Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Zawiesza Sie - Sanier Duval Semia


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 2 lat mam piec Sanier Duval Semia.

Od 2 tygodni piec chodzi w bardzo dziwny sposob - ustawiam temp 21 stopni i zaczyna grzac a po jakims czasie zapala sie czerwona lampa - po zresetowaniu grzeje dalej

i tak w kolko.

Czasami zdarza sie tak ze sam mimo ze byla zapalona czerwona lampka zaczyna dzialac (zmienia ja wtedy na zolta)

Co robic?

 

 

p.s. ciag powinien byc ok kreci sie smiglo na gorze, cisnienie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Sambor za odpowiedz. 

Wlasnie mam wrazenie ze moze cos tam z woda sie przytyka... Lampka zapala sie podczas CO. 

Mam wrazenie jakby po resecie piec grzeje grzeje i nagle sie czerwona lampka zapala - tak jakby albo cos go przytykalo albo sie przegrzewal bo wtedy kaloryfery mam gorace.

 

Powiedz mi jeszcze prosze czy poradze sobie z tym filtrem wody? tzn czy sam moge go przeczyscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam przeczyścić, tylko trzeba do zlokalizować, daj zdjęcie rur pod kotłem - wyjście z kotła.

Możliwe, że jest tylko filtr w kotle - masz poniżej co i jak zrobić

Najpierw zlokalizować filty lub filtry, filtr w kotle wg rysunku

następnie wyłączyć kocioł i zmniejszyć ciśnienie  do 0 - czyli spuścić wodę z kotła

wyjąć filtr i przemyć

 

Podobnie z filtrem zewnętrznym na rurze - jeżeli jest, do demontażu potrzeba klucza płaskiego lub hydraulicznego

 

Założyć i uzupełnić wodę

post-18578-0-27978000-1483460592_thumb.jpg

post-18578-0-24545900-1483460673_thumb.jpg

post-18578-0-14143900-1483460739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Sambor!

Wczoraj zrobilem 1 rzecz - ustawilem programator z czujnikiem na stala temperature (bo wczesniej mialem tak ze w nocy schodzila mi do 14 stopni a o 5 rano mialo grzac do 21) i mam wrazenie ze on sie po prostu przegrzewal a teraz mam tak ze utrzymuje ta temparature. Poki co sie nie zawiesil od wczoraj.

Czy jest to mozliwe ze on sie przegrzewa i sie wylacza po prostu? tzn kontrolka pali sie na czerwono i nie grzeje dalej zeby nic zlego sie nie stalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle musi być określony przepływ wody, jak jest brudny filtr to przepływ się zmniejsza i kocioł się przegrzewa.

Więc trzeba wyczyścić filtr jak - już wiesz.

 

Byl u mnie serwisant (juz druki) i niestety rozlozyl rece. Filtr jest jak nowy nie ma na nim ani kamienia ani syfow. A mi juz rece opadaja ;) od 2 dni piec chodzi bez zawieszania - po tym jak znowu dalem stala temperature 16 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Witam, od 13 lat użytkuję ten kocioł. Oczywiście poziom wkur .... ia był niesamowity ale teraz  już się kochamy. Zawieszenie kotła, które dopada mnie średnio raz na sezon wynika z zabrudzenia elektrod, które dają płomień. Zawsze robię to tak, że zdejmuję obudowę. odkręcam metalową osłonę płomienia. biorę szczotkę metalową (taką małą) i przeczyszczam palnik i elektrody (papierem ściernym), następnie odkurzam zabrudzenia po czyszczeniu szczotką i skręcam całość do kupy. i spokój na sezon.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.