Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palic Czysto


mietuspros

Rekomendowane odpowiedzi

Jak palic czysto? Mam z tym problem. Kociol nowy, ciagle gmeram w ustawieniach, wegiel co roz zmieniam niby na lepszy a okolica i tak tonie w dymie z mojego komina.Pale tylko ekogroszkiem zadnym miałem czy paliwem alternatywnym. Probowalem już wszystkiego. Z komina powinny ulatniać się tylko niewidoczne spaliny a nie mam pojęcia jak do tego doprowadzić. Ogrzewam dom 130 km użytkowej mam kociol na ekogroszek z podajnikiem – duo pereko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest ksp duo, to jest ruszt wodny i palnik rynnowy, to se ne da aby było czysto spalane....

zostaje wymienić palnik..... wówczas sa szanse,że będzie lepiej

 

Sęk w tym,że jak kocioł pod rynne zrobiony, to z miejscem nieco gorzej i ruszt wodny nisko......

idzie jednak inny palnik zamontować i można się wówczas cieszyć spalaniem bez dymu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innym paliwem np miałem lub pelletem. Mój ojciec ma tłokowca od stalmarka duo boss i niestety na groszku to z komina idzie tylko czarny dym. Dopiero na miale węglowym jest dobrze (jakość dowolna chociaż czym gorszy tym mniej dymu ale więcej popiołu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palic czysto? Mam z tym problem. Kociol nowy, ciagle gmeram w ustawieniach, wegiel co roz zmieniam niby na lepszy a okolica i tak tonie w dymie z mojego komina.Pale tylko ekogroszkiem zadnym miałem czy paliwem alternatywnym. Probowalem już wszystkiego. Z komina powinny ulatniać się tylko niewidoczne spaliny a nie mam pojęcia jak do tego doprowadzić. Ogrzewam dom 130 km użytkowej mam kociol na ekogroszek z podajnikiem – duo pereko.

Pogadaj ze specjalista. A może wina tkwi w węglu. Nie pytam jakim palisz powiem ci jakim powinens palic typ 31 lub 32 do 28 mj na kg. Ja kupuje szytygara. Tylko przy rozpalaniu jest trochę dymu – pale gorma metoda a później już tylko prawie niewidoczne smugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.