko pykać. Tak jakby metaliczny odgłos i woda zaczęła bulgotać, pdomyślam się że w ruszcie wodnym. Po zamknięciu dopływu powietrza pykanie ustało dopiero po 2 - 3 minutach . Piec ma 8 lat ja uzytkuje go od tej zimy. Czy to powód do obaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rusztowaniu dodałeś więcej powietrza i pozostały koks mocno zaczoł palić . To normalne przy rusztach wodnych i nie ma obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zaczął " pykać " , bulgotać i syczeć jakieś 5 lat temu powodując u mnie mroczne myśli że to już jego koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie będzie, to normalny objaw przy przegarnianiu rusztu,czasem podgotowywanie się odzywa przy rozpalaniu gdy masz dużo ognia i wysoką temperaturę spalin. Potem to się normuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak pyka i otworzysz drzwiczki na samej górze albo od popielnika to się nic nie zmienia ? U mnie wtedy przestawalo pykac bo chłodzony był ruszt lub wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczasz tlen , spalanie jest mniej gwałtowne i wszystko się uspokaja.U mnie chyba częściej pykalo w wymienniku , ale mam dolniaka . W tym roku może ze dwa razy trochę pyknal , pobulgotal i się uspokoił. Mam w nim teraz sporo szamotu w kanale i na ściankach i może przez to się uspokoiło , dodatkowo doszło 40 m 2 podłogowego więc ma gdzie pchać kalorie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.