Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

czyli pin w pin?? wszystkie muszą być wykorzystane czy te 5 żył wystarczy. może ktoś ma jakiś schemat jak powinien wyglądać prawidłowy kabel do konwertera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumb wystarczą 3 przewody

rtaImage?eid=ka00Z0000011H41&feoid=00N0Z

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amanda według twego schematu resetuje wszystko i wydaje konwerter dziwne dzwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podstawowy, najprostszy schemat połączeń przy komunikacji po RS232, zawsze staram sie używać takiego i jak do tej pory nie miałem problemów.

Ew. niech mnie ktoś poprawi jeżeli podaję błędne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy sterownikou i konwerterze takiego uzywasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zarówno do aktualizacji firmware'u jaki i komunikacji z konwerterem (co prawda nie takim klasycznym) używam takiego układu połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i nie jestem pewien czy ten mój jest ok. Bo pin w pin też nie daje rady?? a czy w sterowniku po podłączeniu konwertera powinno sie wyświetlić podłaczenie hosta w menu internet??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, bronekG napisał:

Proponuję zrobić zanik zasilania i upewnić się czy sterownik wystartuje- bo u mnie z tym samym konwertem się blokował. 

Tak robiłem przerwy w zasilaniu sterownik bez problemów wraca do ustawień przed wyłączeniem prądu , ale nie raz zawiesza mi się sterownik tak raz na tydzień lub dwa tygodnie ( nie ma reguły )wyłączenie z prądu na 20 sekund i sterownik wraca do stanu normalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie czy ten kabel rs232 do konwertera to ma być szeregowy czy krosowany?? Jakie u siebie posiadacie??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.2906e6493a7eaa90aed762a78da15fb8.png

Dodane logowanie przez Nick.

Skrót z parametrami wyglada tak: http://wojszym2244.usermd.net/index.php?Nick=WOJSZYM224&Pin=1519

 

Sprawdzania unikalności Nick przy zapisie jeszcze nie ma.

Edytowane przez wojszym2244
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakby ktoś chciał to mogę sprzedać konwerter firmy Planet ICS-100. Info na priv.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lechumb napisał:

Panowie jeszcze jedno pytanie czy ten kabel rs232 do konwertera to ma być szeregowy czy krosowany?? Jakie u siebie posiadacie??
 

To zależy czy Twój konwerter ma gniazdo czy wtykę.

Zazwyczaj jest tak, że jeżeli łączone ze sobą urządzenia mają gniazda tego samego rodzaju (np. 2 męskie lub 2 żeńskie) to potrzebny jest kabel crosowany, a jeśli w jednym urządzeniu jest gniazdo męskie a w drugim żeńskie to kabel szeregowy

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że do transmisji bez kontroli przepływu wystarczy kabel 3-żyłowy piny 2,3,5. Taki chyba jest wykorzystywany do podłączenia konwertera Timela (CHYBA). Prosty to inaczej przedłużka i piny ma 2-2, 3-3, 5-5. Ja mam Pełny kabel do swojego konwertera i na wersji 2.19 chyba już nie wiesza sterownika.

Ps. Zrobiłem dużą aktualizację dotyczącą zapisu Nick do bazy. Sprawdzana jest unikalność ale ze względu na wcześniejsze ustalenia, że nick może być pusty lub zawierać tylko spacje zmieniło się parę plików. Może być wymagany "force refresh" czyli najczęściej ctrl-F5 w przeglądarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc całkowicie z boku, nie śledząc tematu od początku, nie będąc w tej chwili zainteresowanym podglądaniem kotła w necie, chciałbym wiedzieć czy @wojszym2244 robiąc to co robi ma przyzwolenie producenta skzp, czy tylko jakby to mówiąc piraci i przy okazji następnych update sterownika może stracić dostęp do danych z skzp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek to jest wolny kraj powiedzmy jak masz niechęć stosowania to nie stosuj .Jakie przyzwolenie jak kupujesz auto w salonie to do do końca jeździsz na serwis autoryzowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc całkowicie z boku, nie śledząc tematu od początku, nie będąc w tej chwili zainteresowanym podglądaniem kotła w necie, chciałbym wiedzieć czy [mention=64687]wojszym2244[/mention] robiąc to co robi ma przyzwolenie producenta skzp, czy tylko jakby to mówiąc piraci i przy okazji następnych update sterownika może stracić dostęp do danych z skzp?
Ma. I dobrze się w tej kwestii dogaduja.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... błagam :)
Przerobiłem wszystkie możliwe opcje kabla, oprogramowania sterownika i kto wie co jeszcze... cały czas zastanawia mnie kwestia ID. Czy na pewno jest to nr sterownika nadany przez Timel-a.... skąd go wziąć, Czy muszę wpłacić na serwer czy może coś jeszcze.

Zaznaczam że mam również oryginalny kabel od Timel i tez nic. 

Proszę pomóżcie bo sterownik skończy jako zabawka dla dzieci :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID jest na module bramki Timel-a i należy go wpisać do sterownika zgodnie z instrukcją na stronie @wojszym2244 -a jeśli chcesz mieć podgląd przez stronę lub z instrukcją bramki Timel-a jeśli tylko na apke na androida.

Pozdrawiam RedEd

ps jest trzecia opcja ale tylko do oprogramowania w wersji do 2.10 - nigdy nie korzystałem z tego więc nie podpowiem

Edytowane przez reded
dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic z tego nie kumam. żeby zaprogramować inny konwerter niż timela i sterownik ze stroną wojtka też trzeba posiadać id nadane przez timela??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.