Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

" knopka " masz udziały że tak wazelinujesz u Timela ? Na pewno Timel nie robi tego za darmo a moduł internetowy miałem dużo wcześniej niż Timel zaoferował w swojej ofercie . Żeby nie Wojtka aplikacja internetowa,  to na pewno bym nie kupił sterownika SKZP tylko bym wybrał tańszy. Timel powinien podziękować Wojtkowi za jego zaangażowanie w aplikacje mobilną , bo to dzięki nie mu ma jakiś  procent klientów takich jak ja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"konopka" Odpowiadam ci w bardzo prosty sposób o starych klientów należy dbać , aby polecali cię innym klientom

Na pewno nie pozbawił bym dotychczasowych moich klientów dostępu do serwera , tym bardziej że jeśli opóźnienie z konwerterem i aplikacją mobilną było by z mojej winy , a dostęp przez internet do sterownika był zapowiadany z dobry rok wcześnie jak się nie mylę .

Proponuję zakończyć tą dyskusje , bo to do niczego nie prowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem na stronie:

Modulacja dynamika
Czas wyjscia z czuwania
Temp. obnizenia co1

Dodana obsługa korekcji regulatora pogodowego. dla starszych wersji powinno być KOCIOŁ albo MIESZACZ.

Dla nowszych BRAK, KOCIOŁ, MIESZACZ, OBA. Testowałem na sofcie 2.18 i jest mały problem bo nie można ustawić samego mieszacza. Nie wiem jak na 2.19. Testowane na panelu pokojowym.

Do zrobienia pozostały:

pojemnosc zasobnika
ilosc paliwa w zasobniku

i dodanie tych parametrów w pakietach wysyłanych do apki Timela.

 

EDIT.

dodane wysyłanie nowych parametrow do aplikacji Timela (oprócz zasobnika)
 

Edytowane przez wojszym2244
edit
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 22:08, astromax napisał:

... z dostępem przez internet do sterownika to już jest ponad 1200zł , jest to chyba jeden z droższych sterowników na naszym rynku ,...

Ooo...

Kupowałem sterownik 2 mies temu (alternatywa do "kończącego" mi się kilkuletniego RecalArt'a.)
Przy tej okazji zrobiłem mały research odnośnie dostępnych sterowników z dostępem do netu.
Moje wnioski były zupełnie inne. Timel ma jeden z tańszych o ile nie najtańszy sterownik z dostępem do netu.
Zdarza się, że inni producenci i owszem - mają sprzęt w atrakcyjnej cenie - ale potem chcą Cię kroić na dostępie do serwera (abonament).

W nowych wersjach jest m.in. to czego mnie brakowało do tej pory - a z tego korzystam - obniżenie temp. CO i pieca  od termostatu zewnętrznego. Przydałaby się jeszcze funkcja załączania co jakiś czas pompy CO w trybie grzania, ale przy wyłączonym sygnale z termostatu.

IMHO fajnie jest to, że producent sterownika nie jest zupełnie oderwany od rynku i potrafi reagować na jego potrzeby. W poprzednim sterowniku (RecalArt) programistom starczyło fantazji, żeby animować na wyświetlaczu płomienie czy ruch śruby, ale dla wyświetlenia temp. CWU już nie znaleźli miejsca, a temp. zewnętrzna była widoczna tylko w trybie z reg. pogodowym.

Dlatego jestem pod wrażeniem obu panów - twórcy Timela i Wojszyma.

Edytowane przez Arclon
  • Zgadzam się 3
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj rozmawiałem ze sprzedającym ten konwerter i przekazał mi informacje że działa to tylko w zasięgu wifi tzn że i aplikacja i konwerter muszą być w jednym zasięgu wifi. Ale ma sprawdzić czy da radę ustawić aby dzialalo poza siecią wifi.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 14:12, wojszym2244 napisał:

b4a (visual basic)

To jest do tworzenia aplikacji tak? 

A może ktoś orientuje się jak edytować projekt samego sterownika skzp-02 

ponieważ mam sporo dobrych pomysłów na projekt programu w sterowniku a sprzętowo

sterownik jest bardzo dobrym narzędziem i tylko trochę mu potrzeba dopracowania zależności

do spalania eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wojtku obsługa komend pod napisem STATUS nie działa brak reakcji na klikniecie  soft 2.19

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiaj soft 2.19B do sterownika. 

Taka uwaga przy ustawianiu sterownika przy użyciu zapisanych ustawień bo przywróceniu ustawień fabrycznych. Sterownik nie przyjmuje naraz dużej ilości parametrów do zmiany naraz. Jak część zmieni to trzeba ponowić wysyłanie i pewnie znów trochę zmieni. Ja w ten sposób wgrałem zapamietane ustawienia. 

Trzeba pamiętać, że część parametrów trzeba ustawić ręcznie (sprawdzić ustawienie) bo nie obsługuje ich protokół internetowy. Są to:

1. Czujnik spalin aktywny?
2. Podajnik aktywny?
3. Korekty powietrza ...
4. Temp max kotła
5. Mieszacz - Zamknij Gdy P. Nieakt.
6. Mieszacz - CO1 Stale Wł.Gdy Miesz
7. Mieszacz - Czas Otwierania
8. Temp. Zał. Pompy CO1
9. Temp. Zał. Pompy CO2
10. Zewnętrzny regulator pokojowy CO1
11. Zewnętrzny regulator pokojowy CO2
12. Użyj czujnika w panelu (jak ktoś ma panel pokojowy)
 
@matsuo11
ktora komenda konkretnie nie działa? sprawdziłem start to zadziałało.
Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku odświeżyłem stronę wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dobrze teraz rozumiem to aby mieć odczyt i zapis parametrów sterownika muszą posiadać tylko konwerter od timela? Żadne inne już nie dają możliwości zapisu parametrów??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wojszym na Pana aplikacji nie wyświetla mi na zasobniku dwóch ostatnich linijek

0kg

0d0h co jest powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem zrzutkę po 15zł na hosting. Taka jest opłata miesięczna za hosting na Mydevil.net. Jak się zbierze więcej to oczywiście starcy na dłużej. 

https://zrzutka.pl/px2emh

  • Wpłaty
    • Wpłatę na zrzutkę możesz dokonać błyskawicznie - po kliknięciu “Wpłać” wybierz ikonę swojego banku lub płatność kartą albo BLIKiem. Wpłata powinna pojawić się na zrzutce do kilku minut. Możesz również wykonać przelew tradycyjny (wszystkie dane do przelewu znajdziesz po wybraniu tej metody płatności). Pamiętaj, że zaksięgowanie takiego przelewu może trwać nawet dwa dni robocze.
    • Podczas dokonywania wpłaty możesz dołączyć wiadomość do organizatora, która może również być wyświetlona w komentarzach zrzutki.
    • Wpłaty na zrzutkę możesz dokonać nawet, gdy widnieje na niej informacja, że została zakończona. Dopiero wyłączenie zrzutki zablokuje taką możliwość.

Do podłączenia sterownika nie jest wymagana wpłata. Poprostu jak ktoś chce dołożyć się do opłat to może wpłacić.

 

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.