Skocz do zawartości
pawelm10

Sas Regulator Pokojowy I Sterownik Zaworu Mieszającego Sas Uwt 29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ogrzewam dom jednorodzinny z lat 90, nieocieplony, jedynie wymienione okna pow. ogrzewana 160 m2 (dodatkowo ok80m2 nie ogrzewane w ogóle, stan surowy) kotłem SAS UWT 29 kW. Dodatkowo podgrzewam też CWU, zbiornik 300 l. Planuję w przyszłym roku zamontować sterownik zaworu 4 drogowego oraz skonfigurowany z nim regulator pokojowy.  W sieci znalazłem coś takiego http://www.afriso.pl/download/file/id/75/n/arm-silowniki-elektryczne . Zawór 4 -drogowy z firmy afriso. Czy ktoś mógłby doradzić czy taka konfiguracja ma sens ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz najpierw co chcesz osiągnąć i co się tam u Ciebie dzieje. Większość problemów masz bo kocioł jest ponad 2x za duży. Przerób go lekko cegłą szamotową i powinno się poprawić.

Tu masz opisy co i jak:

http://czysteogrzewanie.pl/

A tu wylicz ile potrzebujesz mocy kotła będzie wiadomo ile za duży:

http://cieplowlasciwie.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopie zacznij może lepiej od ocieplenia a na pewno połóż wełnę na zimę chociaż na tym piętrze nieogrzewanym bo tam Ci ucieka dużo, nawet przy takim metrażu to powinieneś mieć około 10-15kW a ty masz 22kW to już sporo.

Podstaw sobie w obliczeniach tak jak byś ocieplił i ile i zobaczysz różnicę. W tym sezonie to już tylko rozłożenie wełny na tym nieogrzewany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

W zeszłym roku, jak interesowałem się wymianą pieca z zasypowego na podajnikowy, również sprawdzałem przybliżoną potrzebną moc na jaki muszę kupić kocioł na "ciepłowłaściwe". Rok temu przybliżone moce kotła zasypowego czy podajnikowego były proponowane o 4-5 kW mniejsze niż jak sprawdzałem teraz. Wszystkie dane te same. Dlatego proponował bym podchodzić do tych propozycji z daleko idącą ostrożnością. Rozsądne byłoby uwzględnić jaką ilością opału teraz jesteśmy w stanie zagrzać dom, obliczyć z tego moc (oczywiście również mocno przybliżoną, ponieważ nie znamy sprawności z jaką spalamy) i dopiero z tych danych wyciągnąć wnioski. Sorry za ten post trochę nie na temat.

Edytowane przez kmuap

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wracając do głównego wątku, to chcę jeszcze napisać ze w perspektywie czasu planowane jest wykończenie tego nieogrzewanego piętra, a tymczasem chciałbym dla komfortu zamontować ten regulator i sterownik, jakieś pomysły lub opinie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

,,,,, tymczasem chciałbym dla komfortu zamontować ten regulator i sterownik, jakieś pomysły lub opinie ?

Tańszym i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie zaworów wraz głowicami termostatycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez maniekspeed
      Witam wszystkich 
      Mam problem z piecem sas 14kw sterownik 550 z PID ogólnie jakość spalania jest ok pracuje na PID problemem jest wysoka temperatura podajnika dochodzi do 55 stopni i zauważyłem zapadajacy się kopczyk co świadczy o spalnu głębiej w podajniki 
      Jeśli ktoś z forumowiczów mógłby mi pomoc to proszę będę wdzięczny
      Pozdrawiam 

• Przez maniekbrud
      witam posiadam piec sas biocompakt zakupiłem sterownik pokojowy tech 292v2 bezprzewodowy, okolo tygodnia wszystko było ok na ta chwile sterownik włancza na 10 minut piec nie dogrzewa do zadanej temperatury i go wygasza i tak na przemian. w piecu pojawil sie komunikat ( BRAK KOMUNIKACJI ZE REGULATOREM POKOJOWYM) dodam ze stawiałem sterownik przy piecu w bardzo bliskim kontakcie z centralka i nic nie pomaga . HELP
    • Przez Naro
      Witam wszystkich
      Model pieca Sas Bio Solid 14 kw na Pellet. Sterownik Tech ST 555P.
      Od początku  kiedy zakupiłem piec, ma problem z wysoką temperatura podajnika. Testuje różne nastawy pracy kotła i niestety przegrywam. Na Pid, bez Pid, nic nie pomaga. Podajnik na starcie ma 35C a podczas pracy dochodzi do 55C, gdy piec osiągnie zadaną tem. i się wyłączy to dobija jeszcze do 58/59C. Czujnik jest sprawny. Komin ma 6,5m wysokości fi200, ciąg komina 1m/s. Z pieca wywaliłem wszystkie poziome cegły szamotowe i zawirowywacze spalin oraz była otwarta klapka na dole i nic to wszystko nie dało.  
      Instalację jaką miałem wykonać, pomógł mi kolega z forum Sambor. Jest tylko pompa CO, CWU i ochrona powrotu oraz sprzęgło.Nie ma zaworów 3D i 4D. Palę Pelletem Lava 6mm. 
      Piec ma zadaną 65C Histeria 15C
      CWU 55C Histeria 5C
      Tem. powrotu 55C
      Nastawy jakie miałem: podawanie 2s, przerwa 10/13/15/20s, nadmuch ustawiałem większy, mniejszy i nic.  
      Dzwoniłem na infolinię Sas i powiedzieli mi, że tem. 50/55C jest odpowiednia. Nie wiem czy taka tem. jest odpowiednia :( Może zamontowali większy palnik i tak się dzieje. 
      Proszę o pomoc
      Z góry dziękuje  
    • Przez kott
      Witam

Jestem od wczoraj posiadaczem kotła efekt sas 17kw. Jestem ciemny w temacie i mam kilka pytań.
      1.Co jaki czas czyścic piec (często podają że co tydzień czyli trzeba go wygaszać?).
      2.Co będzie jak zbraknie prądu?
      3.Czy wsypywać groszek prosto z worka czy wysypać , przejrzeć czy nie ma np.metalu , i przesuszyć ?
    • Przez Karol93
      Witam!
      Podejrzewam, że podobnych tematów były setki ale nic nie mogę z nich wyciągnąć pozytywnego. Zaraz temat schodzi na inny plan i "starzy palacze" wykłócają się, który z nich ma racje.
      Ogrzewam 150 mkw + bojler 140l. Dom otynkowany nieocieplony wybudowany w 1967r. Grzejniki aluminium część instalacji stara, część nowa.
      Miesiąc temu zamontowano u mnie piec SAS Efekt o mocy 17kW. Monter przedstawił mi podstawowe funkcję pieca i cześć. Dzwoniłem do serwisu SAS i Pan przez telefon podał mi następujące wartości:
      Czas podawania: 15s
      Czas przerwy: 55s
      Moc wentylatora: 30%
      Czas podtrzymania: 15 sekund
      Przerwa podtrzymania 30 minut
      Wentylator w podtrzymaniu tak, jak czasy
      Temperatura C.O. 55 stopni, C.W.U 45 stopni, zawór ustawiony na najnższy bieg więc na dom idzie około 40-45 stopni (mniej się nie da)
      Serwisant zaznaczył, że jedyny parametr który mam zmieniać to czas przerwy w podawaniu.
      Przy takich ustawieniach piec pożera wielkie ilośći groszku (koło 25-30 kg na dobę) a w dodatku robią się spieki. Zadzwoniłem więc ponownie i usłyszałem, że ostatnio noce są zimniejsze (-3 stopnie) i stąd może być takie spalanie. A na spieki żeby ustawić wentylator na 25%.
      Ustawiłem to 25% a czas przerwy mam 90 sekund ponieważ kopiec i tak utrzymuję się spory ale dalej są spieki a zużycia jeszcze nie mogę obliczyć bo nastawy takie mam od wczoraj. Podejrzewam, że szału nie będzie i tak. 
      Dołączam zdjęcia popiołu po 24h palenia oraz zdjęcia palnika w pracy.
      Proszę o pomoc bo zanim ja to ustawię z zerową praktycznie wiedzą to mnie szlak trafi i zbankrutuje. Dziękuje wszystkim za pomoc i wyrozumiałość.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.