Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Internetu (Sterownik Multifun)


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz odpowiedz.  To był ich największy klient.. :( wiec umoczyliśmy

Dok1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym zadzwonił do SAS i "renegocjował" ten sterownik, bo jest nowy, prawie nie używany. Po numerze którym nam "wywinął" recalart / bo nie tylko ty jesteś poszkodowany/ od razu by sasa do ściany przycisnął. Z dostępnością to jest różnie . Na rok użytkowania to było jakieś 6 przerw do podłączenia do netu od kilku godzin do kilkunastu. Od piątku właściwie jest cisza. Zero informacji tylko domysły i skojarzenia. Brak info na stronie a i telefony nie odbierane. Nie wspomnę już nic o udoskonaleniu produktu. Tylko jak zainwestowałeś dodatkowo  w auratona + moduł wi fi . To możesz go tylko na olx próbować opchnąć. Bo tech ma inny system, więc kolejna kasa... :( . Możesz również poczekać do jutra rana , ale ... no cóż czarno to widzę ..

 

W lecie dostęp był wyłączony chyba z miesiąc :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miazga. W lecie hajcowałem gazem, więc o tym nie wiedziałem. Trochę mnie  tym dzisiaj zdołowali przy poniedziałku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Robert będzie coś więcej wiedział i napisze tutaj jakieś nowinki, bo jest chyba w bliższym kontakcie z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się ***:/

Piec wymieniony dwa miesiące temu i brak wsparcia producenta pieca od strony elektroniki tak naprawdę :(

@kecajbi co masz na myśli pisząc:

 

bym zadzwonił do SAS i "renegocjował" ten sterownik, bo jest nowy, prawie nie używany.

 

Mam pisać do SAS-a żeby mi sterownik wymienili? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dytryk ja na twoim miejscu bym tak zrobił. Po wypowiedzeniu umowy przez SAS podejrzewam ze będziemy się cieszyli parę miesięcy bez jakiejkolwiek aktualizacji. Póżniej nas zostawią z tym całym interesem i będziemy albo bez netu albo będziemy masowo wymieniać na konkurencyjne produkty. Sas teraz ma nowy sterownik Techa https://www.techsterowniki.pl/products/sterowniki-do-kotla-z-podajnikiem/st-580-zpid , czy tez ST-550 . W komplecie z netem i stroną www daje potężne narzędzie do sterowania. Bym powiedział że to jest numer 1 na rynku. Trochę dziwi mnie fakt  że ten właściciel z SASA nie kupił praw autorskich od właściciela recalartu i nie zaczął tego produkować pod własną marka. Tak będzie zmuszony do zakupu i oferowania Techa a on nie jest tanim rozwiązaniem. Mając swoje sterowanie może sprzedawać to też do innych producentów . Bo jakby co to ten sterownik z multifuna jest jeszcze na tą chwilę bardzo zaawansowany. Tylko że ma dupiatą stronę i kupę parametrów co można by było jeszcze w nią włożyć. To wymaga nakładu koło kilku miesięcy pracy i 50 tys zł . A miałby za to sterownik swój i nie byłby uzależniony od innych. A tak defro mu depta po piętach o Stalmarkach, kołtonach, kamenach i innych mniejszych nie wspomnę. Koszt wyprodukowania takie sterownika to w chinach byłby w zakresie 200 zł. Więcej kosztuje zaprojektowanie do porządku strony www. A tak jest zdany na techa który wcześniej czy później będzie miał opanowane ponad 90% rynku . / w tej chwili szacują że mają 70%/  Wtedy będzie dyktował warunki bo inni padną na pysk. Wiadomo że sterownik to serce całego systemu . Im lepszy to parametry spalania są zdecydowanie lepsze. W dodatku z piecem będzie za chwila tak jak z samochodem. Jak raz się przejedziesz to później będzie ciężko klienta z powrotem przyciągnąć. Ja też mogę zapłacić 10 zł/ mc żeby dostać nowe udoskonalone oprogramowanie x 2000 użytkowników to 20 tysiaków miesięcznie, choć posiadam inny piec.  Ale to jego "małpy i jego cyrk" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piszę. A co mi tam :) Zobaczymy co odpowiedzą. Co dziwne z miesiąc temu miałem pytanie do SAS-a dot. sterownika to przekazali sprawę Recalt i tam nawet się telefonicznie kontaktowali - więc można powiedzieć, że kontakt bardzo ok. A tu takie kwiaty :/

Tech fajny od strony wizualnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recalart też jest fajny / na swój sposób/ od strony wizualnej. Ale resztę funkcji zatrzymało się na poziomie roku 2016. Zaś tech wymyślił sterownik na lata taki gdzie można wgrywać wgrywać i wgrywać nowe softy , wizualizacje, funkcje itp duperszwance . I sam sterownik zostaje zmieniają się tylko nowe softy z nowymi funkcjami. W pakiecie ze stroną www daje im ogromne możliwości. Nie ma problemu zmienić stronę www to się robi tanio i szybko. A sterownik będzie ten sam / mówię o wyglądzie przez następne min 8 lat. JA chciałem go teraz kupić ale tech powiedział że sprzedaje tylko w pakiecie z nowym piecem., bez pakietu  to tylko stara 480 :( . Wiec też lipa . Zostaje Bruli , ale ich zostawiam na czarną godzinę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysmażyłem maila do SAS - a z pytaniem co z  "rozwojem" produktu (takie przesłanie wiadomości ;) ) :)  Zapytałem też o wymianę ;)  Pewnie każą mi się odwalić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 10-tej sterownik jest offline, tylko u mnie ?

@jarrek, nie zapłaciłeś za internet? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi SAS odpowiedział :) Wczoraj już i bardzo szybko - za co pochwały :) Nijaki Pan Janusz (serio brawa za błyskawiczną odpowiedź)  napisał iż: "reklamacje nadal są zgłaszane do firmy SAS

gwarancja na sterowniki jest utrzymana".
Pytanie co z ewentualnymi aktualizacjami i wymianą przekazał do działu technicznego - ci już się nie śpieszą z odpowiedzią ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam sas slim 17kw na ekogroszek ze sterowaniem multifun recalart ,pytałem panów z recalart jak ustawić parametr zużycia paliwa ,pan mi odpowiedział że trzeba włączyć na minute podajnik i zwarzyć opał ,pytanie może ktoś ma podobny piec i poda mi jaką waryość wpisał ja mam wpisane 0,19kg i wydaje mi sie że wiecej spala groszku niż podaje na wykresach a drugie pytanie czy ktoś wgryawł nowe oprogramowanie z 2017 roku bo już sie na stronie pojawiło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tym parametrze, bo jest on nieustawialny. Ja próbowałem przez 3 miesiące. Wszystko zależy od eko jaki wsypujesz. Inaczej będzie przy retopalu inaczej przy chwałowicach czy wesołej. On liczy tylko obroty. Jak jest drobna struktura węgla to będziesz miał więcej  zużycia od grubszej struktury eko. Ja ustawiłem na 0,24 ale mam palnik z ekoenergii. Mniej więcej teraz jest tyle ile zużywa +/- 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pale weglem w tym sezonie z bartexu i bez pid i jest super w tamtym sezonie paliłem z pid i koszmar co wyszłem do pracy to dostawałem sms na telefon że w piecu brak paliwa a cały zasobnik zasypany ,przesypywał weglem i żaru nie było po przejściu na manual zero problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz piec ? pleszew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dla Retopalu miałem 0.26 kg/min

- dla Skarbka 0.27 kg/min

Traktuj jako orientacyjne bo jest jak @kecajbi napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co będzie z naszymi sterownikami wrazie awari po skończeniu gwaranicji pytał może ktoś w sasie ?a po drugie to dla mnie to jest dziwne że platforma internetowa multifun była głównym atutem kotłów była wszech reklamowana a tu z dnia na dzien informujemy żę nie ponosimy odpowiedzialnosci ,to tak jak by kupić samochód u dilera i dowiedziec sie po roku że za silnik nie bierzemy odpowiedzialności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam gdzie go kupowałeś w recalarcie czy w sas ? Jeśli recalart to mają rację jeśli w sas to wprowadzają ciebie jako klienta w błąd. Poza tym oni robili certyfikację na tym sterowniku i zawsze możesz ich poinformować ze jak nie wymienią albo nie pomogą to złożysz doniesienie do Urzędu Ochrony i konsumentów. Albo tak po ludzku podasz ich do sądu. :) Koszt prawnik + koszty + zadośćuczynienie to jakieś 15 tys więc gra warta świeczki. Ale to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że bedzie wszystko działać i platforma multifun też ,u mnie priorytetem zakupu kotła była właśnie możliwość sterowania kotłem zdalnie i jak narazie tak sie odbywa i panowie z recalart też są pomocni i profesjonalni oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie nie wiadomo jak z dalszym rozwojem i dostępnością aktualizacji dla Sasa. W wersji testowej z 17-10 wprowadzono trzy rodzaje paliwa, ale chyba coś nie do końca dobrze działało.

Nie wiem czy inny algorytm jest dla retort dla Sas a inny dla innej firmy czy wszystko to samo. Jak to samo to możliwe, że będą jeszcze aktualizacje. Z resztą to na naszych sterownikach (podpiętych do @) można w jakimś stopniu testować działanie algo, więc recalartowi powinno zależeć na wgrywaniu nowszych wersji u jak najwiekszej ilosci użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie do godziny 13.15 tez lipa. Chyba efekt mrózu :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.