Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Kocioł Z Podajnikiem Do Pelletu


Sebastianp17

Rekomendowane odpowiedzi

Skąpo informacji podałeś. Nawet twój problem jest zagadką. Jeśli się spodziewasz info w rodzaju: X sekund podawania, Y sekund pauzy i Z procent powietrza i będzie cacy, to się chyba nie doczekasz.

 

Twój kocioł ma niewiele cech, które pozwoliłyby go uznać za kocioł pelletowy. Palenie tym paliwem może się okazać nieekonomiczne, choć jeśli producent pozwala palić pelletem, to pisz/dzwoń do niego po nastawy wstępne. Później korekta jak potrzeba, ale od czegoś trzeba wyjść.

 

Palisz teraz pelletem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pale teraz pelletem i prostu piec w tej chwili jest ustawiony na temperaturę 70 zawór 4d na pozycji budynek ma 170m ijest dość dobrze ocieplony i mam taki problem że piec osiągnie temperaturę około 74c i później spada do 68 piec się włacza i jest taki problem że temperatura spada do 62c piec pracuje jakieś  10-15 minut w ciągu 8godzin spaliłem pelletu 30kg mam teraz ustawiony na sekund podawania, 20 przerwa w podawaniu 30 sekund nadmuch 5 bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spala się ten pellet w całości? Jaki popiół?

 

Wrzuć jakieś foto płomienia w trybie pracy albo krótki filmik. Na "ślepo" ciężko cokolwiek napisać. Dużo podajesz, prawie pół na pół.

 

Dlaczego nie węgiel? To jest paliwo podstawowe dla tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku pellet się nie spalał tak do końca w popielniku zostały nie dopalone kawałki pelletu ale zmieniłem trochę ustawiania kotła na

 

nadmuch bieg 5

 

czas podawania 15sekud

 

przerwa miedzy podawaniem 30sekud

 

Efekt był taki że poszło mniej pelletu i i się dopala lepiej dziś wsypałem około 30kb pelletu i ustawiłem kocioł

 

nadmuch bieg 5

 

czas podawania 10sekut  

 

przerwa między podawaniem 30sekud  

 

I zaważyłem że przy sapaniu w komorze kotła nie ma dymu jeszcze się zastanawiam zmienić nadmuch trochę więcej ale nie wiem czy jest sens czy do pelletu powinien być jak najmniejszy nadmuch mam możliwość ustawienia nadmuch do 12 biegu

 

czemu nie pale eko-groszkiem bo kupowałem za 900z 1tone polski ł 25kg starczało na 24gdzony czyli nie dużo szło ale popiół było sporo około pół  wiadra 15l  wiem że pelletem jest drożej parę niby procent ale nie mam popiołu i wkład kominowy dłużej wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spala się dobrze ile się spaliło teraz nie wiem wsypałem  tylko 30kg i zobaczę ile się spali ale spala się dobrze teraz pellet nie ma popiołu jak na razie minęło 6godzin od rozpalenia tylko jedna jest problem nie wiem czy tak ma być jaka spadnie do 68c piec się włączą ale mimo to temperatura spada do 62c-63c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz piec ustawiłem tak

 

nadmuch 5bieg

 

czas podania 15sekud

 

przerwa między podawaniem 30sekund  

 

bo na ustawieniach trzecich byłem przed chwilą w kotłowni i dość spora poszło pelletu dobre z 15kg :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.