Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"gotujący" Się Kocioł Elektromet Eko-Kwr 20


zaGotowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu  mój kocioł wydaje dziwne dźwięki - jakby gotująca się woda.
Odgłosy pojawiają się o różnych porach przy różnych temperaturach CO: raz 45*C raz 60*C.
Żeby odgłosy ucichły muszę powoli wygaszać piec.


Link do filmu:



Dane pieca:
Elektromet
Kocioł Grzewczy Węglowy typ EKO-KWR 20 z rusztem wodnym.
Moc cieplna 20 kW
Sprawność cieplna 80%
Max ciśnienie robocze 0,2 MPa
Max temp. robocza 90*C
Paliwo: węgiel - groszek, orzech, miał.

Sterownik REG 06

Piec oglądało kilku fachowców - nie byli w stanie powiedzieć co może być przyczyną.

Moje pytanie:
Co może być przyczyną?
Czy mogę palić w piecu pomimo "bulgotania" przy temp ok 50*C?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kocioł ma problemy z prawidłowym i wystarczajacym przepływem cieczy przez niego zeby na czas odebrac z niego ciepło moc i gdzies dochodzi do kawitacji podgotowywuje sie woda.Co mozna zrobic zwiekszyc przepływ albo mniej ładowac opału .Mozna tez sprobowac rozpalac od góry wtedy łagodnie bedzie narastac temperatura :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki kociołek tylko 15 kW wieczne były z nim problemy.

1. ile czasu masz go zainstalowanego czy od początku były takie problemy.

2. ten kocioł powinien być pochylony w stronę drzwiczek.

3. instalacja zamknięta czy otwarta.

4. ruszta wodne zaszły kamieniem i nie mają dobrego przepływu (mogą w niedługim czasie zacząć ciec).

5.na obecną chwilę spróbuj na tych rusztach położyć cienkie cegły szamotki po bokach a środkiem duże żeliwne ruszta(ja tak miałem i  było dużo lepiej  jak na tych wodnych lepiej się wypalał opał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagotowanie się wody w kotle najczęściej spowodowane jest zbyt silnym ciągiem w kominie. Silny ciąg powoduje nadmierny wzrost temperatury spalin a wymiennik kotła nie jest w stanie odebrać zwiększonej ilości  ciepła.

Jest na to rada : należy na czopuchu lub na wyczystce komina założyć regulator ciągu kominowego tzw. RCK.

Jest to samoczynna klapka otwierająca dopływ do komina powietrza , celem osłabienia nadmiernego ciągu.

Miałem to zjawisko u siebie - po wstawieniu rck - " jak ręką odjął" !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "najczęściej" to bym polemizował, ponieważ: "tak się działo na Twoim podwórku" .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.