Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Są 2 adresy bo jak jesteś w domu to połączy na IP a jak poza domem to przez skonfigurowaną domenę z przekierowanym portem.

 

@konopka

Zewnętrzne IP jest konieczne jeśli chcesz się łączyć poza domem. 

dzięki

na apce ekran mam obciety z jedenj strony bo aplikacja jest na cały ekran a ja mam belkę z przyciskami która pojawia się tez na ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedzior12 

Wyłącz belkę w tym programie. Masz taką możliwość w telefonie.

 

@clip2

Nie wiem. Jakby była dokumentacja to pewnie można by to stwierdzić.

 

A tak nawiasem to przestrzegam przed podłączaniem byle czego co ma "podobny" port. Można spalić sterownik i po zabawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e raz się żyje

 

@kedzior12 

Wyłącz belkę w tym programie. Masz taką możliwość w telefonie.

 

@clip2

Nie wiem. Jakby była dokumentacja to pewnie można by to stwierdzić.

 

A tak nawiasem to przestrzegam przed podłączaniem byle czego co ma "podobny" port. Można spalić sterownik i po zabawie. 

 

pytanie jeszcze czy idzie 2-wire czy 4 wire możesz podesłać co gdzie podłączyć w sterowniku pieca  bo mam tylko baba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter łączymy tak jak panel pokojowy A-A B-B do sterownika.

Dodatkowo zasilanie i podłączenie do LAN.

Specjalnym programem od konwertera robimy konfigurację sieci i portu RS.

Soft w sterowniku jest przystosowany do obsługi panela pokojowego i nic tam nie robimy.

W apk podajemy adres i port ustawiony wcześniej w konwerterze.

W instrukcji podłączenia panelu widzę jeszcze jakieś splitery, czemu one służą?? Gość z Allegro ma 410s, nie ma ich wystawionych ale posiada tylko, że swoje sobie też śpiewa. 240 netto, niecałe 300 stowki, a na alli..... widzę że można już za 20 parę $ wychaczyc, myślę, że dobra cena, co sądzisz? A przynajmniej masz możliwość niezależnie również się połączyć z rs232 ( w przyszłości) natomiast .....310 nie ma takiej opcji. Albo praca na rs232 albo po rs485 (info od sprzedawcy z Allegro).

 

Kedzior12

Jak to u Ciebie chodzi?? Cykniesz parę fotek jak to masz podłączone??

Edytowane przez mardoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji podłączenia panelu widzę jeszcze jakieś splitery, czemu one służą?? Gość z Allegro ma 410s, nie ma ich wystawionych ale posiada tylko, że swoje sobie też śpiewa. 240 netto, niecałe 300 stowki, a na alli..... widzę że można już za 20 parę $ wychaczyc, myślę, że dobra cena, co sądzisz? A przynajmniej masz możliwość niezależnie również się połączyć z rs232 ( w przyszłości) natomiast .....310 nie ma takiej opcji. Albo praca na rs232 albo po rs485 (info od sprzedawcy z Allegro).

 

Kedzior12

Jak to u Ciebie chodzi?? Cykniesz parę fotek jak to masz podłączone??

to jest tak proste w podłączeniu ze nie ma co fotografować 

porostu dwa kable od konwertera do kostki w sterowniku wariant 2-wire tak jak kolega pisał A-A B-B

w konwerterze zrobiłem jako serwer adres IP i port i ustawienia portu 485  z wyżej i odrazu ruszyło

dziś wystawiłem sterownik na zewnątrz i zainstalowałem memu emulator androida i tez działa ;)

post-65660-0-43339000-1480409914_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, niektórzy potrzebują jak łopatą w łeb :-), czyli tak od konwertera wyjście rs485 (kostka) przewodem dwuzylowym do kostki rs485 i tu, przewód jeden A do A i B do B, dobrze rozumuje? Zasilanie do konwertera i połączenie LAN (kabel ethernet owy) do routera akurat w moim przypadku. Później instalacja i konfiguracja. I tak z telefonu na zasadzie apki a na kompie na zasadzie programu emulatora memu czy coś tam. Ja tak to pojmuje...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy którzy testują aplikację, czy działa Wam ona w takich sytuacjach:

1.aplikacja włączona, tablet/telefon się wygasza, przechodzi w uśpienie, czy po ponownym wybudzeniu dane pojawiają się w aplikacji?

2.po rozłączeniu aplikacji i probie ponownego połączenia dajmy na to po 15 minutach udaje się nawiązać połączenie ze sterownikiem?

3.aplikacja włączona, jest nawiązane połączenie ze sterownikiem, przyciskiem wygaszania zamykamy aplikację, wykonujemy inne czynności na tablecie(aplikacja cały czas działa w tle), po ponownej próbie połączenia aplikacja dalej odczytuje dane ze sterownika?

 

Mam problemy z utrzymaniem połączenie ze sterownikiem w tych trzech przypadkach i nie wiem gdzie leży problem, czy po stronie aplikacji czy mojego konwertera.

 

@mardoczek, dokładnie tak jak piszesz.

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, niektórzy potrzebują jak łopatą w łeb :-), czyli tak od konwertera wyjście rs485 (kostka) przewodem dwuzylowym do kostki rs485 i tu, przewód jeden A do A i B do B, dobrze rozumuje? Zasilanie do konwertera i połączenie LAN (kabel ethernet owy) do routera akurat w moim przypadku. Później instalacja i konfiguracja. I tak z telefonu na zasadzie apki a na kompie na zasadzie programu emulatora memu czy coś tam. Ja tak to pojmuje...

dokładnie jak piszesz  ;)

 

Koledzy którzy testują aplikację, czy działa Wam ona w takich sytuacjach:

1.aplikacja włączona, tablet/telefon się wygasza, przechodzi w uśpienie, czy po ponownym wybudzeniu dane pojawiają się w aplikacji?

2.po rozłączeniu aplikacji i probie ponownego połączenia dajmy na to po 15 minutach udaje się nawiązać połączenie ze sterownikiem?

3.aplikacja włączona, jest nawiązane połączenie ze sterownikiem, przyciskiem wygaszania zamykamy aplikację, wykonujemy inne czynności na tablecie(aplikacja cały czas działa w tle), po ponownej próbie połączenia aplikacja dalej odczytuje dane ze sterownika?

 

Mam problemy z utrzymaniem połączenie ze sterownikiem w tych trzech przypadkach i nie wiem gdzie leży problem, czy po stronie aplikacji czy mojego konwertera.

 

@mardoczek, dokładnie tak jak piszesz.

 tak też zauważyłem ale po reconect wraca do normy co jeszcze zauważyłem nie zawsze chce zapisać ustawienia i trzeba kilka razy dusić więcej szczegółów nie zauważyłem bo działa to u mnie od wczoraj wieczora 

 

ale jak dla mnie to drobne niedociągnięcia 

 

PS powodem mogą być jak masz kilka urządzeń a może działać tylko jedno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedzior

W memu ustaw rozdzielczosc 960x540 to nie bedzie marginesow. 

Do testowania połączenia może wieczorem podrzucę nowszą wersję.

Problem z zapisem ustawień wynika z zaimplementowanego protokolu. Jak transmisja od sterownika i spowrotem nie zmieści się w czasie 200ms to zapis jest ignorowany.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy którzy testują aplikację, czy działa Wam ona w takich sytuacjach:

1.aplikacja włączona, tablet/telefon się wygasza, przechodzi w uśpienie, czy po ponownym wybudzeniu dane pojawiają się w aplikacji?

2.po rozłączeniu aplikacji i probie ponownego połączenia dajmy na to po 15 minutach udaje się nawiązać połączenie ze sterownikiem?

3.aplikacja włączona, jest nawiązane połączenie ze sterownikiem, przyciskiem wygaszania zamykamy aplikację, wykonujemy inne czynności na tablecie(aplikacja cały czas działa w tle), po ponownej próbie połączenia aplikacja dalej odczytuje dane ze sterownika?

 

Mam problemy z utrzymaniem połączenie ze sterownikiem w tych trzech przypadkach i nie wiem gdzie leży problem, czy po stronie aplikacji czy mojego konwertera.

Chciałem zrobić reconnect przy wyjściu z trybu tła ale komponent sieciowy źle zgłasza czy jest podłączony czy nie. Pomyślałem, że zrobie reconnect zawsze przy wyjściu z trybu tła. Jednak zrobiłem sprawdzanie połączenia zarówno w trybie pracy jak i tła. Jak sterownik nie odpowiada przez 6s to jest robiony reconnect.

Mogłem oczywiście coś spitolić bo oczymś zawsze się zapomni albo czegoś nie przewidzi.

do testu:

https://drive.google.com/file/d/0B0qwCs6j6Kr0OG9YNkJWc05RajQ/view

 

ps. poprawiony link wyżej

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do apk poprawiłem wyżej.


 


kolega @sziomal znalazł tani konwerter


 

http://allegro.pl/ecov-132t-serial-rs232-422-485-to-ethernet-lan-i6617104098.html


https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0ahUKEwiU0-vtps7QAhVDDywKHYY1D0gQFggjMAE&url=http%3A%2F%2Fshop.sarkany.hu%2Fdownload.dw%3Ffajl_id%3D103&usg=AFQjCNGPlZ7gvwghzhLMy3RCQe3OrO3HvQ&bvm=bv.139782543,d.bGg&cad=rja


 


Myślę, że powinien działać. Jak ktoś lepiej się na tym zna to proszę o komentarz.


 


W temacie apk napewno jest jeszcze problem. Chyba występuje przy zaznaczonym logowaniu do pliku.


Wpadłem jeszcze na pomysł żeby w trybie tła aplikacja działała ale tylko sprawdzała alarmy bo ograniczy to transfery a być może da się wysyłać komunikaty systemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do apk poprawiłem wyżej.

kolega @sziomal znalazł tani konwerter

http://allegro.pl/ecov-132t-serial-rs232-422-485-to-ethernet-lan-i6617104098.html

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0ahUKEwiU0-vtps7QAhVDDywKHYY1D0gQFggjMAE&url=http%3A%2F%2Fshop.sarkany.hu%2Fdownload.dw%3Ffajl_id%3D103&usg=AFQjCNGPlZ7gvwghzhLMy3RCQe3OrO3HvQ&bvm=bv.139782543,d.bGg&cad=rja

Myślę, że powinien działać. Jak ktoś lepiej się na tym zna to proszę o komentarz.

W temacie apk napewno jest jeszcze problem. Chyba występuje przy zaznaczonym logowaniu do pliku.

Wpadłem jeszcze na pomysł żeby w trybie tła aplikacja działała ale tylko sprawdzała alarmy bo ograniczy to transfery a być może da się wysyłać komunikaty systemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę czy mogę dostać informację krok po kroku co wykonać po podlaczeniu konwentera aby apka działa. Dzisiaj kupuje ICS 100 i chcem go uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę czy mogę dostać informację krok po kroku co wykonać po podlaczeniu konwentera aby apka działa. Dzisiaj kupuje ICS 100 i chcem go uruchomić.

Trzeba ustalić IP, ustawić w tryb serwer TCP, podać port do podłączenia z lan, rodzaj portu na rs485 i parametry te co podałem na forum i chyba tyle...

O szczegóły musisz poprosić kogoś kto ma taki konwerter. 

A tak nawiasem pisząc to chyba wybrałeś najdroższy bo kosztuje chyba z 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę czy mogę dostać informację krok po kroku co wykonać po podlaczeniu konwentera aby apka działa. Dzisiaj kupuje ICS 100 i chcem go uruchomić.

oczywiście adresacja jaka masz u siebie czy dhcp lub jak ja mam statycznie zostawiłem nawet adres dafultowy

post-65660-0-17268300-1480495913_thumb.jpg

post-65660-0-57066300-1480495914_thumb.jpg

post-65660-0-21189600-1480495915_thumb.jpg

Edytowane przez kedzior12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trzeba ustalić IP, ustawić w tryb serwer TCP, podać port do podłączenia z lan, rodzaj portu na rs485 i parametry te co podałem na forum i chyba tyle...
O szczegóły musisz poprosić kogoś kto ma taki konwerter.
A tak nawiasem pisząc to chyba wybrałeś najdroższy bo kosztuje chyba z 300zł

 

Tak trzy stówka ale mam go w Szczecinie od ręki. A jaki konwenter proponujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prosze o pomoc jeszcze raz zakupiłem konwenter Ics 100 ale on ma wyjście na skrętke i drugie gniazdo RS. Wg wcześniejszych wypowiedzi mam go połączyć z sterownikiem za pomocow dwóch przewodów z gniazdami AiB. I jak to zrobić Czy kupić jeszcze kabel RS i przeciąć go. Proszę o pomoc

złcze db9 żeńskie i piy w tym konwerterze sa następujące do rs485

4-B

7-A 

 

jak masz gniazdo db9 to mało widoczne ale jest widać cyferki, można też kupić gotowca i obciąć jedną stronę tylko wtedy trzeba miernikiem pomierzyć który jest który 

post-65660-0-81314100-1480507317_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.