Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

pawellukasz

Piec Rakietowy Co Z Płaszczem Wodnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś się spotkał z piecem rakietowym z płaszczem wodnym zbudowanym na potrzeby CO???

Na kanale yt pełno filmików, ale wszystkie one pokazują małe konstrukcję i bez płaszcza wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piec rakietowy to dobry byłby na potrzeby c.w.u,coś podobnego skonstruował CodeSnipper z innego forum,ale jak z wynikami tego ogrzewania ciężko powiedzieć,bo się za bardzo nie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie.

Jest dobry również w roli kociołka do CO, w moim przypadku sprawuje się wyśmienicie , zasilany  pelletami.

Poczytaj równoległe forum, tam go trochę opisałem.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam sobie,super konstrukcja :), miałeś chyba rurę spalinową pod balkonem a wyglądało jakby to była para wodna z pralni,nowatorska konstrukcja sprzed kilku lat.

tutaj znalazłem kocioł rakietowy jeśli można go tak nazwać

http://batchrocket.eu/pl/applications

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję.

No tak to właśnie było, teraz zmuszony przepisami wyprowadziłem wylot spalin ponad dach, (goła rura z nierdzewki) ale to w niczym nie przeszkadza samemu kociołkowi który nie przejmuje się brakiem komina.

https://www.youtube.com/channel/UCWxw_umCCERzp8Drb0uK2zw/videos?sort=dd&shelf_id=0&view=0

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat stary ale napiszę co myślę :)

Piec rakietowy można przystosować do CO nawet z regulacją mocy, nad podnośnikiem ciepła dodać wymiennik płomieniówkowy, całość będzie wyglądała podobnie do kolumienki  z czasów PRL ale ze znacznie większą sprawnością. Między podnośnikiem a wymiennikiem dodać rewizję do czyszczenia. moc można regulować wysuwając lub chowając koszyczek pelletowy. A najlepiej będzie współpracować z buforem, wtedy ustalamy jeden zasyp pelletu na nagrzanie bufora i praca bezobsługowa.

Karol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Manewry koszyczkiem z pelletem będą powodowały zachwianie proporcji gazu drzewnego do powietrza, w ten sposób straty związane z niepełnym spalaniem będą rosły.

Bufor wydaje mi się najlepszym pomysłem, ale niekoniecznie trzeba cyrklować z zasypem, można w danej chwili odciąć dopływ paliwa, oczywiście w tym przypadku konstrukcja będzie już trochę bardziej skomplikowana, ale chyba nawet bezpieczniejsza.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Masz rację, że po zmniejszeniu gazu trzeba by regulować PW. Z buforem myślałem nad obsługą raz na dobę, przychodzisz, sprawdzasz temp bufora, wyliczasz dawkę pelletu, rozpalasz i zapominasz na 24h Co myślisz o takiej konstrukcji, że gaz jest spalany w poziomej rurze bez wprowadzania strumienia w wir. Ewentualnie dodać zawirowywacze, żeby strumień wprowadzić w przepływ turbulętny Chciałbym to wykorzystać jako przystawkę " palnik" do kotła GS

palnik pellet.jpg

Edytowane przez jedlica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj

Widziałbym to w ten sposób.

123.jpg.cfc5c70d357d800101ad47c8118c6172.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A taka wersja z odpopielaniem ?

palnik pellet2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przednia część koszyczka na pellet z czasem zapcha się popiołem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wersji z koszyczkiem też byłby odpopielenie podobnie jak w poście powyżej. Ostatecznie zdecyduję się na wersję z ukośnym rusztem.

Karol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi