Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Założyć Głowice Termostatyczne Danfossa


makris17

Rekomendowane odpowiedzi

Założenie głowic to nie problem bo je tylko zakładasz przykręcasz i ustawiasz na żądaną temperaturę ale trzeba jeszcze wykonać nastawy wstępne na zaworach. Ustawiasz je tak ( zależności od zaworu) aby przy ustawionej pompie przez grzejnik prawie nie płynęła woda aby dół grzejnika był zimny. Po pewnym czasie grzejnik ustali temperaturę. Wtedy w zależności od przegrzania grzejnika, dół grzejnika zimny, przesuwasz regulacje o jeden ząbek. Zaczynasz np. od jedynki. Po pewnym czasie sprawdzasz czy grzejnik przegrał się więcej. W zależności od tego dalej regulujesz nastawę wstępną. Grzejnik dołem powinien być ciepły niewiele chłodniejszy od zasilania. Gdy wszystkie grzejnik masz już ustawione to zakładasz głowice ustawiasz temperaturę. Po pewnym czasie po ustaleniu się już temperatury w mieszkaniu może okazać się niezbędna korekta ustawień na którymś z grzejników przy niedogrzewaniu w pomieszczeniu. najpierw wykonuje się to przy pomocy głowicy, a gdy to nie przyniesie rezultatu zwiększa się nastawę wstępną o 1 ząbek. I trzeba czekać na efekty. Przy takim doregulowywaniu najlepiej odczekać na efekty kilka godzin nim ustali się temperatura w pomieszczeniu. zakładam, że grzejniki (wielkość) i temperatura zasilania jest odpowiednia do zapotrzebowania mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

Chciałbym zapytać o te nastawy wstępne ,gdyż od samego początku mam problem ,aby kaloryfery od połowy w dół były ciepłe nawet przy ustawieniu głowicy na max ....

 

Układ mam zamknięty wszędzie odpowietrzniki automaty no i 3 sezon już za mną....

 

Mam głowice i zawory firmy COMAP,ale przy zakładaniu nie zauważyłem,żeby były regulowane bez głowicy tylko od razu przykręcone i bez sprawdzania kaloryferów i tak sobie myślę ,że może tu tkwi przyczyna błędu....

 

Pozwoliłem sobie dołączyć zdjęcia (oczywiście bez głowicy) i od razu pytanie odnośnie powrotu czy ma być otwarty na max czy odwrotnie przy całkowitym zamknięciu dosłownie pół obrotu otwarty (teraz tak mam i nic nie pomaga)

 

Pozdrawiam...............

post-3650-1234794441_thumb.jpg

post-3650-1234794496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zawór wygląda on na zawór ze stałą nastawą wstępną (brak regulacji). Sadzę tak na podstawie porównania z katalogiem zaworów (nie podałeś typu) Jedynym elementem regulacyjnym jest tu głowica. Ale patrząc na zawór na powrocie to widzę, że jest on częściowo przymknięty. Trzeba go mocniej (ostrożnie, gdyż nie posiada ogranicznika) odkręcić. Wtedy możemy dalej rozmawiać. Zawór na powrocie służy jedynie do odcięcia grzejnika od instalacji i powinien być maksymalnie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie....

 

Proszę oto nazwy-

808-zawór term.kątowy 1/2" COMAP

Głowica term "C"COMAP (M28 SENSO)

 

Poszedłem również za pana radą i poodkręcałem powroty na max i zdiołem głowice term.

Okazało się ,że grzejniki zaczęły nagrzewać się do samego dołu i powrót praktycznie nie odbiegał temperaturą od zasilania.

Po pewnym czasie znowu zakręciłem głowice i sytuacja z niedogrzanym grzejnikiem od nowa...Zastanawiam się czy termostaty po prostu nie za szybko odłączają zasilanie przez to taki efekt a może za duże grzejniki ???na pokój 20m 3.4wysoki mam 34 żeberka alum.

 

 

Czekam na opinie i pozdrawiam.......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakącyfre masz nastawioną głowice i jaką chcesz miec temp?

a na powrocie ten zawór na max otwarte to nie jest do regulacji przy tych układach tylko do zakrecenia podczas demontazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrottny ma byc otwarty na max a jeli masz 3.1 i chcesz miec 20.5 stonia to podnies na 3.2 bo alu robią dosc duze zamieszanie powietrza w okolicy glowicy i stad ten bład to sie nie przejmuj tylko korygój tak zebyc uzyskał te 20.5 czy 21st no chyba ze na 4 tez nie uzyskasz takiej temp to wtedy cos z głowicą jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grzejnik grzeje bez głowicy tj. ok. Ustaw głowicę na np. 3.2 - 3.3 dopasuj do temperatury która ci odpowiada. A mam pytanie, czy osiągasz wymaganą temperaturę w pomieszczeniu? Nie zasłaniasz gęstymi firanami? Niczym nie zastawiasz? głowica jest w poziomie?

Przy dużym grzejniku może zaistnieć taka sytuacja, że po osiągnięciu zadanej temperatury grzejnik się przymyka nawet całkowicie, najczęściej częściowo (np. grzeje sama góra). Czekam na informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest prawdopodobnie dwa problemy. Ze zdjęć widać że grzejnik jest chyba trochę za nisko nad podłogą może blokować przepływ powietrza (ile jest nad podłogą jeżeli możesz podać), a drugie to że jest usytuowany w rogu pokoju i głowica jest też w rogu. Przy 34 żeberkach to w tym rogu jest gorąco i głowica dostaje fałszywe dane i się zamyka. Czy istnieje możliwość podłączenia głowicy z drugiej strony? Wtedy byłaby bardziej na środku pokoju a co za tym idzie łapie dane z pomieszczenia a nie z rogu w którym masz gorąco. A co do zaworu powrotnego to jak kolega wcześniej pisał ma być otwarty na maxa. On jest tylko do demontażu grzejnika aby nie spuszczać całej wody z CO a w sporadycznych przypadkach działa jako kryza tłumiąc przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakącyfre masz nastawioną głowice i jaką chcesz miec temp?

a na powrocie ten zawór na max otwarte to nie jest do regulacji przy tych układach tylko do zakrecenia podczas demontazu

 

Tak jak myślałem jest to zawór bez nastawy wstępnej. I w przy zakupie trzeba podać kv zaworu.

 

" * Zestaw termostatyczny kątowy - głowica SENSO i zawór termostatyczny bez nastawy wstępnej 1/2"

* Zawór z wkładką uszczelniającą trzpień (referencja 5810) - dzięki wewnętrznej szczelności wkładkę można wymieniać bez konieczności spuszczania wody z instalacji

* Wymienne wkładki zaworowe (referencja 5815) - mogą być wymienione bez konieczności spuszczania wody z instalacji przy pomocy "demobloku" (referencja 5821)

* Podłączenie z rurą miedzianą lub ze stali kalibrowanej przy pomocy złączki zaciskowej (referencja 834) lub bezpośrednio z rurą gwintowaną

* Kv dodatkowo oznaczone kolorem kapsla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Z góry przepraszam,że dopiero dzisiaj się odzywam,ale wirus załatwił mi dysk na 2 dni..............

 

Po prędce odpowiadam na pytania:

 

-żądaną temperaturę osiągam,

 

-co do zasłon czy firan nic nie zasłania,

 

-głowica w poziomie,

 

-co do przymykania kaloryfera po prostu go odłącza jak złapie temp stąd dół zimny,

 

-wysokość od podłogi 11 cm,

 

-i końcowa przyczyna to właśnie to cyrklujące powietrze wokół głowic (jutro umieszczę zdjęcie to wszystko będzie jasne)

 

Dzięki panowie za odpowiedzi do usłyszenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz zmienić głowicę na głowicę z kapilarą - jak przy podłogówce,wtedy czujkę umieścisz sobie tam gdzie Ci pasuje i termostat nie będzie fiksował ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.