Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Internetu (Sterownik Multifun)


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś podłączał sterownik Multifun do internetu. to proszę o info krok po kroku dla laika.

W instrukcji napisane, że trzeba za pomocą kabla RJ45, który trzeba wpiąć od tyłu sterownika.

A na piecu są dwa wejścia zaraz obok głównego włącznika:

IMAG0744_zpstddyicpz.jpg

 

to w końcu jak ?

 

Przy dmuchawie jest przewód z taką końcówką, wychodzi z zaznaczonej obudowy i poprowadzony jest przelotką pod obudowę kotła:

Do czego on może być?

IMAG0745_zpsez5moapg.jpg

 

 

A czy w ogóle da się podłączyć do neta bez kabla ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Wejście pod  net jest na manipulatorze. Musisz go odkręcić i na tylnej ściance jest wejście.

Ad2 Ten kabel jest dla kotłów peletowych.

Ad3. Da sie podłączyć pod wifi, ale musisz mieć podłączony do kotła router z ustawieniem "klient"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zakupić transmiter Lan po sieci elektrycznej np taki. http://www.wesspol.net/p384,tl-pa2010-transmitery-sieciowe.html

U mnie akurat to znalazło zastosowanie bo z zasięgiem w kotłowni lipa była żeby apc zrobić.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego to,że są 2 gniazda to się zgadza

Tylko jest taki mankament,że jedno jest internetowe Rj45 a drugie telefoniczne Rj11

To po lewo na zdjeciu to jest internetowe Rj45 a po prawo to mniejsze Rj11 telefoniczne ( przeznaczone jak kolega napisał do kotłów na pellet)

Po wifi możesz podłączyć ten sterownik za pomocą takich urządzeń jak Tl wr710N lub Tl wr802N

Urządzenia te muszą być ustawione w trybie client

Konfiguracja jest bardzo prosta i intuicyjna

Prościej mówiąc urządzenia te w trybie client odbierają neta po wifi i przekazują dalej po kablu do sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zakupić transmiter Lan po sieci elektrycznej np taki. http://www.wesspol.net/p384,tl-pa2010-transmitery-sieciowe.html

U mnie akurat to znalazło zastosowanie bo z zasięgiem w kotłowni lipa była żeby apc zrobić.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Wraunkiem drogi kolego by transmiter lan po sieci elektrycznej działał to jest posiadanie 1 fazowego układu elektrycznego w domu, co raczej graniczy z cudem w obecnych czasach, ewentualnie by kotlownia była na jednej fazie w stosunku do tego gdzie wpiety jestm odbiornik i nadajnik transmitera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat się kolego mylisz i to bardzo... Mam 3 fazy transmitery na różnych jeszcze przez jakieś listwy zasilające i działa. Oczywiście że apc jest tańsze ale nie każdy umie to skonfigurować . Tak że transmiter polecam. Zresztą nie jest to tylko przykład mojej instalacji ale kilkunastu połączeń u klientów głównie na potrzeby nc+ i komunikacji między tunerami . Zakladasz i zapominasz .

A żeby być już całkiem skrupulatny to urządzenie Wi-Fi w kotłowni może te być w trybie wisp nje tylko apc hehehe

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Multifuna  z tym że piec firmy Tekla . Do Gniazda RS łączysz sterownik /główny moduł wykonawczy/ Zaś do gniazda zaznaczonego Ethernet łączysz poprzez kabel do routera. Ja mam to tak zrobione że mam dwa routery w domu. Pierwszy LTE z Play a drugi mam w piwnicy połączony kablem do sterownika multifun. Między sobą jest komunikacja poprzez Wi Fi. Ten połączony kablem ze sterownikiem to NETIS WF2420 http://www.netis-systems.com/Home/detail/id/49.html. chyba 60 zł.  Przy czym on jest w piwnicy a routera LTE mam na I piętrze. Działa bez zarzutów. Z tym że uważaj na zaniki napięcia ... :( . Niestety czasami potrafią tracić między sobą zasięg i w zasadzie musisz go od nowa komunikować. Co do kojarzenia z platformą multifun to bardzo proste. Poniżej link do przeczytania http://www.recalart.com/data/gfx/file/2016/06/Instrukcja%20Multifun%20Gro%20SAS-%20user06_06_2016.pdf  oraz do połączenia do internetu http://recalart.com/data/gfx/file/2016/06/e-multifun%20konfiguracja%20regulatora%20(2).pdf. To bardzo proste z tym miałem najmniejszy problem. Zaś największy problem jest połączenie się z serwisem Recalartu..... po prostu zapomnij że odbiorą telefon. Ja miałem "zaszczyt" dzwonić do nich w godzinach "urzędowania" dokładnie i równe 74 razy w przeciągu jednego tygodnia !!!... tylko 2 razy odebrali choć linia nie była zajęta.... przepraszam no i raz oddzwonili jak  im napisałem paszkwila na maila.. co sądzę o ich obsłudze. Spróbuj się kontaktować z serwisem SAS oni słyszałem że moga dużo pomóc ale tylko słyszałem... :) brak praktyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili neta mam z play

Takim modemem:

1_400x380.png

 

 

W niedługim czasie będę podłączał net z upc, netii albo radiowy. Do niego pewnie trzeba jakiś router.

Ale oprócz routera od dostawcy neta rozumiem, że trzeba kupić dodatkowy, do którego połącze się po kablu lub bezprzewodowo.

 

Obydwa te sposoby podłączenia gwarantuje Tl-Wr710N ?

Podoba mi się, z tego względu że o ile dobrze widzę nie trzeba kombinować z podłączeniem zasilania, bo włącza się go bezpośrednio do kontaktu. Nie mam gniazda z internetem w kotłowni, nawet nie myślałem o tym podczas budowy.

 

 

 

@kecajbi

temat z e-multifun ogarnięty, tylko nie wiedziałem jak podłączyć sterownik.

 

 

Zaś największy problem jest połączenie się z serwisem Recalartu.

Potwierdzam. To świadczy o firmie. Ja też próbowałem w godzinach pracy wiele razy i dodzwoniłem się tylko raz,niestety Pan po drugiej stronie słuchawki nie był zbyt chętny do rozmowy. Na maile też nie odpowiadają.

Jedyna nadzieja to P. Marcin, który działa jako wsparcie techniczne w godz. 16-20. W sumie dzwoniłem do niego kilka razy i prawie zawsze się dodzwoniłem i zawsze wyjaśnił.

A co do Sas-a, to jak na taką znaną firmę próby kontaktu z kimś z techników lub przedstawicieli handlowych spełzły na niczym.

Raz jedynie dodzwoniłem się do sekretariatu (chciałem kupić zawirowywacze, których u mnie jak kupowałem kocioł jeszcze w standardzie nie było oraz dopytać o wykonanie dosuszania zasobnika), pani mnie przełączyła do kogoś tam i niestety ten ktoś nie odebrał. Próbowałem kilkukrotnie na komórkowy numer, napisałem sms z prośbą o kontakt, ale nic. Zero odzewu.

Także stwierdziłem, ze jak oni odwracają się tą stroną do klienta, to zawirowywacze wykonam sobie sam - tu dzięki dla kolegi, który przesłał wymiary.

 

Jedynie na wielki plus z tej całej trójcy (Sas, Recalart, Remokomplex) zasługuje producent podajników. Pan Łukasz - kierownik produkcji z firmy Remo-Komplex zainteresował się tematem i rzeczowo podpowiedział co sprawdzić i jak to zrobić. Nawet poza godzinami pracy był chętny pomóc. Takich ludzi powinni mieć w Sasie i Recalarcie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz dwa wyjścia. Albo Zainstalujesz routera w kotłowni, albo pociągniesz kabel z Recalartu do routera. Ja po prostu nie miałem możliwości pociągnięcia kabla na I piętro więc tak zrobiłem. Dwa routery łączą się bezprzewodowo. Co do "Pana Marcina Nasz.... " jesteś naprawdę szczęściarzem bo on mi jeszcze "leci " od 2 tygodni dwie odpowiedzi .. może są za trudne :) ... , ale mógłby przynajmniej napisać "chłopie nie znam się na tym poszukaj w necie bo moja wiedza nie jest taka rozległa "  i wtedy rozumiem że mam szukać tylko w necie i czekać jak ktoś się nade mną zlituje  :)  ... dobrze że jest forum info ogrzewanie... :) i dobrzy ludzie co poświęcają swój cenny czas żeby "załatać " luki w obsłudze producentów pieców... :) miazga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja wcześniej miałem coś takiego http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-10_TL-WA850RE.html

łączyło się z ruterem po wifi i śmigało

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja w kominie oprócz pionu, którym wylatują spaliny, mam także piony wentylacyjne. I to właśnie jednym z nich puściłem sobie kabel internetowy z pokoju, gdzie mam router (pierwsze piętro) do kotłowni (w piwnicy). Bez kombinowania z wifi, czy będzie zasięg, czy jednak nie. Kabel kosztuje 1,10 zł za metr. Jeśli ktoś ma taką możliwość, to polecam. Jeśli ktoś ma kratki wentylacyjne w pokoju i kotłowni na jednym pionie, to nie ma żadnego problemu. Jeśli na innym pionie, a komin jest murowany, to wystarczy dobrze zmierzyć w pokoju, gdzie idzie pion z wentylacją z kotłowni i zrobić w nim dziurkę o średnicy kabla. Ja właśnie tak zrobiłem. Najpierw puściłem tą dziurką sznurek z nakrętką (żeby robiła za ciężarek) i złapałem go na dole w kotłowni przez kratkę wentylacyjną. Następnie na górze do drugiego końca sznurka przywiązałem kabel internetowy i jedna osoba lekko ciągnęła sznurek w kotłowni, a druga wsuwała kabel do dziurki, aż na dole w kotłowni pojawił się kabel, który zacisnąłem końcówką RJ i włożyłem do modułu internetowego.

 

Mam kocioł Tekla i do niego moduł internetowy VIDE NET. Działa super, bez zarzutu. Ma ktoś z was też VIDE NET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Właśnie mam od maja sas multi ze sterownikiem multifun. Mogę prośic o intrukcje krok po kroku jak podłączyć do niego internet. Wpinam kabel Ethernet i próbuje ustawienia mode jest off daje auto to w info jest że dohc error jak dam manual i wpisuje recznie brama adres itp. to w info jest wszysko na czerwono ogólnie brak internetu. Na stronie recalart znalazłem że pewne sterowniki maja fabryczne zablokowane internet i trzeba wgrywać nowy soft. Nie wiem czy w moim to konieczne bo soft jest 04.2017. Proszę o info jeśli komuś udało się połączyć z internetm. dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od routera sprawdzałem na laptopie to po kablu Internet jest wpinam w sterowniki od spodu jest slot na kabel Ethernet długi instrukcje studiowałem zanim sie zabrałem. Ale sama konfiguracja mnie przerosła. Nie wiem mozliwe ze musze sterownik zaktualizować zeby podłączyć neta? Nie witam nie mam pomysły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten soft masz faktycznie taki stary?

Spróbuj go zaktualizować.

U mnie działało na Auto bez problemu ale ster trzeba bylo wyłączyć z prądu po zmianie ustawień.

Aby miec zdalny podgląd musisz jeszcze zarejestrować ster na platformie e-multifun.

Edit.

Doczytałem ze masz soft z 2017, powinien działać, u mnie wersja z lutego i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w instrukcji do sterownika jest to opisane bo z czegoś korzystałem przy ustawieniach ale juz nie pamiętam :).

Jesli laptop po podpięciu do routera dostaje adres i net działa to na poczatku próbowałbym ster na Auto.

Może na routerze masz pozakładane jakieś filtry?

 

Edit.

Jak zadziała na Auto to wtedy ustaw mu adresy ręcznie, będzie pewniej i ster nie zgubi adresów jakbyś wyłączył router czy coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pewien postęp Przynajmniej tak mi sie zdaje w ustawieniach ethernetu w informacji ma takie info: internet connect ok, gate connect wait, E-multifun server DNS ERR, E- multifun reg wait, Error 0 %. Założyłem już konto na e multifun ale znowu nie mogę dodac sterownika pojawia sie info że nie udało się odnaleźć sterownika o takim nr. proszę sprawdzić nr. RecalArt nie odbiera tel. co mogę zmienić proszę o info z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to widziałeś, może w czymś pomoże.

 

http://recalart.com/data/gfx/file/2016/06/e-multifun%20konfiguracja%20regulatora%20(2).pdf

http://recalart.com/data/gfx/file/2015/11/Skr%C3%B3cona%20instrukcja%20uruchomienia%20us%C5%82ugi%20w%20Platformie%20e-multifun%20(09_11_2015).pdf

 

 

Musisz w czasie rejestracji stera podać jego unikalny ID, odczytuje się to na sterze 

 

Coś takiego tylko odpowiedni nr ale w takim formacie jak poniżej:

3500-4e00-1471-3452-3919-3239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zaloguj się przeglądarką internetową, w sieci w której masz podpięty sterownik, wpisując ip który przypisałeś do niego. Jak się połączysz z nim i będzie wszystko ok, to dopiero będziemy debatować, co dalej.

W sterowniku najlepiej ręcznie wpisać adresację np:

ip sterownika 192.168.1.111

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.1

Nie wiem jakie masz ip routera, więc powyżej przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skąd macie softy z 2017 ?

Na stronie http://recalart.com/web.n4?go=284 najnowszy jest ten co mam.

 

 

@marcin459 - wykręć do recalartu - teraz nie sezon to powinno być łatwo trafić na "otwartą linię" :rolleyes: . Tam powinni Ci wytłumaczyć krok po kroku jak to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój pierwszy post, więc - Witam wszystkich

 

Mam konkretny problem z podłączeniem kotła (SAS BIO SOLID 19kW + Recalart multifun).

Przeszedłem konfiguracje sieci, adres ip został przydzielony i ogólnie na sterowniku kotła wszystko wygląda ok.

 

Problem mam z samą platformą https://www.e-multifun.pl/ - nie działa.

 

Przez cały weekend nie działała, nie udało mi się skontaktować z żadnym przedstawicielem (dzwoniłem pod wszystkie numery podane na stronie www.recalart.com), udało się dopiero dzisiaj. Dowiedziałem się, że "może" dzisiaj ruszy, bo były problemy techniczne.

 

Dla mnie osobiście jest to jedna z najistotniejszych funkcji, wybrałem recalart zamiast tech'a, bo internet był w standardzie.

 

Mam pytanie do użytkowników tego sterownia i serwisu www.e-multifun.pl - jak często i na jak długo pojawiają się takie awarie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym zadzwonił do SAS i "renegocjował" ten sterownik, bo jest nowy, prawie nie używany. Po numerze którym nam "wywinął" recalart / bo nie tylko ty jesteś poszkodowany/ od razu by sasa do ściany przycisnął. Z dostępnością to jest różnie . Na rok użytkowania to było jakieś 6 przerw do podłączenia do netu od kilku godzin do kilkunastu. Od piątku właściwie jest cisza. Zero informacji tylko domysły i skojarzenia. Brak info na stronie a i telefony nie odbierane. Nie wspomnę już nic o udoskonaleniu produktu. Tylko jak zainwestowałeś dodatkowo  w auratona + moduł wi fi . To możesz go tylko na olx próbować opchnąć. Bo tech ma inny system, więc kolejna kasa...:( . Możesz również poczekać do jutra rana , ale ... no cóż czarno to widzę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.