Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

REGULATOR POGODOWY

KOREKTA POGODOWA – ustawiamy czułość reagowania na zmiany temperatury, jak na rysunku powyżej. Jeśli ustawiona na zero – brak korekty pogodowej
OBIEKT KOREKCJI - wybieramy czy korekta pogodowa ma działać na temperaturę kotła czy na temperaturę mieszacza. Jeśli w instalacji nie ma mieszacza z siłownikiem, to wybierz „Kocioł”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post i może dla niektórych z Was wyda się śmieszny :)

Posiadaczem sterownika SKZP-02 jestem od kilku lat. Niedawno znajomy który również posiada taki sterownik podarował mi konwerter USR-TCP232-310, u niego ten konwerter przez ostatnie dwa lata współpracował z aplikacją mobilną. Od kilku dni próbuję skonfigurować wszystko żeby połączyć się ze stroną kolegi Wojszym. Może ktoś jest w stanie łopatologicznie wytłumaczyć jak to zrobić, albo wskazać miejsce w którym popełniam błąd. Oprogramowanie sterownika to wersja 2.19B 

1. Konwerter podłączyłem przez RS 485 do sterownika - piny się zgadzają na 100%

2. W konwerterze skonfigurowałem połączenie zgodnie z danymi na stronie - IP i port

3. W sterowniku wpisałem ID i hasło (i teraz nie jestem pewien czy to ID to na pewno nr który widnieje na sterowniku)

4. Router skonfigurowałem żeby przepuszczał ruch na adres sterownika/konwertera

5. Podczas próby logowania na stronę http://wojszym2244.usermd.net za każdym razem wyskakuje mi - brak DevId w bazie.

Podpowiedzcie proszę co mogłem zrobić źle, na co zwrócić uwagę bo już brakuje mi pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

Niestety, po podłączeniu kablem RS232 1:1 żadnych postępów, co więcej przy włączonym konwerterze wyłączyłem sterownik z prądu i po ponownym włączeniu sterownik zachowuje się jak by był martwy. Muszę włączyć najpierw sterownik a dopiero potem konwerter. Jakieś rady ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Skori44 napisał:

Witam ponownie. 

Niestety, po podłączeniu kablem RS232 1:1 żadnych postępów, co więcej przy włączonym konwerterze wyłączyłem sterownik z prądu i po ponownym włączeniu sterownik zachowuje się jak by był martwy. Muszę włączyć najpierw sterownik a dopiero potem konwerter. Jakieś rady ?? 

Też tak miałem,  rozwiązanie polegało na odcięciu jednego druta z kabla RS232. Oryginał Timela nie ma tej wady i tylko te mają pełny dostęp do strony Wojtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy. Noga jestem z tego tematu więc będę potrzebował lopatologicznego wytłumaczenia. Mam neta od t-mobile i konwerter planet ics-100. Podpiąłem to wszystko do stera i wpisałem dane z instrukcji wojszyma i nic. Coś źle zrobiłem??0e5c54a7c012dded9f8e33333369cc87.jpg400ec8e244df90e430890d49201d6903.jpg

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak to wpisać do konwertera. jak mam sie do niego dostać. według instrukcji którą znalazłem w necie adres to 192.168.0.100 ale to nie działa. może ma ktoś taki konwerter??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się dostać do konwertera i gdzie mam wpisać dane serwera. Proszę o wyrozumiałość.e9f0330df605f116224130c20e7fda4e.jpga4f6d4011fe0d0a02b465bb4c4850418.jpg867624d01bc5c9bfd73ad99342a86119.jpgbc7778f5809be5998c4256517371a0b0.jpgce2896052cea7ba9e4eeceb3ead0bf72.jpg

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 21:17, astromax napisał:

Ja nie mam Timela tylko mam konwertor USR-TCP232-410S i nic nie robiłem z kablem szeregowym tzn nic nie odlutowowałem i chodzi bez większych problemów

Proponuję zrobić zanik zasilania i upewnić się czy sterownik wystartuje- bo u mnie z tym samym konwertem się blokował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś pomoże??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carlo wpisałem to co podałeś i po podłączeniu konwertera do sterownika co jakiś czas resetuje się sterownik. W sterowniku ustawienia DHCP nieaktywne w ustawieniach serwera wpisane jako login 5628, nadany pin, ip serwera 91.185.185.41, port 8800. Status cały czas na czerwono i liczba podpietych hostów 0. kabel Lan wpiety do modemu od t-mobile i net jest bo jak podepne kabel do laptopa to net dziala. W konwerterze IP Conwiguration mam ustawione jako disable. Co jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie znajduje ID. Rozebrałem teraz kabel RS232 i jest to kabel 5 zyłowy i kolory na pewno nie idą pin w pin. Tak np pin 1=1, 2=8, 3=7, 6=5, 9=4. nie wiem czy jest to dobra konfiguracja kabla bo ten kabel dostałem od kolegi i jest z rozbieranymi wtyczkami wiec jest mozliwość korekty kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.