Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z informatykow powiedział mi dzisiaj ze jakby apke wypuścił producent stera to mogły zapewnić jakiś dysk w chmurze i dało by się to ogarnąć ale nie znam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wersja:   https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0SE5lRDdXbXRtTTQ  

- Usunięty przycisk dodatkowego paliwa. Na panelu tego nie ma

- Poprawiona temperatura podajnika na ekranie palnika

- Dodana ikona programu w pasku powiadomień (powinna być przy pracy w tle)

- W trybie tła są sprawdzane tylko ALARMY

- W trybie tła reconnect jest sprawdzany co 60s zamiat 6s

- Po wystąpieniu alarmu są wysyłane powiadomienia na zasobnik systemowy. Apk raczej się "drze" niż powiadamia. Narazie tak musi być.

 

Ponieważ nie wiem  czy aplikacja napewno pracuje w tle to daję wersję do testu. Niczym się nie różni od tej wyżej poza pikaniem.

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0WnVrWElacUdMekU 

Proszę uruchomić. Powinna pikać co 1s. Proszę wyjść do trybu tła przez klawisz powrotu lub home. Proszę napisać czy pika. Proszę pisać na PW. Test tylko dla "chętnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy operatorzy stasują myki i trzeba się jeszcze zapytać czy mogą zrobić urządzenie jako Bridge  lub czy na jeden adres za Nat mogą zrobić DMZ jesli tak to prosto już dalej

jeśli nie to można tunelowac np. dwoma mikrotikami przez PPTP ale tu potrzebujemy jelenia ze stałym IP i koszt jest nie mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info sziomal, chyba się zdecyduję na ten konwerter który proponujesz. Chociaż wcale nie planowałem korzystać z neta w tym sterowniku ;P A, myślałem sobie, co mi wiedzieć co się dzieje w kotle, jak jestem 20-200-2000 km dalej. Ale to forum wciąga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Przeczytałem cały temat i już zgłupiałem do reszty....

Czy nie można by przeedytować pierwszego postu i tam umieścić wszystkie najbardziej sprawdzone ustawienia SKZP, czy chociażby konfigurację i podpięcie konwertera tak, aby te najcenniejsze informacje zawsze były pod ręką, aby nie przedzierać się przez kilometry wiadomości w poszukiwaniu czegoś, co się wie, że gdzieś w tym wątku się czytało, ale nie wiadomo dokładnie na której stronie...

Jest wielu ludzi, którzy nie są tak obcykani jak Wy w sterowniku, komputerach, jakichś emulacjach androida itp.

Bardzo ułatwiłoby to wszystkim poszukującym cennych i wypracowanych przez Was wszystkich konfiguracji SKZP.

 

Wojszym, a takie coś z wifi będzie działać z tym Twoim programem?

 

http://www.usriot.com/p/serial-rs232-wifi-server/

602-V2.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 602 to RS232 i z apk nie działa.

USR-WIFI232-604 RS485

USR-WIFI232-610 RS232 i RS485. Ten lepszy ze względu na to że przyszłe wersje będą pewnie na RS232 a teraz jest na RS485 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wojszym u mnie jest problem z korektą pogodową jak zmienię wartość i zapiszę to korekta w sterowniku ustawia się na "0"

a niżej cały czas wartość pokazuje X.X 

 

a i jeszcze jedno niby miałem czujnik temp pokojowy podłączony i wskazywał temperaturę  ale domek pokazywał jako OFF zmieniłem na panel i z powrotem i teraz jest ON  

mam tłok czyli inny soft

Edytowane przez kedzior12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Przeczytałem cały temat i już zgłupiałem do reszty....

Czy nie można by przeedytować pierwszego postu i tam umieścić wszystkie najbardziej sprawdzone ustawienia SKZP, czy chociażby konfigurację i podpięcie konwertera tak, aby te najcenniejsze informacje zawsze były pod ręką, aby nie przedzierać się przez kilometry wiadomości w poszukiwaniu czegoś, co się wie, że gdzieś w tym wątku się czytało, ale nie wiadomo dokładnie na której stronie...

Jest wielu ludzi, którzy nie są tak obcykani jak Wy w sterowniku, komputerach, jakichś emulacjach androida itp.

Bardzo ułatwiłoby to wszystkim poszukującym cennych i wypracowanych przez Was wszystkich konfiguracji SKZP.

 

To zbierz te najcenniejsze informacje, załóż nowy temat i napisz posta, w którym zawrzesz te najcenniejsze informacje. Nikt Ci tego nie zabroni i przecież nic Cię to nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie potrafię sobie poradzić z połączeniem sterownika poza wi-fi. Dostep do routera niby jest, no ale cóż... Adres IP z dynamicznego dns-a mam, brak mac-a i nr portu. Czy przez IP zewnętrzne też ma się łączyć po porcie 101??

 

Domelo27

Podeslesz jakieś fotki tej rury osuszajacej? I jak to wykonałeś?

Edytowane przez mardoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie potrafię sobie poradzić z połączeniem sterownika poza wi-fi. Dostep do routera niby jest, no ale cóż... Adres IP z dynamicznego dns-a mam, brak mac-a i nr portu. Czy przez IP zewnętrzne też ma się łączyć po porcie 101??

 

Nikt nic nie podpowie?

Domelo27 dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ mardoczek

 

Jak potrzebny ci mac to na komputerze w wierszu poleceń napisz kolejno:

ping xxx.xxx.xxx.xxx              - w miejsce x wstaw adres konwertera

arp -a                - poszukaj na liście ip i masz

 

Przekierowanie portu najlepiej robić taki sam jak na konwerterze, protokół TCP.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do D+/ B do D-

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.